Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με φήμες το Samsung Galaxy Note10 θα διαθέτει οθόνη 6,66 ιντσών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με οθόνη Super AMOLED 6,66 ιντσών θα κυκλοφορήσει σύμφωνα με φήμες το Samsung Galaxy Note10. Αυτές είναι μαθαίνουμε οι βασικές προδιαγραφές της οθόνης που θα κατασκευάσει η Samsung Display για τις ανάγκες της Samsung Mobile και που βεβαίως θα είναι τεχνολογίας Super AMOLED.

To Galaxy Note9 διαθέτει οθόνη 6,4 ιντσών –και υποθέτοντας ότι η αναλογία πλευρών παραμένει ίδια- η επόμενη ναυαρχίδα της Samsung θα προσφέρει περίπου 8% μεγαλύτερη ωφέλιμη επιφάνεια. Λάβετε επίσης υπόψη σας, ότι παρόλο που το iPhone XS Max έχει μεγαλύτερη οθόνη 6,5 ιντσών, λόγω της αναλογίας πλευρών αλλά και της εγκοπής, η ωφέλιμη επιφάνεια είναι στην πραγματικότητα μικρότερο.

Το ένα από τα τρία μοντέλα Galaxy S10+ που περιμένουμε πρόκειται να διαθέτει σύμφωνα με διαρροές οθόνη 6,44 ιντσών, ενώ οι άλλες δύο εκδόσεις θα διαθέτουν οθόνες με διαγώνιο 5,8 ιντσών και -ενδεχομένως- 6,2 ιντσών.

Η κωδική ονομασία του Galaxy Note10 είναι «Da Vinci». Αν αναρωτιέστε για ποιο λόγο η Samsung κατέληξε από τόσο νωρίς στις τελικές προδιαγραφές του προϊόντος, είναι γιατί επέλεξε ο κύκλος ανάπτυξης να είναι μεγαλύτερος για να προσφέρει καλύτερο προϊόν. Όσον αφορά στο Galaxy S10, o σχεδιασμός του «κλείδωσε» τον περασμένο Απρίλιο, και αναμένεται να παρουσιαστεί στα πλαίσια του MWC (Mobile World Congress) τον Φεβρουάριο της νέας χρονιάς.

GSMArena

 

  


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, takissportime είπε

πάντα τό'λεγα: η σαμψούνγκ είναι του Σατανά. Πού είναι η Ελένη Λουκά να το καταραστεί?

Εδώ!

 

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, whoever81 είπε

6,66 Διαβολικά πράγματα η Lagsung

Αυτο ειναι το καλο να μην πιστευεις σε θεους και διαβολους οπως εγω...εχεις πιο πολλες επιλογες στις αγορες σου.

Ειμαι εδιαμεσα στο S10+ και στο Νοte 10 με πιο πιθανο το + διοτι στο 8αρι μου το πενακι δε με ενθουσιασε...

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό είναι ότι οι άρτιοι αριθμοί δεν εκρίγονται, ενώ οι περιττοί έχουν θέμα.

Αλλά ας δώσουν βάσει στην μπαταρία να μην υπάρχει πρόβλημα!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανει τιποτα η σαμμυ αν δεν βγαλει κινητο με οθονη 8ρα εγω δεν την προτιμαω 🤑 ασε που απο οτι λενε και η αλλοι ειναι του σατανα το 666👿

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ας ενοποιησουν tablet k κινητα κ ας βαζουν πακετο ενα bt ακουστικο

ηθελα να ξερα ποιο ειναι το οριο μεγεθους σε συνδιασμο με την ευχρηστια ενος τηλεφωνου γιατι κυριως τηλεφωνα ειναι 

Επεξ/σία από what_if
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακούστε καλά εκεί στην σαμσιανκ και βάλτε το καλά στο μυαλό σας. Μην τολμήσετε και καταργήσετε το headphone jack γιατί εμένα ξεχάστε με!

Πλάκα στην πλάκα προσωπικά ευπρόσδεκτη η αύξηση στις ίντσες! Εγώ ήμουν φανατικός της σειράς compact της Sony και τώρα δεν με φτάνει η οθόνη των s9+.!

Επεξ/σία από JcD
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...