Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
On 09/10/2019 at 18:24, _Theo_ said:

Έχουμε κάνα νέο για το πότε θα κυκλοφορήσει η 1909 μέσω Windows Update;;

Τέλος του μήνα νομίζω ή αρχές Νοεμβρίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι επισημα η MSFT ειπε οτι ειναι το final build 18363.418 ειδη εφτιαξα το ISO απο το https://uupdump.ml {ειναι ευκολο}

και η ονομασια του ειναι 18363.418.191006-1449.19H2_RELEASE_SVC_PROD1_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

3.79GB

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος ένας υπολογιστής με windows 10 pro να μπορέσει να συνδεθεί σε τοπικό δίκτυο με υπολογιστή που έχει windows xp και έναν άλλο που έχει windows 98? Οι ρυθμίσεις που έχω κάνει ειναι όπως του οδηγού εδώ. Πριν βάλω τα win 10 ειχα windows 7 ultimate και έβλεπαν κανονικά τα 2 pc με xp και 98. To μόνο θέμα ήταν ότι κάποιες φορές όταν πήγαινα να δω τα αρχεια του win 7 pc απο τα xp έβγαζε ένα μήνυμα "not enough storage server" αλλά με μια επανεκκίνηση δούλευε

Υ.Γ. Το γιατί αυτά τα 2 pc δε μπορούν να αναβαθμιστούν είναι άλλη ιστορία..

Επεξ/σία από bbbb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε νεα εγακατασταση windows περιλαμβανεται directx Πλεον? Ετρεξα χθες dxdiag και ειδα λεει Version 12. Χρειαζεται να περασω αυτα τα runtimes απο καλυτερο του 10 για να παιξω παιχνιδια η ειμαι ετοιμος.

Επισης που μπορω να βρω ενα πακετακι με .net frameworks και κατι τετοια που ζητανε μερικες εφαρμογες που αποτυγχανουν να τρεξουν. Ειναι pc χωρις ιντερνετ και ειναι ζορικο σε καθε τι που ζηταει να τρεχω στο λαπτοπ να κτεβαζω και να του το περναω sneakernet με στικακι

Αυτο εδω ελεγα

https://www.computerbase.de/downloads/systemtools/all-in-one-runtimes/?download

Λογικα δε θα λειπει κατι αν το περασω. Με DX Ομως ας μου πει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να βάλεις και το DX 9.0c για τα πιο παλιά παιχνίδια, αλλιώς το DX12 είναι στο λειτουργικό και στους drivers της gpu και δεν υπάρχει σαν αυτόνομος installer.
Όσο για τα .net δεν ξέρω τι να σου πω για χωρίς internet. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ thank you guys, το χα περασει το 9.0c απλα το shadow Μου εβγαζε ενα προβλημα με DX12 και νομιζα οτι υπαρχουν και τελευταιες αναβαθμισεις και για αυτα. Τελικα το προβλημα εχει να κανει επειδη εγκατεστησα μια παλια εκδοση nvidia drivers (επειδη οι νεες ενσωματωνουν spectre/meltdown patches και ριχνουν λιγο τις επιδοσεις) και εκει ηταν το προβλημα μου οχι στο DX12. Λυνεται με ενα hotfix driver της nvidia Που ακομα δε θελω να βαλω

Στα υποψιν φιλε μου και για τα .net installers αλλα στο λινκ μου πιο πανω οποιος ενδιαφερεται εχει πακετο που περιλαμβανει ολα τα συνηθη requirements (.net/java/silverlight/flash/etc) που ζητανε ενιοτε τα προγραμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κυκλοφορησαν τα πρωτα iso της 1909 στο msdn. Σε 15-20 μερες θα τα δωσει και η ms απο τη σελιδα της.

9dc9cd4d956c51fdaa9ecd0f86fdf0a1e35526d9     en_windows_10_consumer_editions_version_1909_x64_dvd_be09950e.iso
05aae75b9843be9045e3737789d710dfce93984b     en_windows_10_consumer_editions_version_1909_x86_dvd_10bde8bb.iso
Επεξ/σία από jim_p
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λεει ο φιλος μας @jim_p  εχουν βγει official απο MSDN τα final 1909 19h2 μπορείτε να το κατεβάσετε απο εδω

https://cloud.mail.ru/public/5wcN/5tQj8W1Ct/en_windows_10_consumer_editions_version_1909_x64_dvd_be09950e.iso

 

παρε κοσμεεεεεεε :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ρωσικος σερβερ, ειναι ρωσικο cloud :P , της yandex αν δεν κανω λαθος.
Μιας και η εγκατασταση σου ειναι απο business iso, αρα δεν το βρηκες απο την ms γιατι δεν τα δινει γενικα, θα βρεις το καινουριο iso στο ιδιο μερος που βρηκες και αυτο που εχεις τωρα. Αλλα δεν αξιζει να κανεις νεα εγκατασταση, θα παρεις την 1909 με ενημερωση σε λιγες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...