Προς το περιεχόμενο

Από €549 το νέο OnePlus 6T που έχει οθόνη 6,41” με in-display fingerprint reader και μπαταρία 3700mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, KraLL είπε

one plus 7 σε εξι μηνες

Σιγουρα OS απο one plus, μαλλον slide αντι για notch αν και με διαφορα καλυτερο απο τα υπολοιπα. Οποτε περιμενουμε s10 τι θα βγαλει σε 4 μηνες και αγοραζουμε one plus 7 next phone, χωρις notch (ελπιζω) και στοιχεια απο s10, ηδη μπηκε το finger sensor under. Γιατι αυτο που σιγουρα δεν εχουν τα υπολοιπα και δεν θα αλλαξει αμεσα, ειναι το OS.

ps. first world problems

Να είσαι στην διαδικασία να θέλεις να κάνεις αγορά κινητού,να βγαίνει το ένα, να αναβαθμίζεται το άλλο, να υποθέτεις οτι θα βγεί καλύτερο σε 3 μήνες και στο τέλος να μην μπορείς να κάνεις αγορά γιατί σκέφτεσαι οτι θα θέλεις πάλι αλλαγή σε min 1 χρόνο
μακάρι να ήταν τα μοναδικά προβλήματα μας αυτά
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

59 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

το 1+ θα παρει update σε android 10 + android 11 + μετα security patches. 

το αλλο που λες τι απο αυτα θα παρει? 

δεν καίγονται όλοι για το τελευταίο λογισμικό...... το δικό μου είναι 2 έκδοση πίσω(και απειρα μικρά updates) (mate 9) και ας έχω δυνατότητα να βάλω τελευταία) ούτε με νοιάζει όμως καθώς συσκευή είναι σταθερή και αυτό είναι και το ζητούμενο από εκεί και πέρα είναι για του updatolagnous

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα καλά αύριο δεν ήταν η εκδήλωση;;; και έλεγα να ταξιδέψω!!! 😛

Συμφωνώ ότι είναι μια όμορφη δυνατή συσκευή, έχω δει από κοντά το 1+6 φίλου, και όντως στο μέγεθος δεν είναι κανά τρελό μακρυνάρι σε σχέση με iPhone 6/7/8 που το θεωρώ ένα φυσιολογικό σε διαστάσεις κινητό. Αυτό που με χαλάει είναι το μάκρος του, όπως όταν έβγαλε η apple το 5 που έγινε στενόμακρο και το κοροϊδεύαμε τότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Istros είπε

Στις λεπτομέρειες κρίνονται οι διαφορές τους.σχεδον τα ίδια χαρακτηριστικά.αφου δεν περίμενε η OnePlus λίγο ακόμα για τον 855 λογικό να τιθενται τέτοια διλήμματα.οπως λογικά με την έλευση του snapdragon 855 θα δούμε και mi mix 3s με 855 και μετά να δούμε ποια θα είναι η απάντηση της OnePlus.Τι θα κάνει θα παει στο 7 σε τρεις μηνες?η θα βγάλει OnePlus 6TT?

νομίζω το τελευταίο που είπες το έχει βγάλει χρόνια η audi
όπως και να έχει εξιτάρει αρκετά το Mix 3 με 10ram και no notch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Feor είπε

Να είσαι στην διαδικασία να θέλεις να κάνεις αγορά κινητού,να βγαίνει το ένα, να αναβαθμίζεται το άλλο, να υποθέτεις οτι θα βγεί καλύτερο σε 3 μήνες και στο τέλος να μην μπορείς να κάνεις αγορά γιατί σκέφτεσαι οτι θα θέλεις πάλι αλλαγή σε min 1 χρόνο
μακάρι να ήταν τα μοναδικά προβλήματα μας αυτά
 

Τοτε μπαινει ο παραγοντας ανθρωπος. Για καποιον που θελει να αλλαζει κιν. καθε χρονο, θα εδινα 400-600 για s8, s9, 1+6, 6t και θα το κανα αυτο καθε χρονο. Πριν μιλησα για ανθρωπους σαν εμενα που κραταω 2+ χρονια κιν. "μεχρι να λιωσει" και οταν αγοραζω με νοιαζει να εχει οσα περισσοτερα νεα χαρακτηριστικα υπαρχουν εκεινη την στιγμη σε ενα ελκυστικο design χωρις να εχω προβλημα με το κοστος. Για μενα που εχω κιν. απο το 2014 και αλλαζω σπανια και ηθελα να αλλαξω εδω και καιρο αλλα για τον ενα ή τον αλλο λογο κατι με χαλαγε, αν τα γραψω ενα, ενα, θα γραψω σελιδες, βλεπω εκει οτι σε ~6 μηνες θα ειναι μια χαρα στιγμη με νεα χαρακτηριστικα στα κιν. να αγορασω ενα κιν. οπου θα το κρατησω παλι για καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, XPHSTOS_ είπε

Εταιρεία που έχει το mono "never settle" και μου βγάζει την 3.5mm θύρα...

No thanks!

Αξίζει ένα jack, τα 100+ για το S9+ και την έλλειψη updates; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όλοι εσείς που έχετε oneplus 6 πως γίνεται να είστε τόσο ευχαριστημένοι με την μπαταρία? Το έχω τώρα 3 μέρες και παίζει να έχει μισή μπαταρία απο το redmi note 4 Που είχα. Στα θετικά το nearly stock android. Στα αρνητικά, silent button με ταυτόχρονο removed tile για silent. Σε σχέση με poco έχει nfc (σημαντικός λόγος που το προτίμησα). Τώρα το 6T πιο όμορφο notch, αλλά προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με αυτό. Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται, το pixel από ότι καταλαβαίνω, είναι το μόνο rootable phone που διατηρεί το widevine L1 (Netflix full hd) με Unlocked bootloader. Από κάμερες δεν ξέρω και πολλά. Προσωπικά, αν και μου την έσπασε η Xiaomi, πιστεύω Poco με NFC θα ήταν ultimate value for money στις ναυαρχίδες, υποθέτω αν δεν σε τρώει πολύ η κάμερα (και το L1 Widevine). Δυστυχώς το Android γίνεται όλο και πιο κλειστό.... Και ακόμα και τώρα κανένας σοβαρός τρόπος μετακόμισης κινητού δεν υπάρχει.... Δηλαδή αν θες apps+data

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinos_12345 είπε

Αξίζει ένα jack, τα 100+ για το S9+ και την έλλειψη updates; 

Δεν πληρωνεις ομως στο S9+ μονο την θυρα ακουστικων.

Πληρωνεις την 2κ Super Amoled Οθονη που ειναι ενα σκαλι πιο κατω απο τις καλυτερες της αγορας.

Πληρωνεις την αδιαβροχοποιηση(ip68)

Πληρωνεις στερεο υλοποιηση

Πληρωνεις ενα κινητο χωρις notch by default.

Πληρωνεις μια εταιρεια η οποια εχει παντου ακομα και στην χωρα μας service,επισημη αντιπροσωπεια και φυσικα απειρα κυριολεκτικα αξεσουαρ απο ολες τις εταιρειες(θηκες,τζαμακια,screen protector).

Πληρωνεις καλυτερη overall καμερα.

Εχει πολλα κουσουρια βεβαια η Samsung στα κινητα της δεν ειναι ολα ροδινα,αλλα προσφερει πλεον παρα πολλα στα χρηματα αυτα.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KraLL είπε

Τοτε μπαινει ο παραγοντας ανθρωπος. Για καποιον που θελει να αλλαζει κιν. καθε χρονο, θα εδινα 400-600 για s8, s9, 1+6, 6t και θα το κανα αυτο καθε χρονο. Πριν μιλησα για ανθρωπους σαν εμενα που κραταω 2+ χρονια κιν. "μεχρι να λιωσει" και οταν αγοραζω με νοιαζει να εχει οσα περισσοτερα νεα χαρακτηριστικα υπαρχουν εκεινη την στιγμη σε ενα ελκυστικο design χωρις να εχω προβλημα με το κοστος. Για μενα που εχω κιν. απο το 2014 και αλλαζω σπανια και ηθελα να αλλαξω εδω και καιρο αλλα για τον ενα ή τον αλλο λογο κατι με χαλαγε, αν τα γραψω ενα, ενα, θα γραψω σελιδες, βλεπω εκει οτι σε ~6 μηνες θα ειναι μια χαρα στιγμη με νεα χαρακτηριστικα στα κιν. να αγορασω ενα κιν. οπου θα το κρατησω παλι για καιρο.

note 3 απο 14' με lineage rom τώρα.Ερχεσαι στα λόγια μου στο σημείο ...''ηθελα να αλλαξω εδω και καιρο αλλα για τον ενα ή τον αλλο λογο κατι με χαλαγε, αν τα γραψω ενα, ενα, θα γραψω σελιδες''...
Ποντάρω οτι σε 6 μήνες τα ίδια λόγια θα ξαναέρθουν στην επιφάνεια.
Αυτό που ελπίζω όμως είναι να αγοράσεις όντως σε 6 μήνες και να είσαι ευχαριστημένος για αρκετά χρόνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, JimGer είπε

Παιδιά όλοι εσείς που έχετε oneplus 6 πως γίνεται να είστε τόσο ευχαριστημένοι με την μπαταρία? Το έχω τώρα 3 μέρες και παίζει να έχει μισή μπαταρία απο το redmi note 4 Που είχα. Στα θετικά το nearly stock android. Στα αρνητικά, silent button με ταυτόχρονο removed tile για silent. Σε σχέση με poco έχει nfc (σημαντικός λόγος που το προτίμησα). Τώρα το 6T πιο όμορφο notch, αλλά προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με αυτό. Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται, το pixel από ότι καταλαβαίνω, είναι το μόνο rootable phone που διατηρεί το widevine L1 (Netflix full hd) με Unlocked bootloader. Από κάμερες δεν ξέρω και πολλά. Προσωπικά, αν και μου την έσπασε η Xiaomi, πιστεύω Poco με NFC θα ήταν ultimate value for money στις ναυαρχίδες, υποθέτω αν δεν σε τρώει πολύ η κάμερα (και το L1 Widevine). Δυστυχώς το Android γίνεται όλο και πιο κλειστό.... Και ακόμα και τώρα κανένας σοβαρός τρόπος μετακόμισης κινητού δεν υπάρχει.... Δηλαδή αν θες apps+data

Εγώ με ανοιχτή τοποθεσία 4G + WiFi, πιάνω εύκολα 5+h SOT. Αν κλείσω τοποθεσία και κάτσω σε wifi με μέτρια φωτεινότητα, έχω καταφέρει αυτό. Πάντα με όλα στοκ

Screenshot_20180929-022304.jpg.8406eb4eefc897a017720d7c96f475c8.jpg

Επεξ/σία από Dinos_12345
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Feor είπε

νομίζω το τελευταίο που είπες το έχει βγάλει χρόνια η audi
όπως και να έχει εξιτάρει αρκετά το Mix 3 με 10ram και no notch

Και είναι φοβερό εργαλείο αν και προτιμώ τα πισοκινητα.Πολυ καλό όντως και το mix 3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Dinos_12345 said:

Αξίζει ένα jack, τα 100+ για το S9+ και την έλλειψη updates; 

Φυσικά και όχι αλλά τόσο πολύ κοστίζει το audio jack?
Δεν νομίζω.

Απλά ακολουθούν ένα trend το οποίο θα τους αποφέρει περισσότερα κέρδη αφού η κάθε εταιρεία πλέον βγάζει τα δικά της ασύρματα ακουστικά/ψείρες,
Θα μπορούσαν όμως κάλλιστα να κρατήσουν και το jack, απλά σε σπρώχνουν προς τα εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, XPHSTOS_ είπε

Φυσικά και όχι αλλά τόσο πολύ κοστίζει το audio jack?
Δεν νομίζω.

Απλά ακολουθούν ένα trend το οποίο θα τους αποφέρει περισσότερα κέρδη αφού η κάθε εταιρεία πλέον βγάζει τα δικά της ασύρματα ακουστικά/ψείρες,
Θα μπορούσαν όμως κάλλιστα να κρατήσουν και το jack, απλά σε σπρώχνουν προς τα εκεί...

Έχει πιο μεγάλη μπαταρία και τον σένσορα εκεί κάτω. Νομίζω ότι αυτή η περίπτωση είναι όντως περίπτωση που δεν χωρούσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο τηλέφωνο αλλά τι κακό είναι αυτό με τις μικρές μπαταρίες, κάτσε του πάνω μια 5000 να κάνεις την διαφορά.  Ακουστικά δεν έχει ράδιο δεν έχει.

όσο εμείς οι καταναλωτές στηρίζουμε και αγοράζουμε τέτοια τηλέφωνα  θα πάνε αυτό κακό στο χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...