Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket (Τεχνικα μιλωντας Part 3)


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τι εννοεις ?

μεσα στο φακελο bin ειναι το ΜΤ.cf9

Κάποια στιγμή, υπήρξε και ένα link εκεί που με είχατε στείλει αρχικά να το βρω (στο προηγούμενο νήμα) και κατέβαζες-φόρτωνες ένα εξωτερικό cfg.

Αυτό χρησιμοποιούσα τόσο καιρό.

Κάτσε να δω τι τσατσαριές έκανα πάλι.

edit: Στο bin έχει μόνο ένα ΜΤ0.dll

ξαναedit: Ok, το δημιουργεί στο 1ο τρέξιμο...

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Κάποια στιγμή, υπήρξε και ένα link εκεί που με είχατε στείλει αρχικά να το βρω (στο προηγούμενο νήμα) και κατέβαζες-φόρτωνες ένα εξωτερικό cfg.

Αυτό χρησιμοποιούσα τόσο καιρό.

Κάτσε να δω τι τσατσαριές έκανα πάλι.

edit: Στο bin έχει μόνο ένα ΜΤ0.dll

ξαναedit: Ok, το δημιουργεί στο 1ο τρέξιμο...

Περιμενε να στο βρω ,ειναι αλλο

12 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Κάποια στιγμή, υπήρξε και ένα link εκεί που με είχατε στείλει αρχικά να το βρω (στο προηγούμενο νήμα) και κατέβαζες-φόρτωνες ένα εξωτερικό cfg.

Αυτό χρησιμοποιούσα τόσο καιρό.

Κάτσε να δω τι τσατσαριές έκανα πάλι.

edit: Στο bin έχει μόνο ένα ΜΤ0.dll

ξαναedit: Ok, το δημιουργεί στο 1ο τρέξιμο...

εδω ειναι το config , απλα ανοιξε το και βαλε 15 tests και 10 cycles

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Περιμενε να στο βρω ,ειναι αλλο

εδω ειναι το config , απλα ανοιξε το και βαλε 15 tests και 10 cycles

Ευχαριστωωωω.

Λοιπόν, δοκίμαζα τόση ώρα κάποια διαφορετικά mem settings σύμφωνα με τις οδηγίες του μπαμπά του calculator...από το κακό στο χειρότερο πήγε.

Όμως, είναι η πρώτη φορά που το ΤΜ μου έβγαλε errors, με κάποια από αυτά, μαζί με το μήνυμα crash...τόσο καιρό έβλεπα μόνο το crash.

Μήπως θέλει κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση στα Win για να τρέξει καιέχω αλλού το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Ευχαριστωωωω.

Λοιπόν, δοκίμαζα τόση ώρα κάποια διαφορετικά mem settings σύμφωνα με τις οδηγίες του μπαμπά του calculator...από το κακό στο χειρότερο πήγε.

Όμως, είναι η πρώτη φορά που το ΤΜ μου έβγαλε errors, με κάποια από αυτά, μαζί με το μήνυμα crash...τόσο καιρό έβλεπα μόνο το crash.

Μήπως θέλει κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση στα Win για να τρέξει καιέχω αλλού το πρόβλημα?

δεν ξερω ,ειδα και αλλον να εχει το ιδιο προβλημα με εσενα αλλα δεν ξερει και αυτος τι φταιει, το τρεχεις ως admin ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εννοείται.

Στα 3.7 πλέον, με CB, IBT κλπ χωρίς θέμα.

Θα τον παρατήσω να τρέξει το ΤΜ όπως τα καταφέρει για τις επόμενες ώρες (δέιχνει μετά το αρχικό crash να τρέχει) και βλέπουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Ναι, εννοείται.

Στα 3.7 πλέον, με CB, IBT κλπ χωρίς θέμα.

Θα τον παρατήσω να τρέξει το ΤΜ όπως τα καταφέρει για τις επόμενες ώρες (δέιχνει μετά το αρχικό crash να τρέχει) και βλέπουμε.

Εσύ να περιμένεις ένα δωράκι είτε τώρα στα κοντά, είτε προς τα Χριστούγεννα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ. Θέλω βοήθεια από κάποιον.
Έχω τις μνήμες RAM CORSAIR CMK16GX4M2A2400C14R VENGEANCE LPX RED 16GB (2X8GB) DDR4 2400MHZ DUAL KIT. Είναι συμβατές με το chip Χ470 ; Πρέπει να προσανατολιστώ σε συγκεκριμένη εταιρεία υλοποίησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, rsttls είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ. Θέλω βοήθεια από κάποιον.
Έχω τις μνήμες RAM CORSAIR CMK16GX4M2A2400C14R VENGEANCE LPX RED 16GB (2X8GB) DDR4 2400MHZ DUAL KIT. Είναι συμβατές με το chip Χ470 ; Πρέπει να προσανατολιστώ σε συγκεκριμένη εταιρεία υλοποίησης;

Είναι συμβατές, αλλά καλύτερα πουλά τες και βρες ταχύτερες. Ή δοκίμασε να τις ανεβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sheogorath είπε

Είναι συμβατές, αλλά καλύτερα πουλά τες και βρες ταχύτερες. Ή δοκίμασε να τις ανεβάσεις.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Θα έχω μεγάλη απώλεια σε απόδοση αν τις συνδυάσω με 2700Χ δηλαδή; Όπως ξέρουμε, προς το παρόν οι μνήμες είναι πανάκριβες, ειδικά οι πιο γρήγορες.

Θέλω να ρίξω το όποιο μπάτζετ σε καλύτερη μητρική, αν τελικά αποφασίσω να γυρίσω σε Ryzen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...