Προς το περιεχόμενο

Eurobank επιστροφή 20% ή μεγάλη απάτη;


dinko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, dinko είπε

Με πήραν μόλις από Eurobank να μου πουν ότι δεν βγάζουν άκρη και πρέπει να στείλω με email την απόδειξη ώστε να μπορέσουν να δουν τι έγινε και δεν μπήκαν οι πόντοι. Νταξ...

Μεγάλη ταλαιπωρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Μεγάλη ταλαιπωρία...

Μεγάλη ταλεπωρία δεν είναι αλλά λυπάμαι όσους δεν έχουν το χρόνο και τη δυνατότητα να το κυνηγάνε όπως εγώ και χάνουν τα χρήματα που δικαιούνται. Και έτσι λοιπόν θεωρώ το όλο σύστημα μια καλοστημένη απάτη με δήθεν τυχαία λάθη που δεν αποδόθηκαν τα χρήματα σε Χ αριθμό καταναλωτών.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dinko είπε

Μεγάλη ταλεπωρία δεν είναι αλλά λυπάμαι όσους δεν έχουν το χρόνο και τη δυνατότητα να το κυνηγάνε όπως εγώ και χάνουν τα χρήματα που δικαιούνται. Και έτσι λοιπόν θεωρώ το όλο σύστημα μια καλοστημένη απάτη με δήθεν τυχαία λάθη που δεν αποδόθηκαν τα χρήματα σε Χ αριθμό καταναλωτών.

Όποιος ασχολείται με επιστροφές, online αγορές κλπ κλπ, δε νομίζω ότι του είναι και κόπος να στείλει ένα mail 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κάπως τραβηγμένο να μιλάμε για "καλοστημένη απάτη". Σφάλματα γίνονται και δεν σου αρνήθηκε κανείς να τα διορθώσει. ένα απλό μειλ έχεις να στείλεις. Με την ίδια έννοια, εμένα μου επέστρεψαν σε παραπάνω απο μια περιπτώσεις επιστροφή 10 ή 20% σε ποσά κοντά στις 2000-3000 την στιγμή της συναλλαγής. Δεν είναι οτι έχω καμία σχέση με την eurobank ή την κάθε eurobank απλά μου φάνηκε τραβηγμένο να βρίσκουμε θεωρίες συνωμοσίας γύρω μας παντού

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον ζείτε σε συννεφάκι που όλα είναι τίμια και όλα είναι σωστά και απλά γίνονται λάθη. Θεωρίες συνωμοσίας πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν και δεν το βρίσκω καθόλου απίθανο να υπάρχει ένα αυτοματοποιημένο σύστημα μη απόδοσης πόντων σε ένα μικρό ποσοστό αγορών με τη λογική ότι ο κόσμος δεν κάθεται να ψάχνεται όλη την ώρα για τις αγορές που έχει κάνει και έτσι ίσως κάποιοι να μην αναζητήσουν τα χρήματα τους πίσω.

Επεξ/σία από dinko
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά η κάρτα χρεώθηκε σε τερματικό άλλης τράπεζας και για αυτό δεν πήρες την €πιστροφή.

Όταν κανεις αγορα σε κατάστημα και δουν οτι η κάρτα σου ειναι Eurobank, πρέπει να την χρεώσουν στο αντίστοιχο τερματικό. Μου έχει τύχει να μην το κάνουν βεβαια, για να γλυτώσουν την €πιστροφή.

Όταν όμως είναι μέσω ίντερνετ, ο έμπορος θεωρητικά δεν ξέρει την προέλευση της κάρτας, ή έστω μπορεί να κρυφτεί πίσω από αυτό.

Επισης, εδώ και μερικά χρόνια, για να πάρεις τις καλές προσφορές €πιστροφής (10%-20%), δεν αρκεί να έχει συμβεβλημένη κάρτα, πρέπει να έχεις κατεβάσει το app και να εχεις κανει register την κάρτα σου

Πάντως όσες φορές είχα κάποιο θέμα, η Υποστήριξη της Eurobank ήταν αρκετά αποτελεσματική, οποτε δεν νομίζω να έχεις θέμα.

2 ώρες πριν, dinko είπε

Μάλλον ζείτε σε συννεφάκι που όλα είναι τίμια και όλα είναι σωστά και απλά γίνονται λάθη. Θεωρίες συνωμοσίας πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν και δεν το βρίσκω καθόλου απίθανο να υπάρχει ένα αυτοματοποιημένο σύστημα μη απόδοσης πόντων σε ένα μικρό ποσοστό αγορών με τη λογική ότι ο κόσμος δεν κάθεται να ψάχνεται όλη την ώρα για τις αγορές που έχει κάνει και έτσι ίσως κάποιοι να μην αναζητήσουν τα χρήματα τους πίσω.

όταν ο άλλος σου προσφέρει 20% επιστροφή για να αγοράσεις από αυτόν, κι εσυ τον επιλέγεις σημαινει οτι το κάνεις και λόγω της προσφοράς, οπότε είναι λογικό οτι μετά θα ψαχτεις για το αν τελικά σου επέστρεψε τα χρήματα

Επεξ/σία από kon1to
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημέρα παιδιά,

Παλιό το θέμα αλλά επίκαιρο. Μήπως γνωρίζεται αν το 20% επιστροφής που δίνει στις λευκές συσκευές το πλαίσιο είναι στην ουσία euro(πόντοι) ή χρήματα που μπορώ να τα κάνω και ανάληψη από atm; Δεν το αναφέρουν ξεκάθαρα ούτε στο site της eurobank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Vanlyda είπε

Καλημέρα παιδιά,

Παλιό το θέμα αλλά επίκαιρο. Μήπως γνωρίζεται αν το 20% επιστροφής που δίνει στις λευκές συσκευές το πλαίσιο είναι στην ουσία euro(πόντοι) ή χρήματα που μπορώ να τα κάνω και ανάληψη από atm; Δεν το αναφέρουν ξεκάθαρα ούτε στο site της eurobank.

Κανένας δεν δίνει χρήματα...

Πόντοι είναι που θα τους εξαργυρώσεις σε αγορές σε συμβεβλημένες επιχειρήσεις...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα   ηταν    150   ευρω   επιστροφης   στην   καρτα     visa   eurobank  οπου  τα   ισοφαρισα   στον  σκλαβενιτη   σε   τρεις   φορες   που  πηγα.

Mια   χαρα   μπηκαν   στην  καρτα.

Απλα   μπηκαν   οταν   βγηκε   το   εκκαθαριστικο   του  μηνα   ενω   πριν  δεν  φαινοντουσαν.

Επεξ/σία από tigergreg
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εχω διαβασει ότι για την Επιστροφή της Eurobank πρεπει να εχεις για εξαργυρωση από 10 ευρω και πανω σε Σκλαβενιτη μια χαρα εξαργυρωνω ποσα ενός και δυο ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Επειδή εχω διαβασει ότι για την Επιστροφή της Eurobank πρεπει να εχεις για εξαργυρωση από 10 ευρω και πανω σε Σκλαβενιτη μια χαρα εξαργυρωνω ποσα ενός και δυο ευρω.

Αυτό με τα 10 ευρώ και πάνω το κάνει μόνο το mark and Spencer, σε άλλα καταστήματα δε μου έχει τύχει πχ Public, Σκλαβενίτης, Μασούτης, εκεί και μικρά ποσά μπορείς να τα εξαργυρώσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειναι θεμα εξελιξης της τεχνολογιας, και κατ επεκταση κατα ποσο "ενημερωμενο" ειναι το POS... παλια δεν μπορουσες να κανεις εξαργυρωση αν εκανες ανεπαφη συναλλαγη.. πλεον μπορεις... παλια δεν μπορουσες να κανεις εξαργυρωση κατω απο 10€, πλεον μπορεις...

εγω χρονια στο Σκλαβενιτη της γειτονιας δεν μπορουσα να κανω εξαργυρωση για κατω απο 10€, ουτε για ανεπαφη συναλλαγη... προχθες που πληρωσα σε ταμειο που δεν ειχε "εντοιχισμενο" POS, αλλα ενα ασυρματο (το οποιο φαινοταν πιο συγχρονο), εκανα πρωτη φορα ανεπαφη εξαργυρωση και για ποσο χαμηλοτερο των 10€

Επεξ/σία από kon1to
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...