Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζητειται reg tweak/εφαρμογη/τροπος χωρις gpedit να κλεισω εντελως τον καρκινοdefender. Εβαλα avast ελπιζοντας οτι θα δει οτι υπαρχει αλλο av και θα κλεισει απο μονος του αλλα η σαπιλα συνεχιζει να τρεχει ανενοχλητη.
Φοβαμαι να βαλω εφαρμογες σαν το shutup10 επειδη ειμαι σιγουρος οτι εκτος απο το defender θα κλεισει και κατι αλλο και σε λιγο καιρο ο αδαης χρηστης θα με ξαναπρηξει οτι κατι πετιεται ή οτι κατι δεν μπορει να κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, jim_p είπε

Ζητειται reg tweak/εφαρμογη/τροπος χωρις gpedit να κλεισω εντελως τον καρκινοdefender. Εβαλα avast ελπιζοντας οτι θα δει οτι υπαρχει αλλο av και θα κλεισει απο μονος του αλλα η σαπιλα συνεχιζει να τρεχει ανενοχλητη.

Πώς καταλαβαίνεις ότι τρέχει ακόμη?

(Θέλω να τσεκάρω και στα δικά μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μου εμφανιζεται στο tray σαν να μην υπαρχει αλλο antivirus...
Εκτος απο αυτο, σαν κλασικη παπαροεφαρμογη της ms, αγνοει οτι rule του βαλω για αγνοηση φακελων και καθε τοσο πετιεται οτι κατι βρηκε. Οπως ειπε και ενας χρηστης στο reddit, ειναι τοσο αθλιος στο θεμα των εξαιρεσεων που ακομα και ολο το c: να του πεις να αγνοει, αυτο σε γραφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, jim_p είπε

Εδω μου εμφανιζεται στο tray σαν να μην υπαρχει αλλο antivirus...
Εκτος απο αυτο, σαν κλασικη παπαροεφαρμογη της ms, αγνοει οτι rule του βαλω για αγνοηση φακελων και καθε τοσο πετιεται οτι κατι βρηκε. Οπως ειπε και ενας χρηστης στο reddit, ειναι τοσο αθλιος στο θεμα των εξαιρεσεων που ακομα και ολο το 😄 να του πεις να αγνοει, αυτο σε γραφει.

Πας Ρυθμίσεις > Ενημέρωση και ασφάλεια > Ασφάλεια των Windows > Προστασία από ιούς και απειλές και κλείνεις το Real-time protection. Μετά κάνεις αυτό.

Όλα αυτά προφανώς πριν εγκαταστήσεις άλλο antivirus.

Επεξ/σία από Alejandro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

Εμένα πάντως μιά χαρά υπακούει τις εξαιρέσεις το Windows Defender

Και απο προστασία, δεν έχω παράπονο, όλα καλά.

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, jim_p είπε

Ζητειται reg tweak/εφαρμογη/τροπος χωρις gpedit να κλεισω εντελως τον καρκινοdefender. Εβαλα avast ελπιζοντας οτι θα δει οτι υπαρχει αλλο av και θα κλεισει απο μονος του αλλα η σαπιλα συνεχιζει να τρεχει ανενοχλητη.
Φοβαμαι να βαλω εφαρμογες σαν το shutup10 επειδη ειμαι σιγουρος οτι εκτος απο το defender θα κλεισει και κατι αλλο και σε λιγο καιρο ο αδαης χρηστης θα με ξαναπρηξει οτι κατι πετιεται ή οτι κατι δεν μπορει να κανει.

https://www.thewindowsclub.com/ultimate-windows-tweaker-4-windows-10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Μου εχουν δωσει ενα λάπτοπ.

Εχει win10. Κανει αναβαθμισεις καθε φορα που το ανοιγω. Τις προαλες που εκανε και μου εμφανισε το avast ετσι απο μονο του. Δεν το εκανα εγω εγκατασταση. 

Τι μπορει να εγινε;

Και μια αλλη ερωτηση γιατι εχω καιρο να ασχολειθω με υπολογιστη. Τα προγράμματα που θελω να περάσω στον υπολογιστή, εχει καμια διαφορα αν τα κατεβαζω απο το ίντερνετ ή πρέπει να χρησιμοποιω το store;

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2019 στις 10:49 ΜΜ, panakos_thess είπε

REMOVE ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟ DEFENDER οποιος το θελει εδω 

https://usersdrive.com/4607liwau1gl.html

Δεν υπαρχει λογος να βγαλεις το defender. 

Defender & ublock origin, και τιποτα αλλο.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panakos_thess είπε

Ανετα διαγραφη παιδια!!!!!!!εδω και 8χρονια δεν εχω ουτε antivirus ουτε firewall στο PC μου και ειμαι τελεια!

Συγχαρητήρια!

 

Επεξ/σία από Alejandro
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, το Σεμπτέμβρη έκανα μια καθαρή εγκατάσταση την έκδοση 1803 και έπειτα έκλεισα τα updates με το χαμό που ακούστηκε για την 1809. Γνωρίζετε αν πλέον είναι stable η 1809, και αν αξίζει να κάνω update, ή να κάτσω στην 1803?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...