Προς το περιεχόμενο

ASUS ZenFone 3 Zoom στα 137€


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αξιζει το κινητο αυτο?

Φαινεται για τρελη τιμη για AMOLED,  διπλη καμερα Sony με OIS, μπαταρια 5000....

https://www.lightinthebox.com/gr/p/asus-zenfone-3-zoom-ze553kl-5-5-inch-4g-smartphone-4gb-64gb-12-12-mp-qualcomm-snapdragon-625-5000-mah-mah_p6984704.html?prm=1.5.1.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το διάβασα από φίλο στο telegram, πολύ ενδιαφέρον, αφού σκέφτομαι να πουλήσω το meizu για αυτό.

Όποιος ψάχνει τηλέφωνο αυτήν την περίοδο είναι λουκούμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με ιντριγκαρει ειναι η μπαταρια και το OIS. Με τις Amoled αν και καλες δεν θα τρελαθω κι ολας και ο 625 ειναι ηδη ξεπερασμενος. Οποτε σαφως αξιζει τα 135€!

ΑΛΛΑ:

Εξοδα αποστολη 11.14€

Καλυψη δασμων & φορου: 26.57€

Συνολο: 135+11+27= 173€ (χωρις ασφαλεια αποστολης)

Για 173€ δεν μου κανει και τοσο ελκυστικο!

Δεν ξερω τι γινεται και με το Lightinthebox. Παλιοτερα υπηρχαν θεματα με τελωνεια και αποστολες.

Προσωπικα σε αυτη την τιμη θα προτιμουσα το Meizu Pro 6 Plus απο Banggood. Μικροτερη μπαταρια αλλα πολυ πιο δυνατο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Amoled είναι άλλη φάση. 

Και η μπαταρία από ότι λένε στο σκρουτζ κραταει δύο μέρες για πλάκα 

Κάπου είχα διαβάσει ότι στο Light in box έχουν βάλει το priority που έχει και στο bangood αλλά δεν είμαι σίγουρος 

Αλλά και 173 είναι μια χαρά. Το είχε προσφορά το public 250 και είχε γίνει χαμός 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, adi32 είπε

Amoled είναι άλλη φάση. 

Και η μπαταρία από ότι λένε στο σκρουτζ κραταει δύο μέρες για πλάκα 

Κάπου είχα διαβάσει ότι στο Light in box έχουν βάλει το priority που έχει και στο bangood αλλά δεν είμαι σίγουρος 

Αλλά και 173 είναι μια χαρά. Το είχε προσφορά το public 250 και είχε γίνει χαμός 

Δεν ειδα τετοια επιλογη. Μονο επιλογη καλυψης δασμων και φορων αλλα εχω ακουσει περιπτωσεις που πληρωσαν δασμους και φορους και μετα ετρεχαν να συνενοηθουν να τους επιστραφουν τα χρηματα. Μπελας σε καθε περιπτωση και δεν ξερω σημερα τι παιζει.

Απο την αλλη να συγκρινω δυο παρομοια κινητα σε παρομοια τιμη:

Asus Zenfone 3 zoom vs Meizu Pro 6 Plus

Και τα δυο εχουν Amoled οθονη, αξιολογη καμερα με OIS, και την ιδια τιμη (το Meizu απο το πληρως αξιοπιστο Banggood ομως).

Το Asus σου προσφερει μπαταρια 5.000mAh αλλα τον μετριο σημερα Snap625 με antutu score 62.000 

Το Meizu σου προσφερει 3.400mAh μπαταρια με τον πολυ πιο δυνατο ομως Exynos 8890 (που φοραει και το S7 edge) με antutu score 135.000

Και τα δυο δεν εχουν την 800αρα μπαντα.

Οποτε προσωπικα δεν τρελαινομαι κι ολας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Δεν ειδα τετοια επιλογη. Μονο επιλογη καλυψης δασμων και φορων αλλα εχω ακουσει περιπτωσεις που πληρωσαν δασμους και φορους και μετα ετρεχαν να συνενοηθουν να τους επιστραφουν τα χρηματα. Μπελας σε καθε περιπτωση και δεν ξερω σημερα τι παιζει.

Απο την αλλη να συγκρινω δυο παρομοια κινητα σε παρομοια τιμη:

Asus Zenfone 3 zoom vs Meizu Pro 6 Plus

Και τα δυο εχουν Amoled οθονη, αξιολογη καμερα με OIS, και την ιδια τιμη (το Meizu απο το πληρως αξιοπιστο Banggood ομως).

Το Asus σου προσφερει μπαταρια 5.000mAh αλλα τον μετριο σημερα Snap625 με antutu score 62.000 

Το Meizu σου προσφερει 3.400mAh μπαταρια με τον πολυ πιο δυνατο ομως Exynos 8890 (που φοραει και το S7 edge) με antutu score 135.000

Και τα δυο δεν εχουν την 800αρα μπαντα.

Οποτε προσωπικα δεν τρελαινομαι κι ολας.

  Καλό το meizu αλλά πολλοί έχουν προβληματα υπερθέρμανσης, έχει πολύ μικρή μπαταρία, μονή κάμερα, έχει flyme και δεν έχει 800 άρα νομίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, adi32 είπε

  Καλό το meizu αλλά πολλοί έχουν προβληματα υπερθέρμανσης, έχει πολύ μικρή μπαταρία, μονή κάμερα, έχει flyme και δεν έχει 800 άρα νομίζω 

800αρα δεν εχει κανενα απο τα δυο,

3400mAh  μπαταρια ειναι μια μεση μπαταρια

Ομως εχει πολυ υψηλοτερη αποδοση. Εαν το πας στα ορια λογικο να ζεσταινεται πχ σε παιχνιδια σε υψηλοτερα fps.

Ο καθενας επιλεγει αποδοση ή μπαταρια αναλογα. Απλα στα 175€ με snap625 δεν ειναι κατι που θα τρελαθω. Εαν δεν ειχε πχ 5.000mAh μπαταρια δεν θα το συζητουσα καν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το Meizu από τον Απρίλιο, σαφώς και είναι ανώτερο από το asus σε όλα, για την μπαταρία νε μεν δεν είναι μεγάλη αλλά την μέρα την βγάζει χαλαρά, στα αρνητικά θα έβαζα την 800αρα που ούτε το ασους έχει και την υποστήριξη σε global ρομ, αυτή την στιγμή  το δουλέυω με china daily που παίρνει update 2 φορές την εβδομάδα και το τηλέφωνο πάει τρένο χωρίς την παραμικρή υπερθέρμανση. Αν αυτήν την στιγμή έπαιρνα τηλέφωνο μπορεί να πήγαινα σε ασους μόνο για την μπαταρία και το android 8 που το μειζου το βλέπω δύσκολο να πάρει.

από την άλλη το asus είναι η china version και δεν γνωρίζω αν είναι εφικτό και εύκολο να μπει η global rom. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο το https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-asus-zenfone-3-zoom-ze553kl

μου το βγαζει και στο ebay

https://www.ebay.es/itm/ASUS-ZenFone-3-Zoom-ZE553KL-5-5-inch-4G-Smartphone-4-64GB-12-12-mp-5000-mAh/323523562479

Αυτο ειναι απο Ισπανια? 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ASUS μετα τα Zenfone 2ης γενιας, καπου μας τα ζαλισε με τα κινητα...!!  τα εκανε μανταρα, ενω στην αρχη εδειξε οτι θα κανει το μπαμ...!!   

 

ειχα/εχω ακομα το Zenfone 5 με τον Z3560 και δουλευει απροβληματιστα.....!   με τα κινητα 2ης γενιας διορθωσε και εμπλουτισε την γκαμα, και με πολυ καλες τιμες.  απο την 3η γενια ,τα σκατωσε και σε χαρακτηριστικα και σε τιμες.....!!! 

 

σημερα δεν εχω βρει ακομα μοντελο της, που να αξιζει τα λεφτα του, εκτος απο καμια προσφορα.... και ..αν...!!!   δυστυχως υπαρχει εντονος ανταγωνισμος και η ASUS δεν βλεπω να εχει την διαθεση να κοντραριστει. 

 

και αν θα εκανα μια προβλεψη ειναι οτι πολυ συντομα θα εγκαταλειψει τον χωρο...........!!!   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/10/2018 στις 6:45 ΜΜ, adi32 είπε

Amoled είναι άλλη φάση. 

Και η μπαταρία από ότι λένε στο σκρουτζ κραταει δύο μέρες για πλάκα 

Κάπου είχα διαβάσει ότι στο Light in box έχουν βάλει το priority που έχει και στο bangood αλλά δεν είμαι σίγουρος 

Αλλά και 173 είναι μια χαρά. Το είχε προσφορά το public 250 και είχε γίνει χαμός 

Επειδή έχει περάσει από τα χέρια μου το κινητό είναι φοβερό από τα καλύτερα mid-range που μπορεις να αγοράσεις.Η μπαταρία κρατάει δύο μέρες με συνεχή χρήση,φοβερή οθόνη AMOLED με ωραία χρώματα και μπορείς να τη δεις κάτω από τον ηλιο,η κάμερα βγάζει πολύ καλές φωτό,καλύτερες από Samsung s8+.υπάρχουν σχετικά βίντεο στο YouTube αν ψάξεις.Optical image stabilization 4 axis,3x optical zoom,DTS ήχο,dual SIM και led notification.Στην Αμερική,Ασία η Asus θεωρείται από τις καλύτερες εταιρείες σε smartphones.εδω στην Ελλάδα μόνο τη Samsung ξέρουμε και iPhone.τωρα τελευταία μάθαμε και xiaomi, Huawei

Στις 31/10/2018 στις 8:58 ΠΜ, cabdik είπε

Η ASUS μετα τα Zenfone 2ης γενιας, καπου μας τα ζαλισε με τα κινητα...!!  τα εκανε μανταρα, ενω στην αρχη εδειξε οτι θα κανει το μπαμ...!!   

ειχα/εχω ακομα το Zenfone 5 με τον Z3560 και δουλευει απροβληματιστα.....!   με τα κινητα 2ης γενιας διορθωσε και εμπλουτισε την γκαμα, και με πολυ καλες τιμες.  απο την 3η γενια ,τα σκατωσε και σε χαρακτηριστικα και σε τιμες.....!!! 

σημερα δεν εχω βρει ακομα μοντελο της, που να αξιζει τα λεφτα του, εκτος απο καμια προσφορα.... και ..αν...!!!   δυστυχως υπαρχει εντονος ανταγωνισμος και η ASUS δεν βλεπω να εχει την διαθεση να κοντραριστει. 

και αν θα εκανα μια προβλεψη ειναι οτι πολυ συντομα θα εγκαταλειψει τον χωρο...........!!!   

Για δες και το Zenfone 5z η το Rog

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Istros είπε

Επειδή έχει περάσει από τα χέρια μου το κινητό είναι φοβερό από τα καλύτερα mid-range που μπορεις να αγοράσεις.Η μπαταρία κρατάει δύο μέρες με συνεχή χρήση,φοβερή οθόνη AMOLED με ωραία χρώματα και μπορείς να τη δεις κάτω από τον ηλιο,η κάμερα βγάζει πολύ καλές φωτό,καλύτερες από Samsung s8+.υπάρχουν σχετικά βίντεο στο YouTube αν ψάξεις.Optical image stabilization 4 axis,3x optical zoom,DTS ήχο,dual SIM και led notification.Στην Αμερική,Ασία η Asus θεωρείται από τις καλύτερες εταιρείες σε smartphones.εδω στην Ελλάδα μόνο τη Samsung ξέρουμε και iPhone.τωρα τελευταία μάθαμε και xiaomi, Huawei

Για δες και το Zenfone 5z η το Rog

1 νομιζω οτι κατι εχεις μπερδεψει. η ASUS μπηκε στην αγορα των κινητων, μετα την XIAOMI και την Huawei... to 2014..!! δεν θεωρειται τιποτα στα κινητα...!!  εδωσε καποιοα δειγματα γραφης, αλλα το να καθιερωθει, ειναι αλλη ιστορια..! 

 

2  οσο για το 5Ζ με την IPS οθονη....τι να δω? βλεπω την τιμη του και ζαλιζομαι.........--->  https://www.skroutz.gr/s/14168791/Asus-ZenFone-5Z-64GB.html

 

και μιλαμε με τιμες Ελλαδας.....-->   https://www.skroutz.gr/s/15487154/Xiaomi-Mi-8-64GB.html  

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, cabdik είπε

1 νομιζω οτι κατι εχεις μπερδεψει. η ASUS μπηκε στην αγορα των κινητων, μετα την XIAOMI και την Huawei... to 2014..!! δεν θεωρειται τιποτα στα κινητα...!!  εδωσε καποιοα δειγματα γραφης, αλλα το να καθιερωθει, ειναι αλλη ιστορια..! 

2  οσο για το 5Ζ με την IPS οθονη....τι να δω? βλεπω την τιμη του και ζαλιζομαι.........--->  https://www.skroutz.gr/s/14168791/Asus-ZenFone-5Z-64GB.html

και μιλαμε με τιμες Ελλαδας.....-->   https://www.skroutz.gr/s/15487154/Xiaomi-Mi-8-64GB.html  

Η Asus βγάζει κινητά από το 2005

https://m.gsmarena.com/asus_v55-1731.php

Και με οθόνη αφής από το 2007

https://m.gsmarena.com/asus_p735-1831.php

Ειχα το Zenfone 5,Zenfone 6,ze601kl,zoom S,Zenfone 5z και ήταν όλα κορυφαία στην κατηγορία τους.μονο το ze601kl δεν κρατούσε πολύ η μπαταρία του.Ποτε δεν είχα πρόβλημα.Επισης οι εφαρμογές της Asus ήταν κορυφαίες.Οταν πήρα Sony κατέβαζα τις εφαρμογές της Asus απ' το play store.

Το 5z οπως και όλα τα Asus έχουν φοβερή ποιότητα.Δες το εδώ

https://www.asus.com/us/Phone/ZenFone-5Z-ZS620KL/

Ίσως είναι ακριβό αλλα τα αξίζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...