Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση χαρτών mls gps

paraptis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιώ εδώ και 8 χρόνια το gps "MLS Destinator 5000 B".

Η τελευταία αναβάθμιση χάρτη που έκανα ήταν το 2015 (V.5022).

Τις μέρες αυτές προσπαθώ να αναβαθμίσω και πάλι τον χάρτη μέσω της MLS αλλά δεν τα καταφέρνω.

Μήπως πλέον δεν υπάρχει συμβατότητα στο gps μου λόγω παλαιότητας, ή μήπως συμβαίνει κάτι άλλο;

Αν γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει, ας απαντήσει.

Σας ευχαριστώ για τη φιλοξενία σας.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, υπάρχει λίστα με τις συσκευές navigation της MLS στο παρακάτω σύνδεσμο, όπου υπάρχει και το μοντέλο που αναφέρεις:

https://www.mlsinnovation.com/gr/blog/category/device-updates/

Επεξ/σία από lefteriskmail
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

lefteriskmail σ' ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σου.

Ήδη είχα επιλέξει τον χάρτη 5000 BT από τη διεύθυνση που μου λες, αλλά δεν έγινε τίποτε. Το δικό μου gps 5000 Β μάλλον είναι παλιότερο από το 5000 ΒΤ και ψάχνω να βρω μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα; Έχεις Win10 ; 

Αν έχεις destinator 7 τότε κάνε backup τον φάκελο από το gps σου (αντιγραφή ότι βλέπεις στην μνήμη) και κατέβασε για το 4810_5000

Κάνε extract το setup (με WinRar ή ότι άλλο χρησιμοποιείς) και μέσα στον φάκελο της εξαγωγής μπορείς να βρεις τον φάκελο UpdatePack->DeviceXX 

Από εκεί μπορείς να κάνεις αντιγραφή τα αρχεία στην μνήμη του gps σου.  Το έχω δοκιμάσει σε 3850 και λειτούργησε άψογα.

Εννοείται κάνεις αντικατάσταση σε ότι μήνυμα σου βγάλει. Αν για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω δεν σου λειτουργήσει, σβήνεις τον φάκελο και 

επαναφέρεις το backup σου.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.