Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket (Τεχνικα μιλωντας Part 3)


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

στα ρολογια παρατηρησες διαφορα ,αυτο εχει σημασια

τα ρολογια ηταν 3950-4050 καπου εκει, αν δεν κανω λαθος

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, splanis είπε

τα ρολογια ηταν 3950-4050 καπου εκει, αν δεν κανω λαθος

γτ δεν βαζεις το Msi afterburner να τα βλεπεις On screen ,πριν ποσο σου κραταγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

γτ δεν βαζεις το Msi afterburner να τα βλεπεις On screen ,πριν ποσο σου κραταγε?

τα εβλεπα στο hwi στο 2ο μονιτορ νομιζω πριν ηταν μαξ 3925-3950, αλλα θα το ξαναδοκιμασω πιο προσεκτικα γιατι τωρα βιαζομουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LionHurt1982 είπε

κι όμως δν βρηκα τπτ στο bios.ισως να το γραφει διαφορετικα στην msi?θα το μελετησω

σε περιπτωση που δεν το βρηκες

msi.png.bec8f8ba673de9d152c65e26fa6603b5.png

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

σε περιπτωση που δεν το βρηκες

msi.png.bec8f8ba673de9d152c65e26fa6603b5.png

κι όμως στη μητρικη μου βλεπω επιλογες μεχρι το power supply idle control ..δν εχει τα υπολοιπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LionHurt1982 είπε

κι όμως στη μητρικη μου βλεπω επιλογες μεχρι το power supply idle control ..δν εχει τα υπολοιπα..

εχεις περασει το τελευταιο bios?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παντα τσεκαρουμε να εχουμε το τελευταιο BIOS, αλλιως δεν γινεται δουλεια. 
@akoinonitos Επειδη με τρωει η τσεπη μου και σκεφτομαι για 2600Χ, το PBO υπαρχει σαν επιλογη και στις X370, η μονο στις 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Παιδια παντα τσεκαρουμε να εχουμε το τελευταιο BIOS, αλλιως δεν γινεται δουλεια. 
@akoinonitos Επειδη με τρωει η τσεπη μου και σκεφτομαι για 2600Χ, το PBO υπαρχει σαν επιλογη και στις X370, η μονο στις 4?

Νομιζω πως υπαρχει ,στην prime x370 pro για παραδειγμα υπαρχει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

με καλη ψυξη θα παιζεις απο 4125-4175 ,το τεσταρα τωρα με ταση auto και pbox10 χωρις Offset

Άρα αυτό ρυθμίζεται ανάλογα με την θερμοκρασια; τι διαφορά έχει απ το oc ουσιαστικά; όταν λες καλή ψύξη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γιατί έχει συνέχεια stutters, ρε γιατί χοροπηδάει, ρε τί έπαθε ξαφνικά και ενώ έχω τερματισμένα τα fps (BF1) θέλω να ξεράσω...είχες βάλει δοκιμαστικά DX12, mlk Πέτρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, splanis είπε

Άρα αυτό ρυθμίζεται ανάλογα με την θερμοκρασια; τι διαφορά έχει απ το oc ουσιαστικά; όταν λες καλή ψύξη; 

σου εβαλα ενα λινκ πιο πανω με το πως δουλευει το pbo το διαβασες? ειναι τρεις οι παραγοντες ,ενας ειναι και η θερμοκρασια. Οταν κανεις overclock ειτε σε εναν ειτε σε ολους τους πυρηνες θα εχεις την ιδια συχνοτητα. Mε το pbo θα εχεις 4250mhz σε 2 πυρηνες και all core θα εχεις οσο μπορει τοσυστημα σου με βαση τις τρεις παραμετρους. Μια αεροψυκτρα  μετρια προς καλη δεν ξερω τωρα να σου πω πια ακριβως παντως μια καλυτερη απο την στοκ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...