Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket (Τεχνικα μιλωντας Part 3)


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

precision boost overdrive enabled / scalar x10

Tι ρολογια σου κραταει all core τωρα ?

κι όμως δν βρηκα τπτ στο bios.ισως να το γραφει διαφορετικα στην msi?θα το μελετησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, splanis είπε

το pbo τι κανει ακριβως και πως το ενεργοποιω; γινεται με το στοκ κουλερ;

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2018/08/13/understanding-precision-boost-overdrive-in-three-easy-steps

3 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

κι όμως δν βρηκα τπτ στο bios.ισως να το γραφει διαφορετικα στην msi?θα το μελετησω

δεν εχω ιδεα ,ωστοσο σε ολες τις μητρικες καπου εκει παιζει all core

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2018/08/13/understanding-precision-boost-overdrive-in-three-easy-steps

δεν εχω ιδεα ,ωστοσο σε ολες τις μητρικες καπου εκει παιζει all core

το ενεργοποιησα απ το ryzen master, 4-5-6 cores λεει disabled , ετσι θα επρεπε να ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

το game mode ενεργοποιησες οχι το Pbo...

Μαλλον :P πως το ενεργοποιω;επίσης μιας και μπήκα στο bios την ραμ να την έχω auto(2933) η 3000?

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, splanis είπε

Μαλλον :P πως το ενεργοποιω;

ενεργοποιημενο ειναι ,απλα κοιτας στο Bios να δεις αν εχει επιλογη precision boost overdive (λογικα ειναι στο amd cbs μενου) το βαζεις απο auto enabled και αν εχει scalar το βαζεις x10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ενεργοποιημενο ειναι ,απλα κοιτας στο Bios να δεις αν εχει επιλογη precision boost overdive (λογικα ειναι στο amd cbs μενου) το βαζεις απο auto enabled και αν εχει scalar το βαζεις x10

😕Άκυρο το βρήκα Ητνα στο auto, το βάζω enabled x10 η ραμ έχει διαφορά αν την βάλω 3000 από 2933 ποτ είναι; τι διαφορά έχει το xmp profile 1 απ το 2;

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, patsakos. D είπε

Μαζι το κλειδωσατε,να ξερεις

Αν άκουγε εμένα ΚΑΙ τους άλλους, δεν θα γινόταν τίποτα. Αν δεις τα τελευταία μηνύματα είχε ξεκινήσει το πάρτυ με τα μπλε-τρολλ-fanboys. Προληπτικά έκλεισε, για να μην τραβήξει. Τώρα αν υποστηρίζεις κάποιον που δεν κατάλαβε ότι του είπαμε ευγενικά κάτι για το καλο του θρεντ και αρπάχτηκε λες και αστυνομευουμε το θρεντ, τι να πω.

Οποιος έχει την μύγα μυγιαζεται, και αν θες θα σε βάλω στα πμ να δεις ποιος είχε "φασιστική" συμπεριφορά. Φυσικά τα πμ ΔΕΝ τα βάζω εδώ.

Την καληνύχτα μου, για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Ίσως να κλειδώθηκε γιατί είχε φτάσει σχεδόν 1000 σελίδες (εκτός και αν σβήστηκαν posts). Νομίζω άδικα το συνεχίζετε.

 

Επεξ/σία από sir ImPeCaBlE
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επαιξα 5 λεπτα και εφαγε crash το παιχνιδι, δεν ξερω αν ειχε σχεση μ αυτα π εκανα, οι θερμοκρασιες παντως ηταν avg 55 και max 65, θα ξαναδοκιμασω λιγο τωρα

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, splanis είπε

επαιξα 5 λεπτα και εφαγε crash το παιχνιδι, δεν ξερω αν ειχε σχεση μ αυτα π εκανα, οι θερμοκρασιες παντως ηταν avg 55 και max 65, θα ξαναδοκιμασω λιγο τωρα

πηραξες τις μνημες η μονο το pbo ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

βαλτο οπως ηταν δεν τραβαει το εργαλειο.

Το κρασ ήταν στο γκειμ όχι στα  Windows. Θα του ρίξω μια δοκιμή μήπως ήταν τυχαίο. Τώρα κάνα τέταρτο που έπαιξα κομπλέ ήταν. Από θερμοκρασίες κιόλας δεν παρατήρησα κάποια διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, splanis είπε

Το κρασ ήταν στο γκειμ όχι στα  Windows. Θα του ρίξω μια δοκιμή μήπως ήταν τυχαίο. Τώρα κάνα τέταρτο που έπαιξα κομπλέ ήταν. Από θερμοκρασίες κιόλας δεν παρατήρησα κάποια διαφορά. 

στα ρολογια παρατηρησες διαφορα ,αυτο εχει σημασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...