Προς το περιεχόμενο

Soulcalibur VI


logistoulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το Injustice ειναι γνωστη η ιστορια του γιατι πατωσε το 2(βγηκε πρωτα στις κονσολες,ξενερωσε ο κοσμος που νομιζε οτι δεν θα κυκλοφορησει καθολου και κυκλοφορησε πολυ αργοτερα τελευταια στιγμη και τα αποτελεσματα ειναι λιγο πολυ γνωστα).

Για το Tekken παντως περαν του γνωστου ονοματος,το ξανατονιζω οτι εχει ισως το μεγαλυτερο roster στην βασικη εκδοση απο οποιοδηποτε αλλο παιχνιδι.

Ξενερωσε βεβαια αρκετο κοσμο με την ανακοινωση του δευτερου season pass,κυριως γιατι το πρωτο αντικειμενικα ηταν παρα πολυ κακο(ισως το χειροτερο που εχουμε δει σε fighting παιχνιδι για τα χρηματα που ζηταει απο πλευρας περιεχομενου),γιαυτο και αν δειτε τις τελευταιες κριτικες για αυτο ειναι αρνητικες καθαρα λογω του νεου season pass.

Σιγουρα το SoulCalibur εχει και αυτο τα δικα του καλα οπως το customization και τους guest χαρακτηρες,αλλα εχει το κακο οτι κυκλοφορει σε πολυ κακη περιοδο.

Τα  Tekken και SFV εχουν ακομα κοσμο γιατι εχουν διαφορετικο μοντελο μιας και συνεχιζουν να βγαζουν χαρακτηρες.Για το SoulCalibur θα δειξει αργοτερα πως θα παει.

Προσωπικα θα κανω υπομονη και μηπως δουμε καμια τιμη χωμα σε καμια collectors edition οπως εγινε στο Tekken

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έπαιξα μερικές ώρες σήμερα, είμαι βέβαια απίστευτος νουμπάς αλλά κατάφερα να πάρω γύρω στις 9 νίκες.. έχασα βέβαια μερικές φορές 3-2 στο παρατσακ αλλά διατήρησα την ψυχραιμία μου και δεν έσπασα τίποτα, νομίζω εδώ δεν μπορώ να δω και το αγχωτικό win/loss ratio οπότε χέστηκα και να χάνω ούτε νομίζω ότι γίνεται να πέσεις σε rank (αυτό πρέπει να το δω πώς δουλεύει το ranking αλλά δε με πολυνοιάζει στην τελική) 

 

το παιχνίδι θέλει αρκετό διάβασμα, είναι πολλά που πρέπει να μάθει κανείς αλλά έχει πλάκα, απλά είναι πολύ πιο στρατηγικό από ότι το είχα στο νου μου

 

από οπτική άποψη είναι ο,τι καλύτερο υπάρχει (γραφικά, εφέ κτλ γίνεται πανικός στην οθόνη_ και από άποψη online εμπειρίας τα πράγματα πάνε αρκετά καλά, πιο καλά από ότι το αδερφό παιχνίδι στο psn είχα βέβαια κάποια ματς με λαγκ, αλλά γενικά όλα δουλεύουν καλά και σε λιγότερο από 5' σου βρίσκει αντίπαλο, πολλές φορές και πάνω στο λεπτό και δεν έχω τα σπαστικά του psn.. 

 

βέβαια ίσως τώρα επειδή είναι αρχή ματσάρει ο,τι να ναι με ό,τι να΄ναι μου έτυχαν δηλαδή και μερικές μηχανές αρκετά υψηλότερου επιπέδου αλλά οκ καλή καρδία, κέρδισα και έναν γιατί μου έκατσε και μου έδωσε παραπάνω sp

 

επίσης έχει πλάκα που πολλές φορές ο αγώνας λήγει με ring out, θέλει και αυτό τη τακτική του αλλά σε ξενερώνει όταν είσαι μπροστά στο health όπως αντίστοιχα σου δίνει φοβερή ικανοποίηση όταν το κάνεις εσύ,   επίσης έχει φάση όταν πάς να ρισκάρεις με αυτό το σύστημα πέτρα-ψαλίδι-χαρτί που έχουν βάλει, είναι αρκετά έξυπνο στην πραγματικότητα και ας νευριάζουν μερικοί επειδή μπαίνει ο παράγοντας τύχη, αν το κάνεις 3η φορά σε έναν αγώνα με κάποιον θα τον έχεις "διαβάσει" συνήθως, στη μία και κρίσιμη φορά βέβαια μπορεί να σου δώσει νίκη από το πουθενά 

 

λίγο εκεί με τις κινήσεις που ενεργοποιούνται υπό συνθήκες πρέπει να το δω, αλλά γενικά καλό θα είναι να επιλέξω χαρακτήρα στον οποίο θα επικεντρωθώ γιατί δεν γίνεται να τους μάθω όλους και ακόμα το σκέφτομαι , οι χαρακτήρες μου φαίνονται αρκετά ισορροπημένοι δεν υπάρχει καλύτερος και για πέταμα νομίζω.. βέβαια ανέκαθεν οι siegfried nightmare θεωρούνταν και θεωρούνται op, αλλά δε νομίζω ότι είναι, άμα μάθεις καλύτερα το παιχνίδι

 

πολύ ωραίο, λέω να συνεχίσω να παίζω έτσι στο χαλαρό πού και πού, επίσης θέλω να δω και τα single player mode του παιχνιδιού, έχουν και αυτά το ενδιαφέρον τους, αν και οκ καμιά επαφή το story mode με παιχνίδια της netherealm αλλά όπως είχα γράψει και άλλη φορά τα παιχνίδια της netherealm δεν μου είναι πλέον ευχάριστα, και δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.. 

 

επίσης έχει και αρκετή πλάκα το customization των χαρακτήρων, είναι ανάλογο το μπάχαλο με το tekken, αλλά μου αρέσει , βλέπεις τι ψυχολογικά κουβαλάει ο καθένας όπως ένας που μου έσκασε με μαύρη sophtitia ντυμένη καμαριέρα και της είχε και ανάλογη φωνή :lol: 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έπαιξα μερικά ματσάκια σήμερα, μου φαίνεται σου βρίσκει πιο σωστά αντιπάλους πλέον κοντά στο level σου και σήμερα οι συνδέσεις πήγαιναν απίστευτα καλά και μου έβρισκε αντιπάλους με ταχύτητα φωτός κάτω από λεπτό

 

δεν ξέρω πώς θα εξελιχθεί μετά από μήνες, αλλά αυτή τη στιγμή το παιχνίδι είναι άκρως διασκεδαστικό για online

 

και ξαναλέω, συγκρίνοντας την εμπειρία του steam με το psn , η διαφορά είναι χαοτική υπέρ του steam και ας έχει μικρότερη βάση χρηστών 

(και εννοείται οτι    από τη στιγμή που και τα δυο παιχνίδια είναι της namco υποθέτω προσωπικά ότι θα έχουν και ανάλογο support και τεχνογνωσία σε netcode κτλ..)

 

επίσης δεν έχω το σπαστικό loading πριν το φόρτωμα κάθε πίστας που είχα στο ps4, και βρίσκεις αέρα συμπαίκτη που μετά δε χάνεται για απροσδιόριστο λόγο   όπως συνέβαινε στο ps4

 

ίσως ξαναγοράσω το tekken και στο pc να πω την αλήθεια γιατί μάλλον θα είναι πιο ωραίο εδώ, κακώς θεωρούσα ότι θα είναι καλύτερη η εμπειρία για ένα fighting σε κονσόλα, πλέον τουλάχιστον δεν είναι έτσι 

 

μες στη βδομάδα είχε γίνει ένα μεγάλο update (περί τα 6GB) που δεν κάθισα να δω τι κάνει, αλλά πρόσεξα ότι βγήκε πρώτα σε pc... αυτό λέει πολλά για το support ίσως 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συνεχίζω την ανέλιξή μου σαν άσχετος παικταράς, έχω και ένα μικρό σερί νικών που σου δίνει κάποιο bonus 

 

αυτή τη περίοδο έχω εθιστεί με τα ring out, το μόνο που κάθομαι και σκέφτομαι είναι πώς να κάνω αυτό, χαρακτηριστικό παράδειγμα (παίζω τη δεξιά γκόμενα με το κιμόνο, βλέπει και η γυναίκα και μου λέει καλά κάθισες και έφτιαξες μία να μου μοιάζει με μεγάλο στήθος; πας καλά; ναι της λέω αλλά πέτυχα το μωβ εσώρουχο :lol: 

 

μου πάει και ο άλλος ο αντίπαλος να παίξουμε πέτρα ψαλίδι χαρτί, εγώ πάντα επέλεγα (γιατί παίξαμε κι άλλο) το οριζόντιο χτύπημα να τον στείλω στην άκρη του ring για να τον ρίξω και κάθε φορά την πατούσε, αυτός μάλλον ήταν ανεπίδεκτος 


 

 

 

ματσάκια πάντως βρίσκει πάρα πολύ γρήγορα, δηλαδή σκέφτομαι ώρες ώρες αν τα λέει καλά το steam chart, ή είναι τόσο καλά στημένο το παιχνίδι, ή αν απλά το steam είναι ο,τι καλύτερο στον κόσμο, μιλάμε για αναμονές κάτω του λεπτού και μερικές φορές αμέσως (κυριολεκτικά) σου έχει βρει επόμενο και δεν έχω πετύχει ακόμα άτομο 2η φορά.. και ευτυχώς σταμάτησε να μου βγάζει πολύ high level όπως γινόταν τις περασμένες μέρες που με τελείωναν για πλάκα.. τώρα μου βγάζει αντίστοιχης ικανότητας άσχετους, πιο πριν μου έβγαζε έναν άσχετιδη και έναν προχωρημένο και ήμουν 1 νίκη 1 ήττα στην πολύ καλύτερη

βέβαια με έχει βγάλει εμένα σε άτομα που μόλις μπήκαν, αλλά όπως και να χει ακόμα είμαι πολύ χαμηλά στο rank οπότε λογικό, θέλω να δω μόλις ανέβω κι άλλο αν θα μάθω να παίζω σοβαρά ή θα βρω τοίχο

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, chrisde είπε

Αυτό είναι μεγάλο στήθος;😄 Έπρεπε να της δείξεις μέχρι πόσο πάει...😋

καλά καμιά μέρα που θα έχω έμπνευση θα κάτσω να φτιάξω φοβερές δημιουργίες, θα παίξω σίγουρα hentai κατάσταση (έχω δει και μερικούς που παραπονιούνται που σιγά σιγά σπάνε οι πανοπλίες και μένουν με όλα έξω, εγώ θα σκάω άμεσα με όλα έξω)  αλλά και διάφορα τέρατα ανοσιουργήματα γιατί έχει και πολλά τέτοια 

 

έχει αρκετή πλάκα η δημιουργία χαρακτήρων, δηλαδή και στο τέκκεν υπάρχει αρκετό customization, αλλά στο sc το επίπεδο είναι τελείως αλλού και όπως και να χει είναι λιγότερο βαρετό από το απλά να αλλάζεις χρώμα στα ρούχα ή να βάζεις κάτι χαζομάρες που είχαν στο tekken, εδώ πέρα από αυτά αλλάζεις τελείως το φύλο σου ή το είδος σου οπότε βλέπει το μάτι κάτι νέο και δε βαριέται 

 

και πάλι καλά που πριν παλέψεις με κάποιον σου λέει το βασικό στυλ του χαρακτήρα του γιατι άντε να καταλάβεις εσύ με τι έχεις να κάνεις (μερικοί το φέρνουν πολύ βαρέως αυτό, γιατί τους χαλάει το pro gaming που ονειρεύονται που θέλουν όλα να είναι εκεί που τα ξέρουν όπως τα ξέρουν), έχω δει αρκετές ευφάνταστες δημιουργίες ήδη, αλλά με αυτά και με αυτά τρως χρόνο μες στο παιχνίδι

 

επίσης θέλω να τσεκάρω και το libra of souls που δεν το έχω δει καθόλου (έχω δει μόνο το story και αυτό όχι όλο) και λένε ότι έχει ενδιαφέρον

 

εντάξει το παιχνίδι την αρχική του τιμή ίσως δεν την αξίζει (αν και με κόβω εμένα προσωπικά να κλείνω 100αδες ώρες, άρα θα τα βγάλει τα λεφτά του), αλλά αν παίξει πχ κάνα 35αρι είναι πολύ καλό vfm

 

είναι πολύ φιλικό στον άσχετιδη που δεν έχει ιδέα (εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω ιδέα έχοντας να παίξω από το 2) , είναι όμορφο, έχει πράγματα να μάθεις να παίζεις πιο σοβαρά αν θες περισσότερο βάθος

ώρες ώρες βέβαια στην οθόνη επικρατεί μια επιληψία από τα εφφέ , τα χρώματα και τα περίεργα κουστούμια, είναι όμως το πιο θεαματικό οπτικά fighting που έχει υπάρξει 

 

άμα με τους επόμενους χαρακτήρες βάλουν και άλλες πίστες (όπως με την 2b από ότι έδειξαν) θα είναι ακόμα πιο ωραία και εδώ το layout των πιστών παίζει σημαντικό ρόλο, δεν είναι μόνο η ομορφιά δηλαδή και το 3d του πράγματος είναι πολύ πιο σημαντικό και από tekken αλλά και από doa βεβαίως 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άψογο το game και πως τρέχει και τα ματσαρίσμα του στο online. Καμία σχέση με το tekken και το τρελό του λαγκάρισμα και την βαριά μηχανή γραφικών του που σε αποτρέπει να ασχοληθείς μαζί του.

Εδώ είναι απόλαυση να παίζεις online. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/11/2018 στις 12:51 ΜΜ, chek2fire είπε

άψογο το game και πως τρέχει και τα ματσαρίσμα του στο online. Καμία σχέση με το tekken και το τρελό του λαγκάρισμα και την βαριά μηχανή γραφικών του που σε αποτρέπει να ασχοληθείς μαζί του.

Εδώ είναι απόλαυση να παίζεις online. 

είχα πάντως μερικά λαγκαριστά ματσάκια το σκ, αλλά έβαλα φίλτρο 3+ στη σύνδεση και έστρωσε , δεν πειράζει και ας κάνει περισσότερη ώρα να βρει παίκτη 

 

ναι το παιχνίδι είναι υπεραπολαυστικό, άν συνεχίσει και έχει κόσμο με βλέπω 100αδες ώρες μέσα, και χθες έβαλα να παίξω 3-4 έτσι για το καλό 

 

και η υπέρτατη μαγεία του είναι ότι είναι φοβερά προσιτό στο νέο παίκτη, αυτό συνεχίζω και το τονίζω

όποιος δηλαδή είναι σκεπτικός (απόλυτα κατανοητό) σε μειωμένη τιμή ή γενικά σε έκπτωση ας το δοκιμάσει οπωσδήποτε και από ότι αντιλαμβανόμαι έχει πολλούς νέους παίκτες μέσα , δεν σκας δηλαδή κόντρα σε παικταράδες που το έχουν λιώσει και δεν προλαβαίνεις να πάρεις ανάσα.

 

βέβαια έχω πέσει και σε δαύτους, αλλά θα καλυτερέψω πού θα πάει 

πλέον το ματσάρισμά του πάντως έχει σίγουρα στρώσει, στην αρχή ήταν λίγο πιο προβληματικό αλλά τώρα που ξεκαθάρισαν τα rank είναι πιο σώστό

 

τη μηχανή γραφικών του tekken δεν την είδα σε pc (έπαιζα σε ps4), αλλά η ίδια δεν είναι; γενικά δεν έχω δει παιχνίδι με unreal 4 να έχει θέματα

 

είναι πάντως πολύ πιο όμορφο από tekken, ειδικά από καλλιτεχνική άποψη , πολύ πιο ευχάριστο στο μάτι 

 

και είναι ελαφρύ, με την 480 έχω το ακατέβατο 60αρι στο 1440p , σε 4Κ έχω δυστυχώς 35αρι οπότε δεν γίνεται (αλλά είναι τόσο όμορφο ρε γαμώτο σε 4Κ ) 

 

πρέπει να περάσω πάντως λίγο παραπάνω χρόνο στο training, συχνά χάνω γιατί ξεμένω από επιλογές και μάλλον πρέπει να βρω αυτές τις επιλογές, θα πρέπει να δω πιο αναλυτικά

 

επίσης κάποια στιγμή θα ήθελα να δοκιμάσω και διαφορετικό παίκτη, έπεσα με τα μούτρα στον mitsurugi, αλλά ίσως θα μου ταίριαζει κάτι άλλο   περισσότερο.. θα ήθελα να δω taki ή sophitia και βέβαια 2b όταν βγει 

 

ή δεν ξέρω αν θα έπρεπε να δω και κάτι με μεγαλύτερο range, καλά πέρα από το προφανές sigefried/nightmare που όμως μου φαίνεται κάπως αργός, πολλές φορές έχω θέμα και κόντα στον kilik που κρατάει την απόστασή του με το bo και έχει ταχύτητα.. αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά με τα πολύ μακρινά όπλά, φοβάμαι και τα πιο κοντινά (για αυτό αν και μου αρέσει πολύ η taki το σκέφτομαι) και κάθομαι στη "μέση λύση" του mitsurugi 

αν και η taki έχει τρόπους να σου χωθεί και παίζει και πολύ πόδι

 

η ivy μου φαίνεται φοβερή, αλλά θέλει πιο pro παίκτες

 

κάτι άλλα παράξενα όπως voldo ή zasalamel μου φαίνονται πολύ παράξενα, αν και ο zasalamel πάντα μου είναι πρόβλημα, νομίζω είναι ο αντίπαλος που με δυσκολεύει περισσότερο έχει μεγάλο range και προστεύεται από παντού δεν ξέρω  πώς να μπω

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, logistoulis είπε

είχα πάντως μερικά λαγκαριστά ματσάκια το σκ, αλλά έβαλα φίλτρο 3+ στη σύνδεση και έστρωσε , δεν πειράζει και ας κάνει περισσότερη ώρα να βρει παίκτη 

ναι το παιχνίδι είναι υπεραπολαυστικό, άν συνεχίσει και έχει κόσμο με βλέπω 100αδες ώρες μέσα, και χθες έβαλα να παίξω 3-4 έτσι για το καλό 

και η υπέρτατη μαγεία του είναι ότι είναι φοβερά προσιτό στο νέο παίκτη, αυτό συνεχίζω και το τονίζω

όποιος δηλαδή είναι σκεπτικός (απόλυτα κατανοητό) σε μειωμένη τιμή ή γενικά σε έκπτωση ας το δοκιμάσει οπωσδήποτε και από ότι αντιλαμβανόμαι έχει πολλούς νέους παίκτες μέσα , δεν σκας δηλαδή κόντρα σε παικταράδες που το έχουν λιώσει και δεν προλαβαίνεις να πάρεις ανάσα.

βέβαια έχω πέσει και σε δαύτους, αλλά θα καλυτερέψω πού θα πάει 

πλέον το ματσάρισμά του πάντως έχει σίγουρα στρώσει, στην αρχή ήταν λίγο πιο προβληματικό αλλά τώρα που ξεκαθάρισαν τα rank είναι πιο σώστό

τη μηχανή γραφικών του tekken δεν την είδα σε pc (έπαιζα σε ps4), αλλά η ίδια δεν είναι; γενικά δεν έχω δει παιχνίδι με unreal 4 να έχει θέματα

είναι πάντως πολύ πιο όμορφο από tekken, ειδικά από καλλιτεχνική άποψη , πολύ πιο ευχάριστο στο μάτι 

και είναι ελαφρύ, με την 480 έχω το ακατέβατο 60αρι στο 1440p , σε 4Κ έχω δυστυχώς 35αρι οπότε δεν γίνεται (αλλά είναι τόσο όμορφο ρε γαμώτο σε 4Κ ) 

πρέπει να περάσω πάντως λίγο παραπάνω χρόνο στο training, συχνά χάνω γιατί ξεμένω από επιλογές και μάλλον πρέπει να βρω αυτές τις επιλογές, θα πρέπει να δω πιο αναλυτικά

επίσης κάποια στιγμή θα ήθελα να δοκιμάσω και διαφορετικό παίκτη, έπεσα με τα μούτρα στον mitsurugi, αλλά ίσως θα μου ταίριαζει κάτι άλλο   περισσότερο.. θα ήθελα να δω taki ή sophitia και βέβαια 2b όταν βγει 

ή δεν ξέρω αν θα έπρεπε να δω και κάτι με μεγαλύτερο range, καλά πέρα από το προφανές sigefried/nightmare που όμως μου φαίνεται κάπως αργός, πολλές φορές έχω θέμα και κόντα στον kilik που κρατάει την απόστασή του με το bo και έχει ταχύτητα.. αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά με τα πολύ μακρινά όπλά, φοβάμαι και τα πιο κοντινά (για αυτό αν και μου αρέσει πολύ η taki το σκέφτομαι) και κάθομαι στη "μέση λύση" του mitsurugi 

αν και η taki έχει τρόπους να σου χωθεί και παίζει και πολύ πόδι

η ivy μου φαίνεται φοβερή, αλλά θέλει πιο pro παίκτες

κάτι άλλα παράξενα όπως voldo ή zasalamel μου φαίνονται πολύ παράξενα, αν και ο zasalamel πάντα μου είναι πρόβλημα, νομίζω είναι ο αντίπαλος που με δυσκολεύει περισσότερο έχει μεγάλο range και προστεύεται από παντού δεν ξέρω  πώς να μπω

εμένα μου αρέσει και το περιεχόμενο που έχει εκτός από το online με τα εκτεταμένα story του κάθε χαρακτήρα,. με τον να φτιάξεις δικό σου χαρακτήρα αλλά και με τα online mode που έχει.

Το tekken και σε αυτό το κομμάτι ήταν φοβερά ρηχό άλλη μια αποτυχία νομίζω της τελευταίας του έκδοσης.

Δλδ σε σύγκριση για beat m up tekken με soulcaliber νομίζω το soulcaliber κερδίζει και με διαφορά. Πολύ ποιο πλήρης και απολαυστικός σε gameplay τίτλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, chek2fire είπε

εμένα μου αρέσει και το περιεχόμενο που έχει εκτός από το online με τα εκτεταμένα story του κάθε χαρακτήρα,. με τον να φτιάξεις δικό σου χαρακτήρα αλλά και με τα online mode που έχει.

Το tekken και σε αυτό το κομμάτι ήταν φοβερά ρηχό άλλη μια αποτυχία νομίζω της τελευταίας του έκδοσης.

Δλδ σε σύγκριση για beat m up tekken με soulcaliber νομίζω το soulcaliber κερδίζει και με διαφορά. Πολύ ποιο πλήρης και απολαυστικός σε gameplay τίτλος. 

συμφωνώ μέχρι τελείας με αυτά που λες

 

έχει αρκετό περιεχόμενο και το customization είναι απολαυστικότατο (αν και αυτό υπήρχε καιρό τώρα στη σειρά, το tekken αν και πιο σαφώς φτωχό έχει και αυτό αρκετά πράγματα για το genre σε σχέση με άλλα παιχνίδια, απλά το sc είναι σε άλλη κλάση), απλά προς το παρόν έχω κολλήσει με το ranked και δεν τρώω ιδιαίτερα κολλήματα με Online παιχνίδια εγώ σκέψου

 

το libra of souls σίγουρα θα το παίξω για αρκετές ώρες, προς το παρόν κάνω σιγά σιγά τα story από single κομμάτι

 

το παιχνίδι θα προσφέρει 10αδες ώρες στη πολύ χειρότερη σε όποιον το πιάσει (δεν έχω προσδιορίσει ακριβώς τις 10αδες αλλά δεκάδες, εχω σχεδόν 20 και νιώθω δεν έχω κάει ακόμα τίποτα από αυτά που σκέφτομαι μακροπρόθεσμα για το παιχνίδι να πω νησάφι το παρατάω), για αυτό είμαι ενθουσιασμένος μαζί του και δεν μετανιώνω καθόλου την παρόρμησή μου να τα σκάσω full price χωρίς μα και μου , θα τα βγάλει τα λεφτά του

 

τα τελευταία χρόνια έχω αγοράσει σχεδόν όλα τα μεγάλα fighting και πάντα κάτι με χάλαγε, ενώ ήθελα να τα αγαπήσω (γιατί αγαπώ τα fighting) κάτι με χαλάγε.. αλλά εδώ βρήκα το λιμάνι μου , ακόμα και αν δεν έχει το "κύρος" άλλών fighting δεν με νοιάζει καθόλου είναι pure fan και αυτό είναι το πιο σημαντικό να περνάς καλά με κάτι χωρίς να τα παίρνεις κρανίο, σχεδόν τίποτα δεν με έχει εκνευρίσει μαζί του (οκ πέρα από κακιές συνδέσεις που δεν είναι γενικό φαινόμενο και λογικό είναι να έχεις και τέτοιες) και σχεδόν ποτέ δεν ένιωσα ότι με αγχώνει ή το παιζω για κάποιο απροσδιόριστο λόγο που "πρέπει"

απλά γουστάρω, είναι αγχολυτικό, ακόμα και να πας να φτιάξεις ένα χαρακτήρα λες και παίζεις sims είναι αγχολυτικό περνάει ένα μισάωρο έτσι.. και καθαρίζει το μυαλό σου. σχεδόν καθημερινά πλέον θα βάλω λίγο sc πριν πάω για ύπνο να με πάρει ο ύπνος :P

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

συμφωνώ μέχρι τελείας με αυτά που λες

έχει αρκετό περιεχόμενο και το customization είναι απολαυστικότατο (αν και αυτό υπήρχε καιρό τώρα στη σειρά, το tekken αν και πιο σαφώς φτωχό έχει και αυτό αρκετά πράγματα για το genre σε σχέση με άλλα παιχνίδια, απλά το sc είναι σε άλλη κλάση), απλά προς το παρόν έχω κολλήσει με το ranked και δεν τρώω ιδιαίτερα κολλήματα με Online παιχνίδια εγώ σκέψου

το libra of souls σίγουρα θα το παίξω για αρκετές ώρες, προς το παρόν κάνω σιγά σιγά τα story από single κομμάτι

το παιχνίδι θα προσφέρει 10αδες ώρες στη πολύ χειρότερη σε όποιον το πιάσει (δεν έχω προσδιορίσει ακριβώς τις 10αδες αλλά δεκάδες, εχω σχεδόν 20 και νιώθω δεν έχω κάει ακόμα τίποτα από αυτά που σκέφτομαι μακροπρόθεσμα για το παιχνίδι να πω νησάφι το παρατάω), για αυτό είμαι ενθουσιασμένος μαζί του και δεν μετανιώνω καθόλου την παρόρμησή μου να τα σκάσω full price χωρίς μα και μου , θα τα βγάλει τα λεφτά του

τα τελευταία χρόνια έχω αγοράσει σχεδόν όλα τα μεγάλα fighting και πάντα κάτι με χάλαγε, ενώ ήθελα να τα αγαπήσω (γιατί αγαπώ τα fighting) κάτι με χαλάγε.. αλλά εδώ βρήκα το λιμάνι μου , ακόμα και αν δεν έχει το "κύρος" άλλών fighting δεν με νοιάζει καθόλου είναι pure fan και αυτό είναι το πιο σημαντικό να περνάς καλά με κάτι χωρίς να τα παίρνεις κρανίο, σχεδόν τίποτα δεν με έχει εκνευρίσει μαζί του (οκ πέρα από κακιές συνδέσεις που δεν είναι γενικό φαινόμενο και λογικό είναι να έχεις και τέτοιες) και σχεδόν ποτέ δεν ένιωσα ότι με αγχώνει ή το παιζω για κάποιο απροσδιόριστο λόγο που "πρέπει"

απλά γουστάρω, είναι αγχολυτικό, ακόμα και να πας να φτιάξεις ένα χαρακτήρα λες και παίζεις sims είναι αγχολυτικό περνάει ένα μισάωρο έτσι.. και καθαρίζει το μυαλό σου. σχεδόν καθημερινά πλέον θα βάλω λίγο sc πριν πάω για ύπνο να με πάρει ο ύπνος :P

καλά αυτά τα game γενικά είναι πλέον ποιο πολύ για online. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

καλά αυτά τα game γενικά είναι πλέον ποιο πολύ για online. 

ναι αλλά το συγκεκριμένο έχει και πραγματάκια να κάνεις μόνος σου

 

και παρόλο που κράχτηκε για τον τρόπο παρουσίασης τους story που όντως θα μπορούσε να είναι καλύτερος και όντως φαίνεται ότι έμειναν από λεφτά, έχω την εντύπωση ότι θα σε κρατήσει πιο πολύ ας πούμε απο την σαφώς πιο όμορφα παρουσιασμένη και καλύτερη ιστορία γενικά του injustice ας πούμε..

 

το injustice άμα είσαι πιο πολύ του single έχω την εντύπωση ότι έχει πιο λίγο περιεχόμενο και όχι μόνο αυτό σχεδόν όλα

 

βέβαια το θέμα είναι να σου αρέσει κιόλας το περιεχόμενο, αυτό σηκώνει κουβέντα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...