Προς το περιεχόμενο

Από €549 το νέο OnePlus 6T που έχει οθόνη 6,41” με in-display fingerprint reader και μπαταρία 3700mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Σοβαρά τώρα, αν και δεν είναι απορία απόλυτα σχετική με το συγκεκριμένο τηλέφωνο, γενικότερα το θέτω: εσάς σας βολεύουν οι οθόνες που ΔΕΝ έχουν ration 16:9 ή μόνο εγώ είμαι ο περίεργος; Πραγματικά αυτό το πράγμα που τις κάνουν μακρυνάρια σα λουκάνικα δεν το κατανοώ, δεν βολεύει ούτε στο διάβασμα, ούτε στο να βλέπεις βίντεο/φωτογραφίες.

Μόνο εγώ είμαι ο συντηρητικός γεροξεκούτης που δεν του αρέσει το ρεύμα της μόδας;

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Malthador είπε

Σοβαρά τώρα, αν και δεν είναι απορία απόλυτα σχετική με το συγκεκριμένο τηλέφωνο, γενικότερα το θέτω: εσάς σας βολεύουν οι οθόνες που ΔΕΝ έχουν ration 16:9 ή μόνο εγώ είμαι ο περίεργος; Πραγματικά αυτό το πράγμα που τις κάνουν μακρυνάρια σα λουκάνικα δεν το κατανοώ, δεν βολεύει ούτε στο διάβασμα, ούτε στο να βλέπεις βίντεο/φωτογραφίες.

Μόνο εγώ είμαι ο συντηρητικός γεροξεκούτης που δεν του αρέσει το ρεύμα της μόδας;

Έτσι νόμιζα κι εγώ μέχρι να χρησιμοποιήσω. Το προτιμώ όπως είναι τώρα και τα 16:9 μου φαίνονται γκουμούτσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, Malthador said:

Σοβαρά τώρα, αν και δεν είναι απορία απόλυτα σχετική με το συγκεκριμένο τηλέφωνο, γενικότερα το θέτω: εσάς σας βολεύουν οι οθόνες που ΔΕΝ έχουν ration 16:9 ή μόνο εγώ είμαι ο περίεργος; Πραγματικά αυτό το πράγμα που τις κάνουν μακρυνάρια σα λουκάνικα δεν το κατανοώ, δεν βολεύει ούτε στο διάβασμα, ούτε στο να βλέπεις βίντεο/φωτογραφίες.

Μόνο εγώ είμαι ο συντηρητικός γεροξεκούτης που δεν του αρέσει το ρεύμα της μόδας;

για καποιον που βλεπει ταινιες και διαβαζει ιστοσελιδες κλπ. το 18:9 ειναι πολυ πιο βολικο.Επισης αν ηταν 16:9 οι οθονες σε αυτα τα κινητα θα ηταν σαν να κρατας tablet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, JcD είπε

Ένα κατοστάρικο κάτω από το s9+. Αξίζει?

το 1+ θα παρει update σε android 10 + android 11 + μετα security patches.

το αλλο που λες τι απο αυτα θα παρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

το 1+ θα παρει update σε android 10 + android 11 + μετα security patches.

το αλλο που λες τι απο αυτα θα παρει?

Εμ άμα είναι έτσι αξίζει! Πάω να βάλω το 9άρι μου στις αγγελίες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να αξιζει αλλαγη απο το oneplus 5T μου αλλα δεν ξερω .. 249 ευρω πανω αμα το πουλησω δεν ειναι και λιγα για τις διαφορες που μπορει να εχει.. οταν βγει θα ξερουμε καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτοχος 6, αν το 6τ είχε στέρεο ηχεία θα το έπαιρνα άνετα. Το μοναδικό αρνητικό σημείο είναι για εμένα το ηχείο στο 6. Δεν μου αρέσει ούτε σαν ένταση αλλά ούτε σαν ποιότητα.

Θα παράβλεπα ακόμα και το jack για stereo ηχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Θετικα

+Μεγαλυτερη μπαταρια

+Μεγαλυτερη οθονη στο ιδιο μεγεθος με το απλο 6ρι

+128gb βασικη εκδοση και finger id κατω απο την οθονη

+Android 9 out of the box

+βελτιωση στις νυχτερινες ληψεις

Αρνητικα

-απουσια αδιαβροχοποιησης

-απουσια ασυρματης φορτισης για αλλη μια φορα

-απουσια θυρας ακουστικων(εδω γελανε και τα τσιμεντα)

-invitation codes.

-απουσια στερεο ηχειων

Τελος ρε oneplus ειναι δυνατον να λες απο την μια οτι ακους το feedback απο το community και απο την αλλη να μου βγαζεις την θυρα ακουστικων και να επαναφερεις το ηλιθιο συστημα με τα Invitations?

Στα θετικά πρέπει να προσθέσουμε και την πολύ μικρή αύξηση των τιμών στις μεγαλύτερες χωρητικότητες. 

Μακράν η τιμιότερη κλιμάκωση τιμής, απ'όλες τις εταιρείες. 

Μερικές απαιτούν 400αρια από την μικρή στην μεγαλύτερη μνήμη.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JcD είπε

Εμ άμα είναι έτσι αξίζει! Πάω να βάλω το 9άρι μου στις αγγελίες!

 

καλα θα κανεις να βιαστεις γιατι θα πεσουν πολυ οι τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...