Προς το περιεχόμενο

Χιλιάδες Σουηδοί τοποθετούν πλέον μικροτσίπ στα χέρια τους


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μετά πολεμάμε για τα δικαιώματα,προσωπικά δεδομενα,ελευθερία κ.α.Θα σε σκαναρει ο άλλος από μακριά και θα ξέρει από χοληστερίνη,μεχρι που πήγες διακοπές το καλοκαίρι και πόσους φραπέδες ήπιες

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 308
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, OLDjunior είπε

Να σημειώσω εδώ ότι οποίος είναι πάνω από 40 ( λέμε τώρα ) θα θυμάται τι τρελο γέλιο κάναμε όταν βλέπαμε πρώτη φορά κάποιον με κινητό στο δρόμο  . Γελοίο τον ανεβάζανε ρόμπα τον κατεβάζαμε . Τώρα είναι εντελώς φυσιολογικοτατιτατο ...............

συγνώμη αλλά ακόμα εγώ δε μπορώ να μη προβληματιστώ αν κάποιος που μιλάει μόνος του στο δρόμο μιλάει στο bluetooth ή είναι τρελός. 😛

Επεξ/σία από mants118
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, OLDjunior είπε

Να σημειώσω εδώ ότι οποίος είναι πάνω από 40 ( λέμε τώρα ) θα θυμάται τι τρελο γέλιο κάναμε όταν βλέπαμε πρώτη φορά κάποιον με κινητό στο δρόμο  . Γελοίο τον ανεβάζανε ρόμπα τον κατεβάζαμε . Τώρα είναι εντελώς φυσιολογικοτατιτατο ...............

Ισχύει...εγώ θυμάμαι τις αντιδράσεις όταν πρωτοβγηκαν τα bluetooth και μιλούσε ο κόσμος που τα φορούσε στο κενό.

Γενικώς ,πολλά μετατρέπονται σε μια συνήθεια έπειτα από καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεμα ειναι να εχεις χρηματα.Το βασικοτερο αυτη την στιγμη στην Ελλαδα.Το πως θα πληρωσεις, λιγο πρεπει να  αποσχολει.Γιατι εαν δεν εχεις, οσο και να σηκωνεις το δαχτυλο,(οπως στη φωτο) τα π@π@ρια θα παρεις.:lol:

Επεξ/σία από toyo73
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάει χάλασε ο κόσμος. Παλιά ακούγαμε για εμφυτεύματα  και άλλα πράγματα σκεφτόμασταν... Τώρα θα μάς έρχονται στο μυαλό τα Σουηδικά ρύζια και το 666.

Επεξ/σία από panathatube
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, OLDjunior είπε

Να σημειώσω εδώ ότι οποίος είναι πάνω από 40 ( λέμε τώρα ) θα θυμάται τι τρελο γέλιο κάναμε όταν βλέπαμε πρώτη φορά κάποιον με κινητό στο δρόμο  . Γελοίο τον ανεβάζανε ρόμπα τον κατεβάζαμε . Τώρα είναι εντελώς φυσιολογικοτατιτατο ...............

Δεν ξέρω ποιοι είναι αυτοί που αντιδρούσαν έτσι όταν βγήκαν τα κινητά (σίγουρα ήταν λίγοι και πολύ μ...), αλλά τα κινητά ήρθαν να καλύψουν μια ανάγκη επικοινωνίας. Τα τσιπάκια ποια ακριβώς ανάγκη καλύπτουν?
Εκτός εάν μπορείς να προβλέψεις το μέλλον και να ισχυριστείς ότι τα τσιπάκια (τοποθετημένα με την θέληση κάποιου) θα πιάσουν όπως τα κινητά. Όπως έπιασε ή τηλεόραση 3D, το PAL+ ή τα γυαλιά με κάμερες μήπως?

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, OLDjunior είπε

Να σημειώσω εδώ ότι οποίος είναι πάνω από 40 ( λέμε τώρα ) θα θυμάται τι τρελο γέλιο κάναμε όταν βλέπαμε πρώτη φορά κάποιον με κινητό στο δρόμο  . Γελοίο τον ανεβάζανε ρόμπα τον κατεβάζαμε . Τώρα είναι εντελώς φυσιολογικοτατιτατο ...............

Είσαι σίγουρος; Μάλλον το αντίθετο θυμάμαι. Φιγούρα έκαναν όσοι είχαν κινητό, δεν ήταν κάτι εύκολο η απόκτησή του και ήταν απίστευτη η διευκόλυνση σε επαγγελματίες κυρίως στην αρχή. Σίγουρα είσαι πάνω απο 40;

Θες να πείς οτι έχει συσχετισμό η σαχλαμάρα του μικροτσίπ επάνω μας με άλλα ζητήματα και εν κατακλείδι πως όσοι δεν θέλουμε κάτι τέτοιο είμαστε Λιακόπουλοι και Ελένη Λουκά, ε;

Τελικά διαπιστώνω πως... δεν έχει μόνο η Σουηδία τέτοιου είδους "εθελοντές"!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι να μην τα εχεις ολα αυτα σε μια καρτα, π.χ. στην ταυτότητα σου? Απο την αλλη το εμφιτευμα ειναι οντως πρακτικο, δεν προκειται να το ξεχασεις ή να το χασεις και προφανως ειναι αδιαβροχο και γενικοτερα προστατευμένο απο το δερμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Ισχύει...εγώ θυμάμαι τις αντιδράσεις όταν πρωτοβγηκαν τα bluetooth και μιλούσε ο κόσμος που τα φορούσε στο κενό.

Γενικώς ,πολλά μετατρέπονται σε μια συνήθεια έπειτα από καιρό.

Αλλο πραγμα η ευκολια που μας προσφερει η τεχνολογια και αλλο ο απολυτος ελεγχος

 

 

aigoprobata.jpg

Επεξ/σία από 7700K
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το έβαζα άμα είναι να πηγαίνω στο ΙΚΑ και να τελειώνω μπαμ μπαμ πάντως, απλά δεν θα το έλεγα, μάλιστα θα εκραζα στους άλλους τους "τσιπακιδες" αν τους εκραζε και ο κόσμος έτσι για ξεκαρφωμα.

Μόλις θα έβαζαν όλοι αναγκαστικά (αλλιώς πήγαινε και ζήσε στα βουνά αμα σου πουν και κατάσχεται η περιουσία σου, όλοι θα έβαζαν, θα ξεχνούσαν μετα το 666 και την πίστη χωρίς κινητό και Instagram) θα τους έλεγα μάγκες το είχα χρόνια αλλά θα μου κοβατε την καλημέρα...!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...