Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, jim_p είπε

Οκτωβριο λογικα, αν δεν σκατωσει κατι η ms και την βγαλει και την αποσυρει στο καπακι οπως εκανε με την 1809. Βασικα, απο το νουμερο που βλεπεις να δινει η ms, πχ "1809, αρα Σεπτεμβριος του 2018", βαλε ενα μηνα επιπλεον, γιατι μιλαμε για τους γνωστους ανικανους της ms που δεν τα πανε καλα με το versioning.

 

Ωραίος...Ελπίζω τουλάχιστον να διορθώσουν το πρόβλημα με την Stand By Memory γιατί είναι σημαντικό. Όμως χλωμό το βλέπω γιατί μέχρι στιγμής το ξέρουν αλλά σφυρίζουν αδιάφορα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Ωραίος...Ελπίζω τουλάχιστον να διορθώσουν το πρόβλημα με την Stand By Memory γιατί είναι σημαντικό. Όμως χλωμό το βλέπω γιατί μέχρι στιγμής το ξέρουν αλλά σφυρίζουν αδιάφορα.

Αυτο το προβλημα εχει κατι χρονια αστα να πανε ειναι η ms σε καποια θεματα.

 

Δεν ειχαν πει οτι θα δινουν major updates καθε χρονο? Τελικα παρεμεινε καθε 6μηνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αυτο το προβλημα εχει κατι χρονια αστα να πανε ειναι η ms σε καποια θεματα.

Δεν ειχαν πει οτι θα δινουν major updates καθε χρονο? Τελικα παρεμεινε καθε 6μηνο?

 

 

Δεν έχω ιδέα. Μπορεί να ισχύσει αυτό από το μεθεπόμενο update...🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αυτο το προβλημα εχει κατι χρονια αστα να πανε ειναι η ms σε καποια θεματα.

Δεν ειχαν πει οτι θα δινουν major updates καθε χρονο? Τελικα παρεμεινε καθε 6μηνο?

Υποτίθεται δεν είναι major αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Υποτίθεται δεν είναι major αυτό..

Συνηθως οταν αλλαζει την βασικη εκδοση ειναι major

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_version_history

Τωρα αν αλλαξαν κατι δεν γνωριζω. Με το καλο να ερθει και η νεα εκδοση με τα νεα features που εχουν αναφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
17 hours ago, Arkin said:

Δεν ειχαν πει οτι θα δινουν major updates καθε χρονο? Τελικα παρεμεινε καθε 6μηνο?

Αν θυμάμαι καλά πλέον δεν θα έχουμε 2 φορές το χρόνο αλλά 1 φορά, κάθε Μάρτιο/Απρίλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Αν θυμάμαι καλά πλέον δεν θα έχουμε 2 φορές το χρόνο αλλά 1 φορά, κάθε Μάρτιο/Απρίλιο.

Αυτο του Σεπτεμβριου τι ακριβως θα ειναι? Minor αλλα και παλι μεγαλυτερο απο το κλασικο που ερχεται καθε δευτερη τριτη καθε μηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Arkin said:

Αυτο του Σεπτεμβριου τι ακριβως θα ειναι? Minor αλλα και παλι μεγαλυτερο απο το κλασικο που ερχεται καθε δευτερη τριτη καθε μηνα?

Δεν νομίζω ότι θα βγει φέτος άλλο, κατευθείαν Μάρτιο 2020...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Δεν νομίζω ότι θα βγει φέτος άλλο, κατευθείαν Μάρτιο 2020...

Δες λιγο εδω:

https://www.askvg.com/next-feature-update-19h2-to-be-small-service-pack-release-for-windows-10/

Για την 19H2 λενε για αυτο το μηνα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δες λιγο εδω:

https://www.askvg.com/next-feature-update-19h2-to-be-small-service-pack-release-for-windows-10/

Για την 19H2 λενε για αυτο το μηνα. 

 

Λέει : "SUMMARY: Next feature update for Windows 10 is codenamed as 19H2. It'll be released in September 2019. It'll be small in size and will be delivered via Windows Update as a regular monthly update. It'll not contain major features. It'll contain fixes and improvements. It might be called Windows 10 September 2019 Update version 1909 at release time."

 

Θα είναι μάλλον κάτι σαν very important update. Τουλάχιστον δεν θα χρειαστεί να κάνουμε φορμάτ πάλι...

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

 

Πρέπει να ισχύει. Λογικά εννοεί κάθε πότε θα βγαίνει νέο build.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ γιατι format? Εχω να κανω format πανω απο 1.5 χρονο με 3 major updates δεν ειχα κανενα θεμα. Θα ειναι κατι σαν service pack που θα εχει μεγαλυτερες βελτιωσεις απο τα κλασικα του καθε μηνα αλλα οχι τοσες ωστε να δικαιολογει την ονομασια major update. Καθε βελτιωση καλοδεχουμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οχι ρε συ γιατι format? Εχω να κανω format πανω απο 1.5 χρονο με 3 major updates δεν ειχα κανενα θεμα. Θα ειναι κατι σαν service pack που θα εχει μεγαλυτερες βελτιωσεις απο τα κλασικα του καθε μηνα αλλα οχι τοσες ωστε να δικαιολογει την ονομασια major update. Καθε βελτιωση καλοδεχουμενη.

 

 

Α εγώ εάν κυκλοφορήσει νέο build κάνω φορμάτ. 'Εχω παρατηρήσει ότι συμβαίνουν μικρόπροβληματα αν τα περάσεις από επάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Α εγώ εάν κυκλοφορήσει νέο build κάνω φορμάτ. 'Εχω παρατηρήσει ότι συμβαίνουν μικρόπροβληματα αν τα περάσεις από επάνω.

Ειναι λιγο μπελας να βρεις τα saves απο παιχνιδια ξανα περασμα εφαρμογες ρυθμισεις. Ενα ccleaner και ολα κομπλε. Σιγουρα το clean install ειναι η καθαροτερη οδος παντως απλα αρκετα χρονοβορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ειναι λιγο μπελας να βρεις τα saves απο παιχνιδια ξανα περασμα εφαρμογες ρυθμισεις. Ενα ccleaner και ολα κομπλε. Σιγουρα το clean install ειναι η καθαροτερη οδος παντως απλα αρκετα χρονοβορα.

 

Τα saves δεν είναι πρόβλημα μιας και σχεδόν όλοι οι Client υποστηρίζουν το Cloud. Αλλά το να εγκαθιστάς ξανά από την αρχή τα προγράμματα ναι είναι χρονοβόρο και βαρετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...