Προς το περιεχόμενο

[TV] SAMSUNG 55NU7172 55'' LED ULTRA HD SMART WIFI @ ESHOP 489€ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


AGGANIS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι νά πω καί γω ο Λάλακας ,πού πριν πέντε μέρες αγόρασα 55 samsung από Κωτσόβολο 600 ευρώ καί τό Σάββατο βράδυ βλέπω την προσφορά.

Για την ιστορία η tv που αγόρασα είναι η 55nu7022.

Τώρα αν είναι καλύτερη η χειρότερη από αυτήν της προσφοράς,δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να υποθέσω ότι η τιμή των 489 ευρώ είναι απολύτου μετροιτής και δεν υπάρχει η δυνατότητα πληρωμής με κάρτα μέσω άτοκων δόσεων ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Arkin είπε

Η οθονη εχει VA panel 10bit με αντίθεση 5600:1 και το πάνελ της είναι 60hz. 

8bits panel. +2 βοηθητικά. HDR χαλι μαύρο. Φωτεινότητα μικρή. Αντίθεση μικρή. Δεν ξέρω αν έχεις δει άλλες τβ σε χρώματα και hdr. 

Στα λεφτά αυτά είναι καλή. Όχι deal breaker. Μην τρελαθούμε. 

Ούτε dts δεν έχει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

8bits panel. +2 βοηθητικά. HDR χαλι μαύρο. Φωτεινότητα μικρή. Αντίθεση μικρή. Δεν ξέρω αν έχεις δει άλλες τβ σε χρώματα και hdr.

Στα λεφτά αυτά είναι καλή. Όχι deal breaker. Μην τρελαθούμε.

Ούτε dts δεν έχει.

σε αυτα τα λεφτα ολα τα hdr ειναι μουφα ,ακομα κ της δικη μας της sony

οντως κ σε φωτεινοτητα κ σε αντιθεση δεν ειναι κ το καλυτερο va αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κακη

χωρις να την εχω δει κ σε αυτη την τιμη εικαζω οτι θα ειναι πολυ καλυτερη απο οποιοδηποτε ips panel

καλο ειναι βεβαια να πουμε οτι για φωτεινους χωρους κ θεασεις να την δειτε πρωτα live καπου

για οποιαδηποτε αλλη χρηση κ αν χρειαζεστε τιβι απλα ορματε διχως αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Να υποθέσω ότι η τιμή των 489 ευρώ είναι απολύτου μετροιτής και δεν υπάρχει η δυνατότητα πληρωμής με κάρτα μέσω άτοκων δόσεων ;;

Εχει και με επιλογη με δοσεις ΟΧΙ ατοκες  https://www.e-shop.gr/how_pay

 

 

Επεξ/σία από snakegaminggr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, what_if είπε

σε αυτα τα λεφτα ολα τα hdr ειναι μουφα ,ακομα κ της δικη μας της sony

οντως κ σε φωτεινοτητα κ σε αντιθεση δεν ειναι κ το καλυτερο va αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κακη

χωρις να την εχω δει κ σε αυτη την τιμη εικαζω οτι θα ειναι πολυ καλυτερη απο οποιοδηποτε ips panel

καλο ειναι βεβαια να πουμε οτι για φωτεινους χωρους κ θεασεις να την δειτε πρωτα live καπου

για οποιαδηποτε αλλη χρηση κ αν χρειαζεστε τιβι απλα ορματε διχως αυριο

Αστον να γραφει. Εγω οπως ειπα την δουλεψα πανω απο 30 ωρες με υλικο 4K στα 60-80gb η καθε ταινια και ως εμπειρος που ασχολουμαι πολλα χρονια με HD υλικο απο το 2007 εχω να πω τα καλυτερα. Ειδα ακομα και το mission impossible το πρωτο στα 55gb εξαιρετικο transfer βλεπεις λεπτομερειες που δεν μπορουσες να δεις πριν και το contrast ειναι εξαιρετικο ακομα και με αρκετο φως στο χωρο. Τωρα αν ο αλλος κανει συγκρισεις με oled qled των 2000 ευρω εχει προβλημα. Η τιμη ειναι τσαμπα. Για τα dts τα ειπαμε και το ΒΤ αλλα ολα λυνονται με ενα φθηνο android box που ολοι εχουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διευκρινιστεί το θέμα εγγύησης η προσφορά είναι σούπερ, τώρα το 7172 και όχι 7102, που είναι στην Ελλάδα εδώ τα άλλα μοντέλα, μήπως παίζει κάτι άλλο πέρα από την διαφορά τους που είναι στο satellite in που έχει η 7170.

Η τηλεόραση είναι μια χαρά, πολύ καλό μαύρο, καλό response time και η αντίθεση καλύτερη του μετρίου. Ειδικά σε σκοτεινό δωμάτιο τότε παίρνεις το καλύτερο. VA panel και γωνίες θέασης τα γνωστά όπως επίσης σε πολύ φωτεινό δωμάτιο χάνει προφανώς σε σχέση με τις ips. Το αρνήτικο το dts που ειπώθηκε όπως και η λύση του.

Τώρα για όσους λένε πως σε 2-3 μήνες θα είναι κάτω από 450 και σε ένα χρόνο θα μας δίνουν και 5 ευρώ να την πάρουμε, είναι απλά αστεία, όλα μα όλα τα πράγματα έτσι γίνονται, εγώ ήθελα τηλεόραση πριν 1.5 μήνα και την πήρα στα 600, το ήξερα αν περίμενα θα έπεφτε, αλλά θα έπεφτε και η χιλίων ευρώ NU8000, και μετά θα έπεφτε και η oled των 1500 κ.ο.κ. Τότε χρειάστηκα τότε πήρα, μετά απλά δεν παρακολουθώ τις τιμές γιατί σε πιάνει το αν και γιατί...

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα χρήματά της είναι παραπάνω από καλή. 

23 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Να υποθέσω ότι η τιμή των 489 ευρώ είναι απολύτου μετροιτής και δεν υπάρχει η δυνατότητα πληρωμής με κάρτα μέσω άτοκων δόσεων ;;

Όχι δυστυχώς στο e-shop δεν υπάρχει δυνατότητα άτοκων (έστω και 6) δόσεων. Σε περίπτωση πληρωμής με πιστωτική αν επιλέξεις δόσεις αυτές είναι έντοκες. Αν υπήρχε δυνατότητα έστω και 6 άτοκων ίσως την αγόρασα και εγώ προκειμένου να αντικαταστήσω μια FHD που έχω στο δωμάτιο, αν και υπερβολή οι 55". Tόσο καλή προσφορά είναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, what_if είπε

σε αυτα τα λεφτα ολα τα hdr ειναι μουφα ,ακομα κ της δικη μας της sony

οντως κ σε φωτεινοτητα κ σε αντιθεση δεν ειναι κ το καλυτερο va αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κακη

χωρις να την εχω δει κ σε αυτη την τιμη εικαζω οτι θα ειναι πολυ καλυτερη απο οποιοδηποτε ips panel

καλο ειναι βεβαια να πουμε οτι για φωτεινους χωρους κ θεασεις να την δειτε πρωτα live καπου

για οποιαδηποτε αλλη χρηση κ αν χρειαζεστε τιβι απλα ορματε διχως αυριο

Ναι αυτό. Δεν ειπ ότι δεν είναι καλή επιλογή. Αλλά έχει αρνητικά. Για την τιμη καλή είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Ναι αυτό. Δεν ειπ ότι δεν είναι καλή επιλογή. Αλλά έχει αρνητικά. Για την τιμη καλή είναι.

δεν ειναι απλα καλη, σε αυτη την τιμη ειναι προτεινομενη αγορα κ μαλλον η καλυτερη προσφορα σε τιβι εδω κ μηνες

τα αρνητικα τα παρακαμπτεις ολα με ενα κουτακι που ετσι κ αλλιως θα αγορασεις οτι χρηση κ να κανεις οποτε δεν σε απασχολουν 

μιλαμε παντα για ανθρωπους που κοιτανε το vfm κ δεν εχουν παραλογες απαιτησεις

διαφορετικα εννοειται υπαρχουν πολυ καλυτερες τηλεορασεις σε πολλαπλασια κοστη

Επεξ/σία από what_if
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πάνε οι δυνητικοί αγοραστές αύριο σε μια μμ , να βάλουν μερικά αρχεία σε ένα στικάκι και να την πειράξουν λίγο πριν την παραγγείλουν να τους φύγουν ότι απορίες έχουν, κρίνοντας ιδίοις όμασι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως υπαρχουν καλυτερες παιδια. Μετα την NU σειρα υπαρχουν οι πολυ καλες qled q7f στα 1349 και η απολυτη oled C8 στα 1800 ευρω παντα για 55 ιντσες. Αλλα ειμαστε σοβαροι να συγκρινουμε τηλεοραση των 489 με αυτες που εχουν 4 φορες πιο πανω χρηματα? Μελλοντικα θα παω σε oled 65-75 ιντσων αλλα στις τιμες που βρισκονται σημερα ειναι για πολυ πολυ λιγους παγκοσμιως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ειχε παρει γειτονας και τις βαλαμε διπλα διπλα με ιδια πηγη ( με τη σονυ την 7096)  μπορω να πω οτι ειναι ενα σκαλοπατι κατω σε χρωματα αντιθεση ..γενικο λουκ

βεβαια αυτα ειναι υποκειμενικα.....

ομως η τιμη ειναι δελεαστικη.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...