Προς το περιεχόμενο

Facebook: Πως να δείτε αν υπήρξε κακόβουλη πρόσβαση στο λογαριασμό σας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χάκερς και πράσινα άλογα . Τον αριθμό που εδωσα τον έχω κλείσει εδώ και δύο χρόνια και παρολαυτα μια χαρά το πήρε ένα μήνα  αφότου είχε κλείσει 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μωλέ...

Εδώ ξέρουν τι ωρα πάμε τουαλέτα.. 🚾🚻

Αλλωστε και νερο να πινει κανεις, τσεκ ιν κανει

'Ο ΤσινΤσανΤσον πινει νερο ενθουσιασμενος στην Τοποθεσια Συντριβανι Φοντανα Ντι Τρεβι"

Το φατσοβιβλίο δε φτιαχτηκε και για τους καλυτερους σκοπους (ή κατα τη διαρκεια των χρονων οπως εξελισσοταν)....

Πληρης αποχαύνωση δισεκατομυριων ανθρωπων....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρέ ότι και να λέτε πάρτε το χαμπάρι, το facebook όσο κρατάει το γυναικείο πλυθυσμό άλλο τόσο θα κρατάει και τον αντρικό... όλα τα άλλα είναι απλά υποκρισίες ... θα το σβήσω θα το κάνω θα το ράνω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ξαφνικά, εντελώς τυχαία, κανένας σας Δεν χρησιμοποιεί fb

Και έτσι, για μια ακόμη φορά, η Υποκρισία και ο Φαρισαϊσμός γίνονται το εθνικό μας σπορ!

Άντε τώρα πηγαίνατε να δείτε τι πόσταρε το γκομενάκι που βλεφαριάσατε χτες το βράδυ…

Επεξ/σία από bromiaris
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, dimtsef είπε

μωρέ ότι και να λέτε πάρτε το χαμπάρι, το facebook όσο κρατάει το γυναικείο πλυθυσμό άλλο τόσο θα κρατάει και τον αντρικό... όλα τα άλλα είναι απλά υποκρισίες ... θα το σβήσω θα το κάνω θα το ράνω..

Μπες Instagram (που ανήκει στο FB) και ξέχνα το FB.

Το FB κατεληξε μια πλατφόρμα διαφήμισης με βιντεάκια και όλο προτεινόμενες αηδιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το αφιερώνω σε αυτούς που λένε ότι το 2 factor authentication σου παρέχει ασφάλεια, "τρίχες".

Άμα ο άλλος βάλει στόχο ένα σάιτ θα το χακάρει και θα αρπάξει τα δεδομένα που θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Και ξαφνικά, εντελώς τυχαία, κανένας σας Δεν χρησιμοποιεί fb

Και έτσι, για μια ακόμη φορά, η Υποκρισία και ο Φαρισαϊσμός γίνονται το εθνικό μας σπορ!

Άντε τώρα πηγαίνατε να δείτε τι πόσταρε το γκομενάκι που βλεφαριάσατε χτες το βράδυ…

πες τα ρε φίλε γιατί όλοι ξαφνικά εδω μέσα γίνανε παρθένες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, aris1986 said:

Περιμένοντας τους:

"Μα βρήκα τους συμμαθητές μου εκεί μέσα..."

 

21 minutes ago, Χάρης Μυλωνίδης said:

αυτό το αφιερώνω σε αυτούς που λένε ότι το 2 factor authentication σου παρέχει ασφάλεια, "τρίχες".

Άμα ο άλλος βάλει στόχο ένα σάιτ θα το χακάρει και θα αρπάξει τα δεδομένα που θέλει.

Αυτο που σε καθε θεμα περιμενετε τους "αλλους" για να τους βγειτε απο πανω, γιατι το κανετε?

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχετε κουραστει μπορειτε να αποσυνδεθειτε και να διαγραφειτε οριστικα, επισης το fb ειναι μια δωρεαν υπηρεσια προς του χρηστες με ανταλλαγμα εκεινοι να δινουν τα στοιχεια τους στην υπηρεσια και να τα χρησιμοποιει για διαφημιστικους σκοπους, επισης στο fb ειναι εγγεγραμενοι δισεκατομυρια χρηστες επομενως ειναι σιγουρο οτι θα πεφτει θυμα  ορισμενων επιθεσεων οσα μετρα ασφαλειας και αν παρει απο τις πολλες επιθεσεις που του γινονται καθημερινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Δεν πάνε πολλά χρόνια όταν οι ίδιες γνωστές υπηρεσίες απετρεπαν τους νέους χρήστες να δίνουν προσωπικές πληροφορίες. Μέχρι που μια ημέρα το fb μου ζήτησε ταυτότητα (!) για επιβεβαίωση στοιχείων καθότι δεν συμπλήρωνα τηλ. Ρε αντε γ......ε, όπως ήταν delete. 

Doubt. 

Εγώ πάντως έχω 10 χρόνια και δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα. Κάποιος φίλος μου πριν χρόνια είχε βάλει σαν φώτο προφίλ ένα αρνί από το τραπέζι του Πάσχα και του μπλόκαραν το προφίλ, ζητούσαν ταυτότητα αλλά δεν έδωσε. 

Πάντως, ούτε εγώ πρόκειται ποτέ δώσω κάποιο άλλο στοιχείο πέραν από το όνομά μου. Κινητό καλό είναι να δώσεις σε μια εφαρμογή αν είναι πολύ σημαντική για σένα, κάποιοι θεωρούν τα fb profile τους πολύ σημαντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Yiannis87 είπε

O αριθμός τηλεφώνου είναι για να επιβεβαιώσει η πλατφόρμα πως έχεις μόνο 1 προφίλ και όχι 100, και άρα είσαι αληθινό πρόσωπο.

Επίσης, ο αριθμός τηλεφώνου βοηθάει στην επαναφορά του λογαριασμού, αν ξεχάσεις τον κωδικό. Κάτι που έπαθα εγώ σε κάτι emails που δεν πολυχρησιμοποιώ και τώρα δεν μπορώ να συνδεθώ, αφού δεν είχα δώσει αριθμό. Είμαι κατά του να δώσω, αλλά να λέμε και τη χρησιμότητα του. Υπάρχουν βέβαια και λόγοι για να μην το δώσεις όπως προτιμώ.

Ο Αριθμός είναι για ΑΣΦΑΛΕΙΑ περισσότερο. 

Ξέρεις πόσοι καημένοι έχουν γλιτώσει τα προφίλ τους επειδή είχαν το κινητό τους ως ασφάλεια ;

Ακόμα κ αν ξέρει ο άλλος τον κωδικό σου επειδή έκανες την βλακεία να μπεις από κάποιο internet cafe με keylogger ξερω γω, (παράδειγμα) αν δεν έχει το κινητό σου για να δει τον εξτρα κωδικό που θα σου στείλει το fb, δεν μπορεί να κάνει καν log in.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...