Προς το περιεχόμενο

World of Tanks enCore bench


birel-motosport

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό το bench είναι last year. Δοκιμάστε με το RT :P

Challenge accepted.  😛

wotencore_17_10_2019_12_27_16.png.1c1ba70865f0cc80ca3c0f87d9cac35c.png
Και με το RT OFF. :)
wotencore_17_10_2019_12_33_01.png.1a25ee4c8755343a42f4b762085e607b.png

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βλεπω oπου τρεχει RT σφιγγουν οι κ@λοι !!! η διαφορα ειναι λιγοτερη απο οτι με RT ΟFF !!!!!!!!;)

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχμμμ...βλέπω έχει πέσει χεράκι πράσινο, πρασινότατο, χερούκλα...

Οι nVidia, ακόμα και 2 γενιές πίσω (βλ. την 970 του φίλου παραπάνω), πέφτουν 30-40%max από RToff σε Οn...

Oi Radeon, τρώνε ένα ξεγυρισμένο 50+% στο κεφάλι...τυχαίο θα είναι!

10 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

bro !!! μερικα ψιλοβελτιωμενα run !!:D με αυτα ετρεχα !!:ph34r:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

dccffc.JPG.cb8eb0a53b1a6dc2b4aa97f0a5aaf882.JPG

fgfgfg.thumb.JPG.f007857dd2bb9477a03a8ea95346c46f.JPG

dftfgtftg.JPG.dded115d87b52fdbcdcb143afd3939a1.JPG

Tα πέρασα 1 προς 1, με εξαίρεση το PL που το άφησα στο +25% (σε όλες μου τις δοκιμές ένα χρόνο τώρα, με 30% και πάνω, χάνω και επιδόσεις), αλλά δεν πήρα ούτε πόντο (μη σου πω πως έχασα κιόλας).

Θα τρέξω κι ένα Superposition μια στιγμή, να δω τι χρονισμούς πιάνει η κάρτα χωρίς κάποιο overlay κλπ για να επηρεάζει.

Υπάρχει περίπτωση να με κόβει ο επεξεργαστής σε τέτοια benches?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Eχμμμ...βλέπω έχει πέσει χεράκι πράσινο, πρασινότατο, χερούκλα...

Οι nVidia, ακόμα και 2 γενιές πίσω (βλ. την 970 του φίλου παραπάνω), πέφτουν 30-40%max από RToff σε Οn...

Oi Radeon, τρώνε ένα ξεγυρισμένο 50+% στο κεφάλι...τυχαίο θα είναι!

Tα πέρασα 1 προς 1, με εξαίρεση το PL που το άφησα στο +25% (σε όλες μου τις δοκιμές ένα χρόνο τώρα, με 30% και πάνω, χάνω και επιδόσεις),  δεν πήρα ούτε πόντο (μη σου πω πως έχασα κιόλας).

Θα τρέξω κι ένα Superposition μια στιγμή, να δω τι χρονισμούς πιάνει η κάρτα χωρίς κάποιο overlay κλπ για να επηρεάζει.

Υπάρχει περίπτωση να με κόβει ο επεξεργαστής σε τέτοια benches?

εγω ετρεχα εδω στα 4100 με τις μνημες στα 3553 με 14αρια στο superposition ομως δε παιζει ρολο η cpu το τέλευταιο μου σκορ θα πρεπει να το πιανεις με αυτα τα settings

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ultraex2003...θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά και τίμια...την έχεις σε νερό, ωρέ?!

Είδα και το Super, μόλις...πάλι στα κανονικά μου νούμερα είμαι, με πολύ πιο χαλαρά και χαμηλά προφίλ.

Με το δικό σου (πάλι με 25%), έφτασε τους 69-70 η κάρτα (οπότε και λογικά είχα thermal throttle)...αν είχα +80%, πιθανότατα θα έτρωγα πνγία (έχεις custom PT, έτσι?).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό να βάζει χέρι ο πέτσινος για να παίζει καλύτερα το RT στις δικιες του κάρτες. Μου κάνει εντύπωση που έχει το ίδιο drop και στις 9000 όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα. Το μηχάνημα φρέσκο αλλά κάρτα ακόμα δεν έχω αλλάξει. Πάντως η παλιόγρια ακόμα δίνει πόνο. Δεν λέει να τα φτύσει με τίποτα! Αξίζει λέτε να πάω σε 1660 ti? Πολύ το ψήνω αλλά δεν ξέρω πόση διαφορά θα δω για να πω ότι αξίζει τα 340 ευρά.

wotencore_17_10_2019_21_23_27.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

@ultraex2003...θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά και τίμια...την έχεις σε νερό, ωρέ?!

Είδα και το Super, μόλις...πάλι στα κανονικά μου νούμερα είμαι, με πολύ πιο χαλαρά και χαμηλά προφίλ.

Με το δικό σου (πάλι με 25%), έφτασε τους 69-70 η κάρτα (οπότε και λογικά είχα thermal throttle)...αν είχα +80%, πιθανότατα θα έτρωγα πνγία (έχεις custom PT, έτσι?).οχι

οχι σε νερο δε ειναι ειλικρινα το μονο που εχω κανει εχω αλλαξει τη παστα με aeronaut και ανοιξα και το power limit ωστε να παιζω εως 100% pl .max επισης παραγειλα και thermal pad γιατι τα μαμα δε μου γεμισαν το ματι αλλα δε ξερω αν τα 1.00 mm αρκουν στο παχος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μέχρι 300 μαξ για 1660Ti, όχι παραπάνω. Καλύτερα την 5700 πάντως..

ευχαριστώ. Αν ειναι κάποιος με 1660ti ας τρεξει ενα bench για να εχουμε μια γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...