Προς το περιεχόμενο

Από €549 το νέο OnePlus 6T που έχει οθόνη 6,41” με in-display fingerprint reader και μπαταρία 3700mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bγαλτε και ενα στις 5.8 ιντσες π.χ, με τα ιδια χαρακτηριστικα, για εμας του "περιεργους" που δεν θελουμε να κουβαλαμε τηλεορασεις ρε σεις...

Επεξ/σία από ardi21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Feor είπε

έτσι εξηγούνται τα 2κ +

Στις λεπτομέρειες κρίνονται οι διαφορές τους.σχεδον τα ίδια χαρακτηριστικά.αφου δεν περίμενε η OnePlus λίγο ακόμα για τον 855 λογικό να τιθενται τέτοια διλήμματα.οπως λογικά με την έλευση του snapdragon 855 θα δούμε και mi mix 3s με 855 και μετά να δούμε ποια θα είναι η απάντηση της OnePlus.Τι θα κάνει θα παει στο 7 σε τρεις μηνες?η θα βγάλει OnePlus 6TT?

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 6Τ θα διατεθεί στην Αμερική από την Τ-mobile, αυτό είναι μία επιτυχία για την εταιρία και,λογικά, δεν μπορεί παρά να ενισχύσει τις πωλήσεις της και να την βάλει στον χάρτη για τα καλά.

Αλλά. Η εταιρία έχει χάσει δύο σημαντικές κατηγορίες καταναλωτών, τους "τζαμπατζήδες" (δεν το λέω απαξιωτικά, και εγώ τέτοιος είμαι) και τους fans της εταιρίας.

Την πρώτη μερίδα την έχασε αυτονόητα όταν οι τιμές της πήραν την ανιούσα. Το value for money παραμένει καλό, αλλά δεν είσαι πια Pocofone (για όσους θέλουν τιμές χώμα), ενώ υπάρχουν και άλλες εξαιρετικές λύσεις, για όσους θέλουν να δώσουν κάτι παραπάνω.

Την δεύτερη μερίδα την έχασε με όλες τις ιστορίες γύρω από το notch, το jack και τον αλαζονικό τρόπο που τις χειρίστηκε η ηγεσία της εταιρίας. Η εταιρία δεν παριστάνει πια το αουτσάιντερ που "την μπαίνει" στους μεγάλους και το nerdy κοινό της εκνευρίστηκε πολύ και με το notch, και  με την έλλειψη του jack.

Και τα reviews δεν μπορεί να είναι πια τόσο ευνοϊκά όσο στο παρελθόν. Όταν ζητάς €500-600 από τον πελάτη, αυτός δεν μπορεί παρά να κοιτάξει πολύ προσεκτικά την κάμερα (που έμεινε ίδια), το μέτριο ηχείο, το fingerprint scanner που ακόμη δεν είναι 100% έτοιμο και όλες αυτές τις λεπτομέρειες.

Για εμένα το σημαντικό μέρος της υπόθεσης είναι η συμφωνία με την T-mobile και αυτό θα είναι και το βαρόμετρο για την εταιρία. Αν η T-mobile αρχίσει να σπρώχνει τα 6Τ στην αγορά της αμερικής, τότε η OP μπορεί να αρχίσει να μεγαλώνει σοβαρά, αν όχι, σκούρο το μέλλον της.

 

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη του νέου OnePlus 6T, που έχει «waterdrop» σχεδιασμό όσον αφορά στην εγκοπή της, προστατεύεται από Gorilla Glass 6 και ένα από τα χαρακτηριστικά που την καθιστούν ξεχωριστή είναι ότι από κάτω της διαθέτει τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων (under display fingerprint reader).

 

Υπάρχει όντως gorilla glass 6 ή είναι κάποιος ορθογραφικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το επόμενο soc της qualcomm πότε βγαίνει ? το 845  εχει αρκετο καιρό ηδη στην αγορά , τώρα θα είναι και πιο φθηνα για την oneplus να τα αγοράζει , γι αυτό το κυκλοφορούνε τέτοια εποχή  ,

στην Ελλάδα θα πωλείται 650 περίπου ευρώ μάλλον , δεν το λες και φθηνό , είναι στο κοντά στο επίπεδο τιμών καλύτερων κινητών , γιατί να μην βάλεις ένα κατοστάρικο παραπάνω και να πάρεις κάτι καλύτερο

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Το 6Τ θα διατεθεί στην Αμερική από την Τ-mobile, αυτό είναι μία επιτυχία για την εταιρία και,λογικά, δεν μπορεί παρά να ενισχύσει τις πωλήσεις της και να την βάλει στον χάρτη για τα καλά.

Αλλά. Η εταιρία έχει χάσει δύο σημαντικές κατηγορίες καταναλωτών, τους "τζαμπατζήδες" (δεν το λέω απαξιωτικά, και εγώ τέτοιος είμαι) και τους fans της εταιρίας.

Την πρώτη μερίδα την έχασε αυτονόητα όταν οι τιμές της πήραν την ανιούσα. Το value for money παραμένει καλό, αλλά δεν είσαι πια Pocofone (για όσους θέλουν τιμές χώμα), ενώ υπάρχουν και άλλες εξαιρετικές λύσεις, για όσους θέλουν να δώσουν κάτι παραπάνω.

Την δεύτερη μερίδα την έχασε με όλες τις ιστορίες γύρω από το notch, το jack και τον αλαζονικό τρόπο που τις χειρίστηκε η ηγεσία της εταιρίας. Η εταιρία δεν παριστάνει πια το αουτσάιντερ που "την μπαίνει" στους μεγάλους και το nerdy κοινό της εκνευρίστηκε πολύ και με το notch, και  με την έλλειψη του jack.

Και τα reviews δεν μπορεί να είναι πια τόσο ευνοϊκά όσο στο παρελθόν. Όταν ζητάς €500-600 από τον πελάτη, αυτός δεν μπορεί παρά να κοιτάξει πολύ προσεκτικά την κάμερα (που έμεινε ίδια), το μέτριο ηχείο, το fingerprint scanner που ακόμη δεν είναι 100% έτοιμο και όλες αυτές τις λεπτομέρειες.

Για εμένα το σημαντικό μέρος της υπόθεσης είναι η συμφωνία με την T-mobile και αυτό θα είναι και το βαρόμετρο για την εταιρία. Αν η T-mobile αρχίσει να σπρώχνει τα 6Τ στην αγορά της αμερικής, τότε η OP μπορεί να αρχίσει να μεγαλώνει σοβαρά, αν όχι, σκούρο το μέλλον της.

Πολύ σημαντική η αναφορά σου και πολύ θετική η κίνηση της OnePlus για την είσοδο στην Αμερικανική αγορά,γεγονός που το αφήσαμε ασχολιαστο.Αρκει να μην επαναπαυεται γιατί εκεί ο ανταγωνισμός είναι σε άλλο επίπεδο.Με 40% iPhone και ένα μεγάλο μερίδιο να κατέχει το Pixel για να επιβιώσεις πρέπει να είσαι να έχεις καινοτομίες και καλές τιμές.Πρεπει να είσαι στην αιχμή της τεχνολογίας η τιμές xiaomi

7 λεπτά πριν, Giem είπε

Η οθόνη του νέου OnePlus 6T, που έχει «waterdrop» σχεδιασμό όσον αφορά στην εγκοπή της, προστατεύεται από Gorilla Glass 6 και ένα από τα χαρακτηριστικά που την καθιστούν ξεχωριστή είναι ότι από κάτω της διαθέτει τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων (under display fingerprint reader).

Υπάρχει όντως gorilla glass 6 ή είναι κάποιος ορθογραφικο;

Gorilla glass 6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Feor είπε

one plus 6t ή mix 3
δεν ρωτώ απλα αναρωτιέμαι..

one plus 7 σε εξι μηνες

Σιγουρα OS απο one plus, μαλλον slide αντι για notch αν και με διαφορα καλυτερο απο τα υπολοιπα. Οποτε περιμενουμε s10 τι θα βγαλει σε 4 μηνες και αγοραζουμε one plus 7 next phone, χωρις notch (ελπιζω) και στοιχεια απο s10, ηδη μπηκε το finger sensor under. Γιατι αυτο που σιγουρα δεν εχουν τα υπολοιπα και δεν θα αλλαξει αμεσα, ειναι το OS.

 

ps. first world problems

Επεξ/σία από KraLL
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Homecinemakias είπε

Πολύ καλό. Λόγω τιμής!!!

(αυτά τα καταθλιπτικά βίντεο με καταστροφή κινητών, τι τα παραθέτεται ρε παιδιά; Ανατριχίλα και αηδία.)

Οι εταιρείες να δεις πως ανατριχιαζουν στα crash test

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Istros είπε

Οι εταιρείες να δεις πως ανατριχιαζουν στα crash test

Ως προς αυτό, είναι θετικό για εμάς, επομένως δεν έχω στο σκεπτικό μου τις κ@λοεταιρίες. Αλλα με το που βγαίνει κάτι ολοκαίνουργιο, έχω τις ενστάσεις μου προσωπικά εγώ, στο θέμα που προανέφερα. Να τα δούμε 1 μήνα μετά κλπ, τότε οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...