Προς το περιεχόμενο

iPhone vs Galaxy s


Fotis Deutschland

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To 7 plus έχει νόημα μόνο αν ψάχνεις μεγαλύτερη οθόνη από αυτή που έχεις τώρα.

Το χρησιμοποιώ παράλληλα με S9+.

Δεν λέω τρομερό το Samsung, σε όλα, αλλά την ταχύτητα και τη χρηστικότητα του iphone δεν την εχει ως προς το λειτουργικό του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 11/12/2018 στις 9:51 ΜΜ, zanskou είπε

To 7 plus έχει νόημα μόνο αν ψάχνεις μεγαλύτερη οθόνη από αυτή που έχεις τώρα.

Το χρησιμοποιώ παράλληλα με S9+.

Δεν λέω τρομερό το Samsung, σε όλα, αλλά την ταχύτητα και τη χρηστικότητα του iphone δεν την εχει ως προς το λειτουργικό του.

Βάλε One UI beta 3 στο S9 και έλα ξανά πες μου για την ταχύτητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, HateMe είπε

Βάλε One UI beta 3 στο S9 και έλα ξανά πες μου για την ταχύτητα 

Πώς το περνάς σε non-US τηλέφωνο ;

με ενδιαφέρει να το δοκιμάσω

 

Πάντως πέρα από αυτό, το γεγονός ότι έπρεπε να περάσουν τόσα και τόσα χρόνια ώστε τα flagship smartphones (και το λειτουργικο τους για να ειμαστε δικαιοι) να καταφερουν να φτάσουν την ευκολία του iOS από μόνο του λέει πολλά, και οχι, δεν ειμαι τυφλός οπαδός ούτε της μιας ούτε της άλλη πλευράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, zanskou είπε

Πώς το περνάς σε non-US τηλέφωνο ;

με ενδιαφέρει να το δοκιμάσω

Πάντως πέρα από αυτό, το γεγονός ότι έπρεπε να περάσουν τόσα και τόσα χρόνια ώστε τα flagship smartphones (και το λειτουργικο τους για να ειμαστε δικαιοι) να καταφερουν να φτάσουν την ευκολία του iOS από μόνο του λέει πολλά, και οχι, δεν ειμαι τυφλός οπαδός ούτε της μιας ούτε της άλλη πλευράς.

Ποια συσκευή έχεις ακριβώς; 

SM - G960F η SM - G965F; 
 

Α, βασικά είπες το S9+ πριν.

Ευρωπαικό να φανταστώ για να λες NON-US. 

Telegram έχεις; Αν δεν έχεις φτιάξε και μπες εδώ. 

 

https://t.me/s9exypie

Επεξ/σία από HateMe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zanskou είπε

αυτό, ναι ευρωπαϊκο

Να χρησιμοποιείς sideload ξέρεις; 

Γιατί ναι μεν μπορείς να βάλεις το πρώτο update μέσω sd card, τα υπόλοιπα μόνο μέσω sideload. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zanskou είπε

nope αλλά αν έχει ορεξη δώσε καμια πληροφορία να διαβασω

 

Και εδώ είναι οι οδηγίες με τα link. 

 

 

G965F BRJ6 to ZRKA: https://mega.nz/#!ZQZAzCCT!65m6DyYyykZfQHJ_BarJe-UZ_ioYZg4O--4527BSCrU

G965F ZRKA to ZRKL: https://mega.nz/#!f8x3zYAQ!BgfDoGArINNDnpzMG_1N1wFWlMF9p0Z8h2Ebl2A10YM

G965F ZRKL to ZRKN: https://drive.google.com/file/d/15HT-E2kyfjXKV_Q30DXqiLgign2wd2bM/view

G965F ZRKN to ZRL5: https://mega.nz/#!vphlBQJa!2yP9RdQ6RlQ6eIOZfwC3fMs-48JksPPZcF-C8TMviFk

Instructions:

SD card method

Download the necessary update.zip(s) for your device according to your current software version.

Step 1
Copy the update.zip file to your SD card. 

Step 2
Reboot the device into Recovery mode. (Turn off the phone, then Vol Up + Bixby + Power button)

Step 3
Go to apply update from SD card.

Step 4
Install the update, and be patient. 

Many people have reported, that on ZRKA, they're unable to apply new updates from SD because of SD card mounting errors.

First try formatting your card on your phone, and try again. If that fails, use adb sideloading. 

ADB Sideloading

Download the necessary update.zip(s) for your device according to your current software version.

Step 1
Download the latest ADB ZIP file (Windows), then extract it to C:\adb

Step 2
Download and install adb drivers.

Step 3
Copy the update.zip file to C:\adb (or wherever your adb.exe file is)

Step 4
Put your phone in recovery mode and select Apply update from ADB, then connect it to your PC

Step 5
Wait until your PC installs the drivers, if you're doing this for the first time.

Step 6
Open command prompt, navigate to C:\adb (or wherever your adb.exe and update.zip is)

Step 7
Issue the following command: adb devices
If you can see a device in 'sideload' mode, you can proceed to step 8, otherwise you may have some troubleshooting to do.

Step 8
Issue the following command: adb sideload update.zip

Step 9
Be patient, and enjoy your update.

NOTE: You can't go directly from BRJ6 to the latest update, you have to start with ZRKA and apply them one by one.

IT IS STRONGLY RECOMMENDED TO PERFORM A FACTORY RESET IF YOU'RE UPDATING FROM BRJ6. Otherwise its not necessary, but for 
the most optimal experience, it is advised.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9/how-to/s9-s9-pie-alpha-beta-sm-g960f-sm-g965f-t3867627

 

Μπες και εδώ και ρώτα τους ό,τι θες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χθες παρέλαβα το IPhone X 256Gb space Gray και έχω να πω ότι είναι το καλύτερο κινητό που είχα με διαφορά.Βεβαια με στεναχωρεί που θα αφήσω το 6s που το έχω είδη 3 χρόνια(από τον Ιανουάριο του 2016) γιατί ήταν πολύ καλό κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Χθες παρέλαβα το IPhone X 256Gb space Gray και έχω να πω ότι είναι το καλύτερο κινητό που είχα με διαφορά.Βεβαια με στεναχωρεί που θα αφήσω το 6s που το έχω είδη 3 χρόνια(από τον Ιανουάριο του 2016) γιατί ήταν πολύ καλό κινητό.

Μια χαρα απο το να επαιρνες το xr χιλιες φορες το Χ οντως ειναι φοβερο κινητο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Σε ευχαριστώ φίλε μου.Και το xr δεν είναι άσχημο όμως δεν έχει 3D Touch και υστερεί σε οθωνη.1.200€ Το πήρα το X

Γιατί τόσα πολλά; 900κάτι έχει απ ό,τι θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...