Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν όλα τα χαρακτηριστικά του OnePlus 6T και επίσημο διαφημιστικό υλικό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Papakitou είπε

Απο την άποψη οτι δεν εχω ακομα ουσιαστικο λόγο να το αλλαξω, οχι δεν βρισκω..

Επισης τα 400 ευρωπουλα ειναι το ταβανι μου για συσκευη.. Για αυτο και το πηρα τοτε..

Οταν βγει κατι που να εχει τοσο, να ειναι κατα πολυ καλυτερο, και να εχει την ποιοτητα κατασκευης της συσκευης μου ( για να προλαβω την προταση του poco) , τοτε θα το αλλαξω. 

Καλά. Δεν είναι υποχρεωτικό να αλλάζεις κάθε δύο χρόνια. Κι εγώ το 3t έχω εδώ και δύο χρόνια και δεν υπάρχει αντικειμενικός λόγος να αλλάξω για τουλάχιστον δύο χρόνια. 6GB RAM κι ο 825, είναι τίμιο ακόμα και σε σύγκριση με φετινά μοντέλα. Παιχνίδια δεν παίζω που να έχουν τρελές απαιτήσεις αλλά έβαλα το PUBG και το Fortnite και δεν είχα κανένα πρόβλημα να τα τρέξω (λίγο ανέβαζε θερμοκρασία). Για να ηρεμώ την καταναλωτική μου μανία, του αλλάζω θήκες και χρησιμοποιώ το KLWP για άσκηση εμφάνισης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fsbmaniac είπε

Γιατι τα κάνουν τοσο τεράστια ;;; Ψάχνεις κινητό κάτω από τα 150mm και δε βρίσκεις ... ας έβγαζε και ενα στις 5,5 ίντσες ... Σας τηλεόραση ειναι στη φωτογραφία .... απαράδεκτα μεγάλο αναγκαστικά βάζεις και θήκη ... γίνεται ταμπλέτα

Επειδή έτσι θέλει η πλειοψηφία. Δυστυχώς είσαι μειοψηφία, ζήσε με αυτό και κάνε τις επιλογές σου σε άλλα κινητά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Papakitou είπε

Hell no !

Θελω root, custom roms και τετοια που εχω καλομαθει τοσα χρονια, και βαριεμαι να ψαχνομαι στα LG και ποσο μαλλον στα sammy.

Με τα 400 ευρώ που διαθέτεις πιστεύω ότι η καλύτερη λύση που θα αναβαθμίσει το +3 είναι το Mi Mix 2s μια που θες να παίζεις με root.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτός ο μήνας είναι η απόδειξη πως η Qualcomm μπορεί να τους διαλύσει όλους. Επειδή οι κατασκευαστές έχουν συγκεκριμένα release cycles, αν η Qualcomm δεν δώσει την επόμενη γενιά του chip της πριν το release μίας μεγάλης συσκευής, καταλήγουμε σε τέτοιες καταστάσεις.

Το 6T είναι το πιο pointless τηλέφωνο της χρονιάς. Ο αισθητήρας κάτω από την οθόνη, σίγουρα δεν θα είναι το ίδιο γρήγορος με τον κανονικό που έχει το 6. Τα υπόλοιπα specs, ειδικά με την αφαίρεση του jack, είναι αμελητέα. Εγώ πήγα στο 6 ένα μήνα πριν και δεν νιώθω πως η συσκευή που έρχεται, θα με κάνει να το μετανιώσω. Τουλάχιστον η OnePlus έχει τιμές κάτω των 600 ευρώ, τι να πούμε και για την Google με τον 845 στα 800+

Όποιος ψάχνει τηλέφωνο τώρα, το 6T τα δίνει όλα για τα λεφτά του, δεν είναι όμως αναβάθμιση από το 6. Εγώ αν αγόραζα τώρα, θα έπαιρνα Mi Mix 3, το κινητό είναι απλά κόσμημα.

Επεξ/σία από Dinos_12345
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα αναφερεται στο επερχομενο One plus οχι στο να προτεινουμε κινητο στο φιλο, οσον αφορα την ειδηση ακομα ενα πολυ καλο τηλεφωνο πραγματικα πιστευω οτι εχουμε φτασει ταβανι στο θεμα δυνατοτητων πλεον οσον αφορα το hardware των κινητων και ασχολουμαστε τωρα με καμερες και ιστοριες για αγριους, καινοτομια μηδεν απο ολους και βγαζουν ολοι ακριβως το ιδιο με διαφορετικο περιτυλιγμα πες το one plus xiaomi huawei και δε συμμαζευετε.

ο εξυπνος καταναλωτης παντως δε προκειτε να αλλαξει κινητο απλως επειδη κατι ειναι ελαχιστα πιο γρηγορο η βγαζει ελαχιστα καλυτερες φωτογραφιες. εχω mi4 και mi5 τι αλλο να χρειαστω δηλαδη απο ενα καινουριο που θα βγει? ουτως η αλλως οι απαιτησεις μου καλυπτονται. επειδη καποιοι αναφερονται συνεχως στις μπαταριες κινητα με τεραστιες μπαταριες υπαρχουν αλλα δε βλεπω κανεναν σας να τα αγοραζει βλεπε oukitel ulefone zopo κτλ, επομενως οι εταιριες θα συνεχισουν να φτιαχνουν κινητα με μπαταριες 3000 -4000 μπαταριες και θα συνεχισετε να απορειτε γτ δε βγαζουν με μεγαλυτερη μπαταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sakis92 είπε

Τι παντόφλα είναι αυτή; Άντε bye..

Το 6 είναι πιο μαζεμένο από το Nexus 6P που είχα. Αυτό άντε να είναι ίδιες διαστάσεις, ίσως ελάχιστα μεγαλύτερο.

Βάζουν και κάτι κοριτσάκια να κρατάνε τα κινητά και φαίνονται σαν μπαστούνια του Cricket.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Papakitou είπε

Hell no !

Θελω root, custom roms και τετοια που εχω καλομαθει τοσα χρονια, και βαριεμαι να ψαχνομαι στα LG και ποσο μαλλον στα sammy.

δλδ θέλεις κινητό κάτω από 400€, να είναι πολύ καλύτερο από αυτό που έχεις ήδη, να έχεις καλύτερη ποιότητα κατασκευής από το poco, να κάνεις root κλπ αλλά παράλληλα βαριέσαι και να ψάχνεσαι στα lg και samsung. είσαι λίγο δύσκολος ή μου φαίνεται? :) 

έτσι όπως πας ούτε όταν βγει το oneplus 10t δεν θα έχεις αλλάξει κινητό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, possiz είπε

Επειδή έτσι θέλει η πλειοψηφία. Δυστυχώς είσαι μειοψηφία, ζήσε με αυτό και κάνε τις επιλογές σου σε άλλα κινητά. 

Δεν ισχύει . Απλά ειναι απαίτηση της αγοράς των ασιατών όπου με μια συσκευή θέλουν να τα καλύψουν ολα. Ενα κινητό με 6 ίντσες με μικρά bezels ειναι στα 147-148mm το εχει κάνει η sharp ... ειναι μια χαρά και υπέρ αρκετό . ποσό μαλλον στις 5,5-5,8 . Και στο xda και στα γνωστά fora oneplus αλλα και xiaomi θα δεις σχόλια για τα άβολα μεγέθη . Δηλαδη συμφωνείς να παμε στα 165 mm για τις 7 ίντσες ;; Τηλεκοντρόλ κινητά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Αυτός ο μήνας είναι η απόδειξη πως η Qualcomm μπορεί να τους διαλύσει όλους. Επειδή οι κατασκευαστές έχουν συγκεκριμένα release cycles, αν η Qualcomm δεν δώσει την επόμενη γενιά του chip της πριν το release μίας μεγάλης συσκευής, καταλήγουμε σε τέτοιες καταστάσεις.

Το 6T είναι το πιο pointless τηλέφωνο της χρονιάς. Ο αισθητήρας κάτω από την οθόνη, σίγουρα δεν θα είναι το ίδιο γρήγορος με τον κανονικό που έχει το 6. Τα υπόλοιπα specs, ειδικά με την αφαίρεση του jack, είναι αμελητέα. Εγώ πήγα στο 6 ένα μήνα πριν και δεν νιώθω πως η συσκευή που έρχεται, θα με κάνει να το μετανιώσω. Τουλάχιστον η OnePlus έχει τιμές κάτω των 600 ευρώ, τι να πούμε και για την Google με τον 845 στα 800+

Όποιος ψάχνει τηλέφωνο τώρα, το 6T τα δίνει όλα για τα λεφτά του, δεν είναι όμως αναβάθμιση από το 6. Εγώ αν αγόραζα τώρα, θα έπαιρνα Mi Mix 3, το κινητό είναι απλά κόσμημα.

εχω κι εγω το OP6 και δεν θα πηγαινα ΠΟΤΕ σε xiaomi λογω του σκιν που φοραει. αηδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dancer είπε

το θεμα αναφερεται στο επερχομενο One plus οχι στο να προτεινουμε κινητο στο φιλο, οσον αφορα την ειδηση ακομα ενα πολυ καλο τηλεφωνο πραγματικα πιστευω οτι εχουμε φτασει ταβανι στο θεμα δυνατοτητων πλεον οσον αφορα το hardware των κινητων και ασχολουμαστε τωρα με καμερες και ιστοριες για αγριους, καινοτομια μηδεν απο ολους και βγαζουν ολοι ακριβως το ιδιο με διαφορετικο περιτυλιγμα πες το one plus xiaomi huawei και δε συμμαζευετε.

ο εξυπνος καταναλωτης παντως δε προκειτε να αλλαξει κινητο απλως επειδη κατι ειναι ελαχιστα πιο γρηγορο η βγαζει ελαχιστα καλυτερες φωτογραφιες. εχω mi4 και mi5 τι αλλο να χρειαστω δηλαδη απο ενα καινουριο που θα βγει? ουτως η αλλως οι απαιτησεις μου καλυπτονται. επειδη καποιοι αναφερονται συνεχως στις μπαταριες κινητα με τεραστιες μπαταριες υπαρχουν αλλα δε βλεπω κανεναν σας να τα αγοραζει βλεπε oukitel ulefone zopo κτλ, επομενως οι εταιριες θα συνεχισουν να φτιαχνουν κινητα με μπαταριες 3000 -4000 μπαταριες και θα συνεχισετε να απορειτε γτ δε βγαζουν με μεγαλυτερη μπαταρια.

Σίγουρα δεν χρειάζεται κάθε χρόνο να αλλάζεις συσκευή.Μαλλον είναι αυτό που έλεγε η Intel οτι οι νεες CPU εχουν 30% με CPU 3ετιας.Προφανως σ αυτους στοχευουν  οι εταιρειες.σ αυτούς που έχουν συσκευή 3ετιας, σ' αυτούς απευθύνεται και το 6Τ και όχι σ αυτόν που έχει το OnePlus 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Istros είπε

Απώλεια για πολλούς χρήστες που το χρησιμοποιούν αλλά το jack πάει για κατάργηση.Ολες οι εταιρειες το  καταργουν.Σιγουρα θα ξεβολεψει πολλούς χρήστες αλλά δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.Και το γεγονός ότι έχει παραμείνει μέχρι σήμερα είναι γιατί το απαιτούσαν πολλοί χρήστες.Ειναι η φυσική εξέλιξη του hardware.

Η φυσική εξέλιξη του hardware είναι όταν η καταργηθεισα τεχνολογία αντικατασταθει με κάτι καλύτερο. Δισκέτες < cd < DVD < μεγαλύτερες ταχύτητες internet-streaming-cloud.

 

Με το jack δε γίνεται κάτι τέτοιο Γιατί τα ακουστικά type-c είναι πιο ακριβά για χαμηλότερη ποιότητα και τα bluetooth είναι πολύ πιο ακριβά με χαμηλότερη ποιότητα και με την απαίτηση να τα φορτίζεις κιόλας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...