Προς το περιεχόμενο

Αντικατασταση του Note 8 απο το Note 9


kostass3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας,

Οπως λεει και ο τιτλος ειμαι σε διαδικασια αντικαταταστασης του Note 8 απο το Note 9 και θελω την βοηθεια σας και τι γνωμη σας για το αν αξιζει αυτη η αλλαγη βασικα ο μονος λογος που το σκεφτομαι ειναι η μπαταρια του Note 9. 

Καθε αποψη σεβαστη και ελπιζω να με βοηθησετε για την αποφαση μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ερώτημα είναι γιατί θες!

Έχει κάτι που σε χαλάει?

Αν είναι μόνο για την μπαταρία κάτσε στα αυγά σου.

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Το ερώτημα είναι γιατί θες!

Έχει κάτι που σε χαλάει?

Αν είναι μόνο για την μπαταρία κάτσε στα αυγά σου.

Θα συμφωνησω. Οκ. Θα εχεις καπως καλυτερη μπαταρια αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει κατι τετοιο την επενδυση. Βρες ενα ultra slim powerbank 5.000mAh και εισαι υπερκαλυμενος χωρις καν να αισθανεσαι οτι το εχεις μαζι σου. Με ελαχιστα χρηματα θα εχεις περισσοτερη αυτονομια. Οταν με το καλο βγει το 10 ή το 11 το συζηταμε ξανα. Εχεις κορυφαιο τηλεφωνο. Δεν βλεπω ουτε εγω τον λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος note 9, ξεκάθαρα δεν είναι μόνο η μπαταρία. Υπάρχουν πολλές ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ που κάνουν διαφορά (θέση του fingerprint scanner, τιμια αναγνώρηση προσώπου κτλπ). Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να πληρώσεις 300-400 για αυτές. Αλλά μεταξύ μας όσοι παίζουμε στα flagships, το vfm το έχουμε ξεχάσει ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, splashboogie είπε

Ως κάτοχος note 9, ξεκάθαρα δεν είναι μόνο η μπαταρία. Υπάρχουν πολλές ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ που κάνουν διαφορά (θέση του fingerprint scanner, τιμια αναγνώρηση προσώπου κτλπ). Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να πληρώσεις 300-400 για αυτές. Αλλά μεταξύ μας όσοι παίζουμε στα flagships, το vfm το έχουμε ξεχάσει ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ :P

Ναι αλλα εαν ειναι να αλλαξεις απλα περιμενεις το 10. Δεν εχει νοημα μια τετοια αλλαγη. Ειδικα οταν ο φιλος λεει οτι θελει να αλλαξει μονο για την μπαταρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Ναι αλλα εαν ειναι να αλλαξεις απλα περιμενεις το 10. Δεν εχει νοημα μια τετοια αλλαγη. Ειδικα οταν ο φιλος λεει οτι θελει να αλλαξει μονο για την μπαταρια

Ναι αυτο λεω. Συμφωνω. Γραφω δεν αξιζει ΣΕ ΚΑΜΙΑ περθπτωση να σκας 400 ευρο για να φτιαχνεις λεπτομεριες στην εμπειρια χρησης!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ίδιο θα λέγατε και για κάποιον που θα ήθελε να αγοράσει καινούριο ένα από τα δύο;

και

πως θα κρίνατε την αγορά του Note 8 από το eglobalcentral

Επεξ/σία από tinapo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, tinapo είπε

Το ίδιο θα λέγατε και για κάποιον που θα ήθελε να αγοράσει καινούριο ένα από τα δύο;

Εξαρταται τι ειχε πριν, τι απαιτησεις εχει και τα διαθεσιμα χρηματα.

59 λεπτά πριν, tinapo είπε

 

πως θα κρίνατε την αγορά του Note 8 από το eglobalcentral

Για εμενα  μια χαρα αγορα ειναι εαν δεν πληρωσεις τελωνειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Εξαρταται τι ειχε πριν, τι απαιτησεις εχει και τα διαθεσιμα χρηματα.

Για εμενα  μια χαρα αγορα ειναι εαν δεν πληρωσεις τελωνειο

Η συσκευή που έχω είναι αρχαία μπροστά στα περισσότερα σύγχρονα smartphone

Τελωνείο δεν έχει γιατί έρχεται από αποθήκη της Ευρώπης, πρόσφατα πήρα ένα φλας και ήρθε από Γερμανία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειχα το 8 και πηγα στο 9 με 200 ευρω περιπου κοστος (καλες, ιδιαζουσες συνθηκες). Θα σου πω πως δεν το μετανιωσα γιατι πλεον γυριζω σπιτι με 30% μπαταρια απο κει που επεστρεφα με <10% συν το οτι το διπλο ηχειο ειναι πολυ καλο εξτραδακι.

Απο κει και περα, αν ειναι να δωσεις 400 ευρω εξτρα δεν αξιζει σε καμια περιπτωση να δωσεις το Ν8 σου, θα αισθανθεις κοροιδο, με την εννοια πως αυτα που θα κερδισεις ειναι μεν σημαντικα, αλλα σε καμια περιπτωση δεν κοστολογουνται τοσο. Τα δε εξτρα του Spen ειναι μαλλον gimmick (και στο λεει ενας τρελα φανατικος του Spen). Δηλαδη ωραια η προσθηκη του να τραβας φωτο με το πενακι, αλλα στην πραγματικοτητα ποσες φορες θα το χρησιμοποιησεις?

That said, αν καποιος ειναι να παρει καινουριο ενα απο τα δυο, του προτεινω το Ν9 ως περισσοτερο future proof.


EDIT: επειδη το Ν8 μου το πηρε ο αδερφος μου και εχω προσβαση συχνα πυκνα, ουτε καν οπτικα δε θα εχεις τη χαρα του "πηρα νεο τηλεφωνο",  με σβηστη οθονη και στο χερι ειναι πρακτικα τα ιδια. Εννοειται πως η οθονη του Ν9 ειναι καλυτερη, απλα λεω για το feeling της νεας συσκευης :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...