Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Balantakos είπε

Α ο ηλιθιος που λεει οτι δεν χρειαζομαστε driver updates...γελαει ο κοσμος.

Προφανώς και δεν είδες το βίντεο. Τρολλάρει αυτούς που υποστηρίζουν ότι δεν χρειάζεται antivirus.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

offtopic
Σε ολα τα βιντεο "το Χ εινια για ηλιθιους" τρολλαρει? Γιατι δεν τον εχω παρακολουθησει ποτε μου και τα οσα howto διαβαζω στη σελιδα του ειναι μετριας ποιοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νεο update 

Windows 10 [19H1] Build 18329

dfhdfhdf.JPG.6bced1f4777b9f11043123d64b7fbff8.JPG

https://blogs.windows.com/windowsex...ncing-windows-10-insider-preview-build-18329/

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, jim_p είπε

offtopic
Σε ολα τα βιντεο "το Χ εινια για ηλιθιους" τρολλαρει? Γιατι δεν τον εχω παρακολουθησει ποτε μου και τα οσα howto διαβαζω στη σελιδα του ειναι μετριας ποιοτητας.

Από όσα έχω δει, μόνο σε αυτό είναι αντίστροφος ο τίτλος σε σχέση με το περιεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

Προσωπικα δεν μου εκατσε καλα. Μια ωρα ψαχνω μηπως εφταιγε ο cpu και το oc μου για τα frames drops σε games/ score στα benchmarks αλλα γυριζοντας πισω στην 18323 εφτιαξε. btw οποιος ειχε θεμα με το malwarebytes premium, το εφτιαξαν παντως

Μπορω μεσω iso να κανω fresh install και να κρατησω μονο τα files, οπως γινεται σε reset? Νομιζω οτι θα κοψω τα insider builds.

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, overpower είπε

Προσωπικα δεν μου εκατσε καλα. Μια ωρα ψαχνω μηπως εφταιγε ο cpu και το oc μου για τα frames drops σε games/ score στα benchmarks αλλα γυριζοντας πισω στην 18323 εφτιαξε. btw οποιος ειχε θεμα με το malwarebytes premium, το εφτιαξαν παντως

Μπορω μεσω iso να κανω fresh install και να κρατησω μονο τα files, οπως γινεται σε reset? Νομιζω οτι θα κοψω τα insider builds.

bro !! απο τη στιγμη που δε σου  καθεται καλα  οτι εχει να κανει με insider preview βαλε την κανονικη εκδοση των 10

δεν αντιμετωπιζω fps drops ουτε σε αυτη την εκδοση εκτος απο το γνωστο memory leak που ειναι γενικο το κακο  και αντιμετωπιζετε με το γνωστο προγραματακι (standby list cleaner)

τωρα σε γενικες γραμμες τα insider preview ειναι ρισκο  δε ειναι για βασικο λειτουργικο (εχω τα 7αρια για βασικο) διοτι ειναι  κατα βαση δοκιμαστικες εκδοσεις και γαυτο βγαινουν update συνεχεια!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες στην Preview εκδοση 19h1 μπορειτε να δειτε τι timer εχει?μπορειτε να τρεξετε αυτο που σας εβαλα και να μου πειτε τον πρωτο αριθμο?thanks

WinTimerTester.exe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, panakos_thess είπε

Μαγκες στην Preview εκδοση 19h1 μπορειτε να δειτε τι timer εχει?μπορειτε να τρεξετε αυτο που σας εβαλα και να μου πειτε τον πρωτο αριθμο?thanks

WinTimerTester.exe

Bro  !!! Άμα δε βιάζεσε το απογευματάκι που θα γυρίσω θα το δω  στη τελευταία  18329 insider 

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

Bro  !!! Άμα δε βιάζεσε το απογευματάκι που θα γυρίσω θα το δω  στη τελευταία  18323 insider 

Ωραιος Νικο διοτι στα 1809 RS5 χωρις HPET OFF ειναι στα 10mhz στα RS4 και πισω ηταν 2.9 και 3.2 εχει αλλαξει ο timer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, panakos_thess είπε

Ωραιος Νικο διοτι στα 1809 RS5 χωρις HPET OFF ειναι στα 10mhz στα RS4 και πισω ηταν 2.9 και 3.2 εχει αλλαξει ο timer

 

bro !! οι μετρησεις που ζητησες

στα 10mhz ειναι η 1903/18329 insider/ με HPET on  στο  bios

sdgddfdfdf.JPG

 

 

εδω μετα την εντολη bcdedit /set useplatformclock true στη γραμμη εντολων και ΗPET on στο βιος

 

δφδδφ.JPG

 

και 1 latencymon

 

δγσδφδφ.JPG

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζει κανένας το πρόβλημα της εικόνας; Δεν μπορώ να το φτιάξω με τίποτα! Έχω κάνει τα πάντα από ότι μου "ψιθύρισε" ο Γούγλης.

Spoiler

netfl.JPG.2031e18fbfc61b61487913cff5072d0c.JPG

Sorry αν είναι λίγο εκτός θέματος αλλά το εχω πάθει από τα 10αρια και απλά ήθελα μια σύντομη απάντηση σε μια απλή ερώτηση.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι εχουν secure boot  και αντιμετωπιζουν προβλημα με το start των win 10 υπαρχει fix

Microsoft confirms problem with Windows 10 update halting systems from starting

https://www.guru3d.com/news_story/microsoft_confirms_problem_with_windows_10_update_halting_systems_from_starting.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

novago Εφαρμογή error 0xc000007b

Από τον User1234567, Χθες στις 11:24 πμ στο Hardware Γενικά 

User1234567

  • Newbie
  •  
  • User1234567
  • Members
  •  0
  • 1 μήνυμα

Γειά σας κατέβασα το novago την εφαρμογή για να βλέπω σε laptop όταν είμαι πχ εκτός σπιτιού και ενώ έπαιζε κανονικά μέσω chrome τώρα όταν πάω να ανοίξω το plugin δηλαδη την εφαρμογή QP4W.exe στο chrome (και στο mozilla ή στο edge  το ίδιο γίνεται) αλλά και την εφαρμογή novago offline για να βλέπω ταινίες -σειρές που κατέβασα βγάζει error 0xc000007b δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση της εφαρμογής πατήστε το κουμπί ok για να κλείσετε την εφαρμογή αλλά και όταν κατεβαίνει το novagoplayer8.2.10 ας πούμε μία έκδοση ή παλιότερη μου βγάζει το εrror ... PLS- Τί πρέπει να κάνω? windows 10 64bit έχω

 

QP4W.exe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^

Τετοιο ποστ πρωτη φορα βλεπω, σκεφτομαι να το κανω και report.

QP4W exe? τι ειναι αυτο παλι? 🤣 

PLS ☠️

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...