Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Λες και χρειάζονται κάπου τα themes..

Εμενα προσωπικά τα άσπρα themes με κουράζουν πολύ στα ματια. Ειδικά άμα είμαι με κλειστά φώτα βραδυ. Για αυτό πάντα θέλω να έχω 99.9% full dark theme. Και στα windows και στο κινητό και στην tv κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ενα λαπτοπ με 1803, το wu εχει σταματησει στο "ενημερωση των windows 10, εκδοση 1903 - ληψη 100%" εδω και 2 ωρες περιπου, συν μια ωρα που πηρε για το κατεβασμα αυτης της ενημερωσης και ακομα 5-6. Για αρχη, γινεται να παει απο 1803 σε 1903 κατευθειαν, χωρις να περασει απο την 1809? Αν κανω επανεκκινηση, θα πρεπει να περιμενω ξανα το wυ να κατεβασει την ενημερωση σε 1903? Αν παιζει ρολο, εχει το avast για av.

Στο ιδιο λαπτοπ, το ρολοϊ παει μια ωρα πισω, παρολο που ειναι ολα σωστα ρυθμισμενα απο timezones, θερινη ωρα κλπ. Οι ρυθμισεις στα περι ωρας ειναι ολες στο auto.

---edit
Εβγαλε τελικα σφαλμα στην ενημερωση για την 1903 (0x80244018). Το αφηνω να κανει τις αλλες που εχει και επανεκκινω asap.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, jim_p είπε

Σε ενα λαπτοπ με 1803, το wu εχει σταματησει στο "ενημερωση των windows 10, εκδοση 1903 - ληψη 100%" εδω και 2 ωρες περιπου, συν μια ωρα που πηρε για το κατεβασμα αυτης της ενημερωσης και ακομα 5-6. Για αρχη, γινεται να παει απο 1803 σε 1903 κατευθειαν, χωρις να περασει απο την 1809? Αν κανω επανεκκινηση, θα πρεπει να περιμενω ξανα το wυ να κατεβασει την ενημερωση σε 1903? Αν παιζει ρολο, εχει το avast για av.

Στο ιδιο λαπτοπ, το ρολοϊ παει μια ωρα πισω, παρολο που ειναι ολα σωστα ρυθμισμενα απο timezones, θερινη ωρα κλπ. Οι ρυθμισεις στα περι ωρας ειναι ολες στο auto.

---edit
Εβγαλε τελικα σφαλμα στην ενημερωση για την 1903 (0x80244018). Το αφηνω να κανει τις αλλες που εχει και επανεκκινω asap.

Με το εργαλείο απ' το site της MS θα γίνει πιο σταθερά και σίγουρα το upgrade, χωρίς τις ενδιάμεσες αναβαθμίσεις.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ξέρει κανείς αν έχει γίνει roll out η έκδοση 1909;; Έχω 4 υπολογιστές και αν εξαιρέσεις τον δικό μου που έκανα την αναβάθμιση μέσω Windows Insider, στους άλλους 3 δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα μέσω του Windows Update! 

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμφανιστηκαν τα νεα iso της 1909 στη σελιδα της ms, στο tb.rg-adguard.net και στην εφαρμογη του heidoc.

Για το δικο μου θεμα που ελεγα παραπανω. Αφου εγκατεστησε ολες της ενημερωσςις για την 1803, εκανε και αυτη για την 1903. Η ολη διαδικασια πηρε 6+ ωρες :P
Ειπα να τρεξω ενα disk cleanup να ελευθερωσω λιγο χωρο, αλλα δεν μου ανοιγει το cleanmgr καθολου, ουτε σαν απλος χρηστης, ουτε σαν admin. Καμια ιδεα?

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικα στο γραφει επειδη η 1803 ειναι eol αυτες της μερες και η ms δεν θελει να μεινεις χωρις ενημερωσεις, για το καλο σου παντα (NOT!).
https://support.microsoft.com/en-us/help/4506606/windows-10-version-1803-ending-nov-12-2019

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...