Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν όλα τα χαρακτηριστικά του OnePlus 6T και επίσημο διαφημιστικό υλικό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, malmsteen1984 είπε

δλδ θέλεις κινητό κάτω από 400€, να είναι πολύ καλύτερο από αυτό που έχεις ήδη, να έχεις καλύτερη ποιότητα κατασκευής από το poco, να κάνεις root κλπ αλλά παράλληλα βαριέσαι και να ψάχνεσαι στα lg και samsung. είσαι λίγο δύσκολος ή μου φαίνεται? :) 

έτσι όπως πας ούτε όταν βγει το oneplus 10t δεν θα έχεις αλλάξει κινητό!

Είπα εγώ το αντίθετο; :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, uesugi1989 είπε

Η φυσική εξέλιξη του hardware είναι όταν η καταργηθεισα τεχνολογία αντικατασταθει με κάτι καλύτερο. Δισκέτες < cd < DVD < μεγαλύτερες ταχύτητες internet-streaming-cloud.

Με το jack δε γίνεται κάτι τέτοιο Γιατί τα ακουστικά type-c είναι πιο ακριβά για χαμηλότερη ποιότητα και τα bluetooth είναι πολύ πιο ακριβά με χαμηλότερη ποιότητα και με την απαίτηση να τα φορτίζεις κιόλας 

Ίδια ποιότητα η και καλύτερη ανάλογα τα ακουστικά που θα αγοράσεις μια και ο dac πλέον μεταφέρεται στα ακουστικά γι'αυτό και τα ακουστικά είναι ακριβά.Ουτε εμένα μ αρέσει η ιδέα να καταργηθεί η θύρα jack αλλά όπως βλέπεις στο OnePlus 6T όπως και σε πολλες ναυαρχίδες έχει κατργηθει.Αυτο που λες για βελτίωση σίγουρα θα είναι καλύτερο από την άποψη ότι εάν κάποιος ήθελε καλό ήχο έπρεπε να διαλέξει συσκευή με καλό dac όπως LG v30 και να το πληρώσεις ακριβά.τωρα απλά θα αγοράζεις οποία συσκευή θέλεις και καλά ακουστικά.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί κλαιγομαστε ότι δεν επενδύουν σε μεγάλες μπαταρίες ,και σωστά ..Μη ξεχνάμε όμως την τεράστια αγορά που υπάρχει πίσω από το πρόβλημα που λέγεται (αυτονομία)..Βλέπε power bank,car charger κτλ.. Σίγουρα οι κατασκευαστές κάτι καρπόνονται από αυτή την αγορά ,γιατί κατά καιρούς βλέπουμε συσκευές με μπαταρίες θηρία..άρα η τεχνολογία υπάρχει,απλά για πολλούς λόγους δε χρησιμοποιείται.Υποθετω ένας από αυτούς είναι αυτή η αγορά.πχ xiaomi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@billvergo η οποία αγορά (mi powerbanks αλλά κ λοιποί), χρησιμοποιεί στοιχεία (μπαταρίες) απο την lg ή την panasonic κ ολοκληρωμένα απο την texas instruments(design-arch) κ την foxconn(manufact) κ πάει λέγοντας....

 

     Ψυχραιμία, συγκρατηθείτε...με την επόμενη γενιά (sd 855) ... σύντομα, έρχονται άλματα απο τους μεγάλους κατασκευαστές (...στην τιμή θα τα χαλάσουμε - αλλα η ίδια η αγορά/εμείς την καθορίζει... φτάνει να το πάρουμε χαμπάρι)

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Papakitou είπε

Απο την άποψη οτι δεν εχω ακομα ουσιαστικο λόγο να το αλλαξω, οχι δεν βρισκω..

Επισης τα 400 ευρωπουλα ειναι το ταβανι μου για συσκευη.. Για αυτο και το πηρα τοτε..

Οταν βγει κατι που να εχει τοσο, να ειναι κατα πολυ καλυτερο, και να εχει την ποιοτητα κατασκευης της συσκευης μου ( για να προλαβω την προταση του poco) , τοτε θα το αλλαξω. 

https://gr.gizchina.com/2018/10/10/oneplus-6-flash-sale-now-available-22441-2-2-2-2-3/

 Σου βρήκα με κάτω από 400€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, OnePlus6T είπε

εχω κι εγω το OP6 και δεν θα πηγαινα ΠΟΤΕ σε xiaomi λογω του σκιν που φοραει. αηδια


Κατοχος OP6 κι εγώ. Έχεις δει το MIUI 10 σε MI8; Πανέμορφο και ταχύτατο. Σίγουρα αν έχεις συνηθίσει την ταχύτητα του stock android δυσκολα εντυπωσιάζεσαι αλλά στο MIUI 10 έχουν κάνει πραγματικά τέλεια δουλειά και στην εμφάνιση και στην ταχύτητα, με φοβερη μπαταρία κιόλας. Μετά από stock android δηλαδη θα έπαιρνα χαλαρά κάποιο Xiaomi. Γούστα είναι βέβαια αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, metalmike είπε


Κατοχος OP6 κι εγώ. Έχεις δει το MIUI 10 σε MI8; Πανέμορφο και ταχύτατο. Σίγουρα αν έχεις συνηθίσει την ταχύτητα του stock android δυσκολα εντυπωσιάζεσαι αλλά στο MIUI 10 έχουν κάνει πραγματικά τέλεια δουλειά και στην εμφάνιση και στην ταχύτητα, με φοβερη μπαταρία κιόλας. Μετά από stock android δηλαδη θα έπαιρνα χαλαρά κάποιο Xiaomi. Γούστα είναι βέβαια αυτά.

μετα το στοκ βαζω αυτο της huawei

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Ninikar είπε

Περιμενω να δω ποιος θα ανακοινωσει την πρωτη 7ρα η 8 ρα οθονη και θα το λεει κινητο υπαρχουνε βεβαια απο παλια ενα asus με 8i οθονη που εχω κανει και κλησεις αλλα ειναι tablet θελω να δω τη θα λεμε οταν θα μας τα παρουσιαζουνε σαν κινητα

Υπάρχουν ήδη φίλε... Πριν κάνεις τον έξυπνο και να ειρωνεύεσαι, φρόντισε να ενημερωθείς.... Κάτοχος Mi Max3 με 6.99 και κάδρο 18/9, επίσης υπάρχει και το mate 20x με 7.1 ίντσες.... Αν δεις τα οφέλη μιας μεγάλης οθόνης δεν γυρνάς σε ψείρες 

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, billvergo είπε

 κατά καιρούς βλέπουμε συσκευές με μπαταρίες θηρία

Θηρία όμως και σε διαστάσεις, μπορώ να σου φτιάξω και εγώ πανεύκολα smartphone που θα κρατάει κανένα τρίμηνο, απλά θα κουβαλάς και μια βαλίτσα 15 κιλών. Το θες;

Επεξ/σία από ChownTuen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ninikar είπε

Δεν κανω την εξυπνη και ουτε ειρωνευομε και ενημερωμενη ειμαι και πολυ μαλιστα  αν δεν σου αρεσει αυτο που εγραψα μην κανεις εσυ τον εξυπνο και προσπερασε το μηνημα μου και μαθε τροπους διοτη εισαι αγενεστατος .. καλη σου νυχτα

Πως είσαι ενημερωμένη όταν λες ότι περιμένεις ανακοινώσεις από προϊόντα που ΉΔΗ υπάρχουν και πωλούνται.... Που είδες την αγένεια? Το ότι ενώ δεν γνωρίζεις πετάς ότι σου έρχεται? Μάθε να κάνεις πίσω όταν έχεις άδικο, είμαι εδώ μέσα από το 2006 έχω αγοράσει και πουλήσει προϊόντα από μέλη του ινσομνια και είναι στην διάθεση σου οι αξιολογήσεις μου αν κάποιος αναφέρεται ότι είμαι αγενής... καλή νύχτα και σε σένα.... 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...