Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Εγω που εβαλα την 19h2 που θεωρειται final επειδη βγηκαν τα ESD,18363.387 που εχω βαλει με τα test μου ειναι μακραν 10 φορες καλυτερη απο την 1903!!δεν εχω ουτε ενα προβλημα και συνεχιζω τα test μου!!

Ναι δεν είναι τελικά από την 1909 τα crash που έχω, αλλά από το CAM της NZXT, δεν μπορώ με τίποτα να το κάνω εγκατάσταση και να το τρέξω, κατευθείαν bsod και rr το pc και μου βαράει τους δίσκους...αλλά τουλάχιστον δεν είναι από την 1909 που όντως πάει πολύ καλά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Ναι δεν είναι τελικά από την 1909 τα crash που έχω, αλλά από το CAM της NZXT, δεν μπορώ με τίποτα να το κάνω εγκατάσταση και να το τρέξω, κατευθείαν bsod και rr το pc και μου βαράει τους δίσκους...αλλά τουλάχιστον δεν είναι από την 1909 που όντως πάει πολύ καλά! 

Σε safe mode δεν γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, comfuzio είπε

Ναι δεν είναι τελικά από την 1909 τα crash που έχω, αλλά από το CAM της NZXT, δεν μπορώ με τίποτα να το κάνω εγκατάσταση και να το τρέξω, κατευθείαν bsod και rr το pc και μου βαράει τους δίσκους...αλλά τουλάχιστον δεν είναι από την 1909 που όντως πάει πολύ καλά! 

Αυτα τα Προγραμματα ειδους NZXT το CAM Και αλλα τετοια bloats που τρεχουν και services απο πισω ειναι οτι χειροτερο εχω δει ποτε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Σε safe mode δεν γίνεται;

Ναι, αλλά έχω 2 profil στο pc και με το 2ο κατάφερα και το έβγαλα το CAM και όλα καλά, μιλάω με NZXT από χθες για το bug αυτό, γιατί έχω το H500i 3 μήνες τώρα και δεν είχα θέμα. Μόλις έκανε χθες update στην 4.0.9..πάρτα! χαχα
 

 

14 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Αυτα τα Προγραμματα ειδους NZXT το CAM Και αλλα τετοια bloats που τρεχουν και services απο πισω ειναι οτι χειροτερο εχω δει ποτε μου

Ω ναι! Και δεν παίζει να κάνει sync με το Aura της Asus όπως κάνει το icue της Corsair. Στον FX8350 που είχα, τα έκλεινα ή δεν τα είχα στο boot. Στον 3900X δεν τα αισθάνεται καν! Με εξαίρεση το χθεσινό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Κυκλοφόρησε νέο update, build 18362.387. Ούτε λόγος για διόρθωση του Stand By memory Bug...

ποτε ομως!!!!!!!!!!εγω εχω 18363.387 ολα ζουμι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γελια και για κλαματα. Βασικα για κλαματα μονο ειναι η κατασταση, για γελια ειναι το workaround
https://www.ghacks.net/2019/09/30/report-microsoft-makes-it-difficult-to-create-local-accounts-in-windows-10/
https://www.ghacks.net/2019/09/30/how-to-create-a-local-account-in-windows-10-1909-if-the-option-is-not-available/

Αλλα το παραπανω ειναι κλαϊν μπροστα σε αυτο. Σαν σημερα, 1/10, πριν 5 χρονια (συμφωνα με εναν τυπο στο mdl) εγινε διαθεσιμη η πρωτη insider build των w10! Και τα σχολια στο αντιστοιχο θεμα ειναι επικα, πχ "my condolences" και "Heres one 5 year old that should have been drowned at birth."

https://forums.mydigitallife.net/threads/happy-5th-anniversary-windows-10.80370/#post-1551153

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ένα τυπικό update θα είναι. Όποτε έρθει. Δεν χρειάζεται να τρέξουμε για iso και format. Άσε που γλιτώνεις και κάνα bug στο launch έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/9/2019 στις 8:03 ΜΜ, comfuzio είπε

Κακώς! Κάθε μέρα στήνω από το 0 6~20 pc και πιο πολύ ώρα μου τρώει να τα κάνω update παρά όλα τα άλλα!
Να δω αυτό το .iso τι λέει, το hash είναι σωστό οπότε δεν νομίζω να είναι πειραγμένο.

Όσο για την 1909 δεν είναι έτοιμη, είπα να κάνω ένα πείραμα, καλά τα πήγε για 2 μέρες, σήμερα όλο bsod χωρίς λόγο και δεν μπορώ καν να δω το desktop μου, οπότε πάει για σούτια

Συντομα νεα iso της 1903 στο tb.rg-adguard.net. Απο το build number που λεει εκει, λογικα θα περιεχουν μεχρι και τις ενημερωσεις του Σεπτεμβριου. Προς το παρον δεν ειναι διαθεσιμα για καμια γλωσσα, ουτε εχουν καποιο sum.

2019-10-02-083138_1280x1024_scrot.png

Επεξ/σία από jim_p
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι, η light έκδοση ιδίως για φορητούς με atom είναι διαθέσιμη και μπορει να κατέβει σε φορητό με win home για παράδειγμα? Το θέμα είναι να μην βαραίνει το λειτουργικό, άντε να έχεις ένα Chrome πλοηγηό για να βλέπουμε σελίδες κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...