Προς το περιεχόμενο

ΟΑΕΔ εποχιακό επίδομα


tselehub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Εκανα αίτηση στο site του ΟΑΕΔ για το εποχιακό επίδομα...παίρνω απάντηση απο εκεί η πρέπει να πάω απο κοντά να ρωτήσω? Γνωρίζει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, antbyron είπε

Μπαίνεις στην ιστοσελίδα του οαεδ και βλέπεις το αποτέλεσμα. Προσπάθησες να μπεις να δεις;

Λέει ότι έχει γίνει η αίτηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tselehub είπε

Λέει ότι έχει γίνει η αίτηση 

Τι εννοείς έχει γίνει η αίτηση;

Υπάρχει καταγραφή της αίτησης, επεξεργασία της αίτησης και ολοκλήρωση της αίτησης. Όταν ολοκληρωθεί η αίτηση πας στην καρτέλα προγράμματα επιδοτήσεις και βλέπεις αν γράφει ένταξη στην επιδότηση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, antbyron είπε

Τι εννοείς έχει γίνει η αίτηση;

Υπάρχει καταγραφή της αίτησης, επεξεργασία της αίτησης και ολοκλήρωση της αίτησης. Όταν ολοκληρωθεί η αίτηση πας στην καρτέλα προγράμματα επιδοτήσεις και βλέπεις αν γράφει ένταξη στην επιδότηση.

"Δεν βρέθηκαν καταγεγραμμενες υπαγωγες σε προγράμματα, στο πληροφοριακό σύστημα του οαεδ" αυτό γράφει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tselehub είπε

"Δεν βρέθηκαν καταγεγραμμενες υπαγωγες σε προγράμματα, στο πληροφοριακό σύστημα του οαεδ" αυτό γράφει 

Άρα ακόμα στην καρτέλα αιτήσεις δεν γράφει "ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ". Περίμενε μέχρι να ολοκληρωθεί η επεξεργασία της αίτησης.

Αν έχει ολοκληρωθεί η επεξεργασία της αίτησης και σου βγάζει το μήνυμα που παρέθεσες τότε πας από το κατάστημα να ζητήσεις εξηγήσεις.

Τελικά τι σου γράφει ακριβώς στην καρτέλα αιτήσεις; Ακόμα δεν έχεις πει.

Ανέβασε εικόνα από την καρτέλα αιτήσεις αφότου κρύψεις τα στοιχεία σου.

Επεξ/σία από antbyron
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, antbyron είπε

Άρα ακόμα στην καρτέλα αιτήσεις δεν γράφει "ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ". Περίμενε μέχρι να ολοκληρωθεί η επεξεργασία της αίτησης.

Αν έχει ολοκληρωθεί η επεξεργασία της αίτησης και σου βγάζει το μήνυμα που παρέθεσες τότε πας από το κατάστημα να ζητήσεις εξηγήσεις.

Τελικά τι σου γράφει ακριβώς στην καρτέλα αιτήσεις; Ακόμα δεν έχεις πει.

Ανέβασε εικόνα από την καρτέλα αιτήσεις αφότου κρύψεις τα στοιχεία σου.

 

44428824_245900619614992_3213735345388519424_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχει επεξεργαστεί η αίτηση σου από τον ΟΑΕΔ...πρέπει να περιμένεις μέχρι εκεί που λέει καταγραφή από συναλλασσόμενο από κάτω θα βγάλει επεξεργασία από υπηρεσία ΟΑΕΔ...

Μέχρι τώρα δεν έχει βγει απόφαση για καμια αίτηση...θα πρέπει να περιμένεις περίπου 20 μέρες να βγει η απόφαση και να μπουν τα λεφτά στον λογαριασμό σου από την μέρα που κανείς την αίτηση...αν εγκριθεί φυσικά έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, stavros34 είπε

Ακόμα δεν έχει επεξεργαστεί η αίτηση σου από τον ΟΑΕΔ...πρέπει να περιμένεις μέχρι εκεί που λέει καταγραφή από συναλλασσόμενο από κάτω θα βγάλει επεξεργασία από υπηρεσία ΟΑΕΔ...

Μέχρι τώρα δεν έχει βγει απόφαση για καμια αίτηση...θα πρέπει να περιμένεις περίπου 20 μέρες να βγει η απόφαση και να μπουν τα λεφτά στον λογαριασμό σου από την μέρα που κανείς την αίτηση...αν εγκριθεί φυσικά έτσι...

Αυτο ισχυει μονο για ηλεκτρονικα ε? Γιατι μου ειπαν οτι αμα πας απο κοντα στον ΟΑΕΔ σου δινουν απαντηση εκεινη την ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stavros34 είπε

Ακόμα δεν έχει επεξεργαστεί η αίτηση σου από τον ΟΑΕΔ...πρέπει να περιμένεις μέχρι εκεί που λέει καταγραφή από συναλλασσόμενο από κάτω θα βγάλει επεξεργασία από υπηρεσία ΟΑΕΔ...

Μέχρι τώρα δεν έχει βγει απόφαση για καμια αίτηση...θα πρέπει να περιμένεις περίπου 20 μέρες να βγει η απόφαση και να μπουν τα λεφτά στον λογαριασμό σου από την μέρα που κανείς την αίτηση...αν εγκριθεί φυσικά έτσι...

Η επεξεργασία των αιτήσεων διαφοροποιείται από κατάστημα σε κατάστημα. Σε εμένα η αίτηση έχει ολοκληρωθεί.

 

1 ώρα πριν, tselehub είπε

Αυτο ισχυει μονο για ηλεκτρονικα ε? Γιατι μου ειπαν οτι αμα πας απο κοντα στον ΟΑΕΔ σου δινουν απαντηση εκεινη την ωρα

Έχω να κάνω πολλά χρόνια αιτήσεις στα καταστήματα.Δεν ξέρω αν είναι ταχύτερη η διαδικασία στο κατάστημα, αμφιβάλω όμως. Όπως σου είπε και ο stavros34 η αίτηση σου δεν έχει επεξεργαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παίρνω αυτό το επίδομα εδώ και 4 χρόνια...την πρώτη χρονιά τα έκανα τα χαρτιά ηλεκτρονικά και πήρα τα λεφτά με μεγάλη καθυστέρηση...την δεύτερη και τριτη φορά πήγα στον ΟΑΕΔ όπου πήρα επιτόπου την απόφαση και μετά από 10 εργάσιμες τα λεφτά ήταν στον λογαριασμό...δηλαδή πιο γρήγορα έκαναν από κοντά στον ΟΑΕΔ παρά ηλεκτρονικά. Φέτος που πήγα και όταν τελείωσε η υπάλληλος του ΟΑΕΔ μου είπε πως θέλεις να σε ενημερώσουμε για να πάρεις την απόφαση ηλεκτρονικά να σου την στείλουμε ταχυδρομικώς ή να σε καλέσουμε στο τηλέφωνο και να περάσεις να την πάρεις και την είπα γιατί δεν θα μου την δώσεις τώρα όπως πάντα κάθε χρονιά? Και μου είπε ότι πλέον άλλαξαν τα πράγματα...κάνεις τα χαρτιά εδώ στον ΟΑΕΔ τα ελέγχω εγώ και μετά παίρνουν έγκριση από Αθήνα τα κεντρικά του ΟΑΕΔ και στέλνουν την τελική απόφαση και μετά παίρνεις τα λεφτά...δηλαδή τα ξαναελεγχει και υπάλληλος από τα κεντρικά ξανά...δεν ξέρω για τον φίλο που είπε ότι έχει ολοκληρωθεί η αίτηση του από που είναι και γιατί έχει ολοκληρωθεί γιατι εγώ είμαι από Βέροια πήγα το πρωί 8 η ώρα που ξεκίνησαν οι αιτήσεις τελείωσα 9 η ώρα δηλαδη ήμουν  από τους  πρώτους και ακομα δεν ολοκληρώθηκε...ίσως επαρχία με Αθήνα να αλλάζει ο χρόνος επεξεργασίας και ολοκλήρωσης...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...

εχω κανει αιτηση για εποχιακο επιδομα απο της 6/10/202κ στις 13/10 βρηκα αυτο το μηνυμα καταγραφη απο υπηρεσια οαεδ και διπλα γραφει ενημέρωση βτων στοιχείων της αιτησης ! γνωριζει καποιος τι μπορει να σημαίνει??ευχαριστω εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sakismer7 είπε

εχω κανει αιτηση για εποχιακο επιδομα απο της 6/10/202κ στις 13/10 βρηκα αυτο το μηνυμα καταγραφη απο υπηρεσια οαεδ και διπλα γραφει ενημέρωση βτων στοιχείων της αιτησης ! γνωριζει καποιος τι μπορει να σημαίνει??ευχαριστω εκ των προτέρων!!!

κι έμενα μου έγραψε ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ την ημέρα που ήταν να πληρωθώ και το γράφει ακόμα στο ιστορικό της αίτησης. Δες μήπως το πάρεις σήμερα που είναι και Παρασκευή.

Φαντάζομαι έχεις ξαναπληρωθεί από οαέδ, έχουν δηλαδή το iban σου.

Επεξ/σία από Natha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το εχουν το iban αλλα δεν εχουν μπει χρηματα παιζει ρολο που ειναι alpha bank? δεν εχω ξαναπληρωθει αλλα εχω καταχωρησει το iban 

3 ώρες πριν, Natha είπε

κι έμενα μου έγραψε ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ την ημέρα που ήταν να πληρωθώ και το γράφει ακόμα στο ιστορικό της αίτησης. Δες μήπως το πάρεις σήμερα που είναι και Παρασκευή.

Φαντάζομαι έχεις ξαναπληρωθεί από οαέδ, έχουν δηλαδή το iban σου.

το εχουν το iban αλλα δεν εχουν μπει χρηματα παιζει ρολο που ειναι alpha bank? δεν εχω ξαναπληρωθει αλλα εχω καταχωρησει το iban 

Επεξ/σία από sakismer7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...