Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, jim_p είπε

Βασικα στο γραφει επειδη η 1803 ειναι eol αυτες της μερες και η ms δεν θελει να μεινεις χωρις ενημερωσεις, για το καλο σου παντα (NOT!).
https://support.microsoft.com/en-us/help/4506606/windows-10-version-1803-ending-nov-12-2019

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Άρα, πρέπει να περάσω την 1903.

Ρωτάω γιατί είχαν αναφερθεί κάποια προβλήματα στο παρελθόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε η 1909 version. Πήρα backup και θα την κάνω install τωρα. Eλπίζω να μην με αναγκάσει να κάνω backup restore. Ενταξη φέντε για αρχή το pc άνοιξε και όλα τα είναι apps ειναι ok. Δεν έχω κάποιο blue screen ουτε errors στο viewer. Tο update έκανε ένα λεπτό για να γίνει. OC Build 18363.476 Version 1909. Tο κακό είναι πως πρέπει να περιμένω 7 μέρες για να γίνουν update όλα τα dark themes. Kαι τωρα έχω αυτό το junk blue τις Microsoft.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και σε μένα η 1909. Ούτε 5 λεπτά υπόθεση η όλη διαδικασία. Δεν βλέπω καμιά διαφορά από την 1903 μέχρι στιγμής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Έχει δει κανείς που κάνει heavy tasks διαφορά στην απόδοση, που λέει η MS ότι η 1909 διαχειρίζεται πολύ καλύτερα πλέον τα cores της cpu?

 

Αυτό ισχύει μόνο για HEDT CPU's (πχ i9-9980XE).

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, makfil είπε

Όχι,  με την προηγούμενη, δηλαδή με την 1803 και δεν πέρασα καθόλου την 1903.

Λογικά γι αυτό ζορίστηκε. Σου πέρασε και όλα αυτά που εμείς είχαμε πάρει με την 1903.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ είχα 1909... ξαφνικά σαν Insider μου λέει για νέα έκδοση... αναβαθμίζω και με γυρνάει στη 1903... άλλαξαν κάποια πράγματα όπως είναι οι διαχείριση του Internet π.χ. Αλλά δεν καταλαβαίνω το γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα καινούργια χαρακτηριστικά στην 1909 είναι το πεδίο της αναζήτησης που αντικατέστησε το φακό .

Υπάρχει τρόπος να φύγει και να μείνει ο φακός μόνο όπως ήταν στην 1803 που είχα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, makfil είπε

Ένα από τα καινούργια χαρακτηριστικά στην 1909 είναι το πεδίο της αναζήτησης που αντικατέστησε το φακό .

Υπάρχει τρόπος να φύγει και να μείνει ο φακός μόνο όπως ήταν στην 1803 που είχα;

Δεξί κλικ στην γραμμή εργασιών -> Αναζήτηση -> Εμφάνιση εικονιδίου αναζήτησης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...