Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν όλα τα χαρακτηριστικά του OnePlus 6T και επίσημο διαφημιστικό υλικό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρτε το απόφαση ότι πλέον οι συσκευές αυτές, το ότι κάνουν τηλέφωνα είναι μια από τις πολλες λειτουργίες τους.... Η μεγάλη οθόνη χρειάζεται, αλλιώς να τον βράσεις τον καλό επεξεργαστή και το τσιπ γραφικών και την καλή κάμερα. Υπάρχουν παρόλα αυτά τηλ με μικρότερες οθόνες ακόμη που θα σας καλύψουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, rikos είπε

Σαν να έχουν βγει πολλά κινητά τον τελευταίο καιρό η μου φαινεται

εν οψη των χριστουγενιατικων και πρωτοχρονιατικων εορτων που ερχονται , θα βγουν και αλλα τοσα μοντελα στην αγορα για τον δυτικο καταναλωτη να ψωνισει .

17 λεπτά πριν, koutoukos είπε

Κάποτε η μαγκιά ήταν όσο πιο μικρό κινητό τόσο και πιο ακριβό. Τώρα θα βγαίνουν τιβί που θα παίρνουν τηλέφωνο 

καποτε τα κινητα ειχαν ενα πληκτρολογιο και μικρη οθονη για να βλεπεις τα νουμερα που χτυπας ,μια τυπικη καμερα που ηταν διακοσμητικη και δεν εκανε για τιποτα πλην μιας απλης φωτο για κλαματα, ουτε ιντερνετ υπηρχε στα κινητα αυτα ,ουτε εφαρμογες ,ουτε γραφικα ,ουτε τιποτα ....το μονο λοιπον που μπορουσαν να κανουν οι εταιριες ηταν να μπορεσουν να τα φτιαξουν ποιο μικρα σε μεγεθος....σημερα το κινητο ειναι ενας φορητος υπολογιστης 100% οσο η παλαμη ενος χεριου μας σε μεγεθος  ,εξαλλου στην αγορα ακομα υπαρχουν κινητα τηλεφωνα οπως τα παλια για καποιον που θελει να κανει τηλεφωνα και sms μονο απο το να παρει σμαρτφον....τωρα  οι απλοι καταναλωτες που δε το εχουν με την τεχνολογια γιατι δεν πανε να παρουν απλα κινητα τηλεφωνα ,αυτο δε μπορω να στο απαντησω !!!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ όμορφη συσκευή στη φωτογραφία, όταν όμως την κρατάει άνθρωπος και μάλιστα έβαλαν γυναίκα φαίνεται άβολη και τεράστια. Όχι από εμένα στα σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, fsbmaniac είπε

Δεν ισχύει . Απλά ειναι απαίτηση της αγοράς των ασιατών όπου με μια συσκευή θέλουν να τα καλύψουν ολα. Ενα κινητό με 6 ίντσες με μικρά bezels ειναι στα 147-148mm το εχει κάνει η sharp ... ειναι μια χαρά και υπέρ αρκετό . ποσό μαλλον στις 5,5-5,8 . Και στο xda και στα γνωστά fora oneplus αλλα και xiaomi θα δεις σχόλια για τα άβολα μεγέθη . Δηλαδη συμφωνείς να παμε στα 165 mm για τις 7 ίντσες ;; Τηλεκοντρόλ κινητά ;

Εγώ συμφωνώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιάφορο. Είχα βρει και άτομο να πουλήσω το 6 αλλά άνετα το κρατάω.

Για 7 με 855 και βλέπουμε. Για stereo δεν έχω ακούσει τπτ οπότε και εκεί χλωμό το κόβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΤΙ;;;;;; Δεν θα βάλουν στο νέο One+ τουλάχιστον 5-6 κάμερες ακόμα;;;

Πως είναι δυνατόν; Χαλάνε την πιάτσα μου φαίνεται.... 🤣

Επεξ/σία από newmail115
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η μεγάλη οθόνη μετράει όταν βλέπεις πράγματα στο internet ή παίζεις παιχνίδια αλλά μέχρι ένα σημείο. Για μένα το ιδανικό είναι κάπου μεταξύ 5,5 και 6, ας πούμε 5,8 με full οθόνη μπροστά και να υπάρχει ένα συρταροτό για την μπροστά κάμερα, όπως στο Mi Mix 3. Μετά τις 6 ίντσες γίνεται μεγάλο πολύ, ειδικά αν βάλεις και θήκη, και δεν βολεύει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/10/2018 στις 10:23 ΠΜ, stiflerakos είπε

Έχω την εντύπωση πως πλέον ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ βγάζουν τα ίδια περσινά πράγματα , ελαφρώς βελτιωμένα και τίποτα καινούριο .

ΕΚΤΟΣ από την huawei που παίζει μπάλα μόνη της . Πλέον κάθε φορά που έρχεται παρουσίαση περιμένεις να δεις και μια καινοτομία . Μια πραγματική αναβάθμιση . 

Μου θυμίζει την Απλ επι Στηβ εποχής .

Κατοχος iPhone για να μην παρεξηγηθώ ...

Χμ...Θύμισε μου τι διαφορετικό κάνει η Huawei...; Στο θέμα του notch, αποτυχημένο clopy paste του iPhone (ότι έκαναν όλοι δλδ - και notch και bottom chin bezel, πέραν της Samsung) και ανούσια προσθήκη extra καμερών που το pixel 3 συνεχίζει με μία κάμερα να αποδεικνύει ότι δεν χρειάζεται τπτ παραπάνω από μία κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, makridis είπε

που το pixel 3 συνεχίζει με μία κάμερα να αποδεικνύει ότι δεν χρειάζεται τπτ παραπάνω από μία κάμερα.

Γίνεται και ευρυγώνια με software;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως από κάποιο σημείο και μετά, όταν θα βελτιωθούν οι μπαταρίες και η τεχνολογία τους πάει σε κάτι που πραγματικά θα κάνει τη διαφορα, θα αρχίσουν να μικραίνουν και οι συσκευές, θα βγουν και ακόμα περισσότερες αναδιπλούμενες. Γενικά οι εταιρίες πάντα θελουν να υπάρχουν αλλαγές στα πιο νέα μοντέλα και τα κινητά δε θα μπορούν να γίνονται κάθε φορά όλο και μεγαλύτερα, οπότε σε συνδιασμό με καλύτερες και μικρότερες μπαταρίες θα αρχίσουμε να βλέπουμε και μικρότερες συσκευές. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...