Προς το περιεχόμενο

ΘΕΜΑ ΜΕ HTELCO


klouklounias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, έχω βάλει εδώ και λίγο καίρο μια καινούρια εταιρεία στην Θεσσαλονίκη την HTELCO.
Όλα καλά με την περιήγηση στο Ίντερνετ αλλά όταν πάω να παίξω games το MS είναι πολύ ασταθές, μία δεν κολλάω την επόμενη στιγμή δεν μπορώ να κουνήσω τον παίχτη μου!
Η εταιρεία δουλεύει μέσω κεραίας που μου έχει τοποθετήση στην ταράτσα μου και επικοινωνεί με την δικιά τους κεντρική,
Ξέρεις καποιος τίποτα σχετικό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, klouklounias είπε

Γειά σας, έχω βάλει εδώ και λίγο καίρο μια καινούρια εταιρεία στην Θεσσαλονίκη την HTELCO.
Όλα καλά με την περιήγηση στο Ίντερνετ αλλά όταν πάω να παίξω games το MS είναι πολύ ασταθές, μία δεν κολλάω την επόμενη στιγμή δεν μπορώ να κουνήσω τον παίχτη μου!
Η εταιρεία δουλεύει μέσω κεραίας που μου έχει τοποθετήση στην ταράτσα μου και επικοινωνεί με την δικιά τους κεντρική,
Ξέρεις καποιος τίποτα σχετικό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ε εταιρεία αυτή παρέχει ιντερνετ μέσω ασύρματης σύνδεσης, δηλαδή η κεραία σου είναι σε σύνδεση με κάποια δική τους σε ευθεία βολή συνήθως για να μπορεί έχεις σύνδεση από μεγάλη απόσταση.  Το θέμα είναι ότι αυτές οι λύσεις είναι για περιπτώσεις που κάποιος δεν μπορεί να βάλει το παραδοσιακό ίντερνετ η επειδή θες να μοιράσεις το ιντερνετ σου σε κάποιον γνωστό / συγγενή κτλ. Σίγουρα η χρήση τέτοιας σύνδεσης δεν είναι για παιχνίδια και γενικά ότι απαιτεί χαμηλό ping. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 30/10/2018 στις 9:39 ΜΜ, klouklounias είπε

Γειά σας, έχω βάλει εδώ και λίγο καίρο μια καινούρια εταιρεία στην Θεσσαλονίκη την HTELCO.
Όλα καλά με την περιήγηση στο Ίντερνετ αλλά όταν πάω να παίξω games το MS είναι πολύ ασταθές, μία δεν κολλάω την επόμενη στιγμή δεν μπορώ να κουνήσω τον παίχτη μου!
Η εταιρεία δουλεύει μέσω κεραίας που μου έχει τοποθετήση στην ταράτσα μου και επικοινωνεί με την δικιά τους κεντρική,
Ξέρεις καποιος τίποτα σχετικό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

σκεφτομαι και εγω να βάλω htelco.

είσαι ικανοποιημένος σήμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, vmaria είπε

σκεφτομαι και εγω να βάλω htelco.

είσαι ικανοποιημένος σήμερα?

Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος,αλλά παραθέτω την δικιά μου εμπειρία. ΜΟΝΟ για σερφαρισμα, οπως ειπε ο φίλος απο πάνω. Για games μακριά. 24/7 ασταθή ms. Τους παραπονιόμουν μέρα παρά μέρα, ήρθε 3 φορές τεχνικός, μου λέγανε κάθε φορά διάφορα.Μπούκωσε το point τους και με βάλανε σε καινούριο, μετά απο μια βδομάδα είχα πάλι τα ίδια. Την επόμενη λένε μου βρήκαν κάτι το οποίο επηρέαζε τη σύνδεση,μετά απο 2 μέρες πάλι ότι νάναι ταχύτητες.Απο τέλη Οκτωβρίου μέχρι και σήμερα γίνεται αυτό.Με πήραν τηλέφωνο μέσα στον Ιανουάριο και μου είπαν οτι η ζεύξη μου είναι εξαιρετική και δεν ξερω και εγώ τι άλλο μου έλεγε 15 λεπτά. TLDR, μου είπε πώς δεν μπορούν να κάνουν τίποτα απο τη μεριά τους, αυτοί απλά παρέχουν μια ασύρματη σύνδεση. Επ ακριβώς αυτό μου ειπώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/2/2020 στις 10:15 ΜΜ, vmaria είπε

Στα παιχνίδια είχες το θέμα ή κοβόταν το ιντερνετ συνέχεια ?..σε ταινίες ονλινε?

τεχνικό δε στείλανε?αν όχι επιεικώς απαράδεκτοι..

Mετά απο 10 email σε 25 μέρες παραπόνων με πήραν τηλέφωνο για να έρθει τεχνικός την επόμενη μέρα, το τι έκανε και ποιο ήταν το αποτέλεσμα το έγραψα στο προηγούμενο μου post.Το internet κόβεται πολύ αραιά,απλά για παιχνίδια ΔΕΝ. Σε ταινίες και λοιπά δεν υπάρχει θέμα.

Για να καταλάβεις τι εννοώ. Τους έχω δηλώσει 50/10. Υπήρχαν στιγμές που το net μου ήταν η πρώτη φωτογραφία και στιγμές που έχω τη 2η φωτογραφία.Αυτά τα 2 έχουν ένα κοινό. Στο 1 έχω 150-200ms σταθερά και ανεβαίνει και 400αρι, στην άλλη έχω 70-120 και κάθε 5-7 δευτερόλεπτα spikάρει σαν να μην δέχτηκε ποτέ το input που έδωσα.

 

Έχω δηλώσει 50/10 ξαναλέω και με έχουν ξεκλειδώσει πλήρως μπας και σταματήσω να παραπονιούμαι αλλά εγώ είμαι gamer οπότε μάντεψε...

Screenshot_5.png

Screenshot_7.png

Επεξ/σία από smakepz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, smakepz είπε

Mετά απο 10 email σε 25 μέρες παραπόνων με πήραν τηλέφωνο για να έρθει τεχνικός την επόμενη μέρα, το τι έκανε και ποιο ήταν το αποτέλεσμα το έγραψα στο προηγούμενο μου post.Το internet κόβεται πολύ αραιά,απλά για παιχνίδια ΔΕΝ. Σε ταινίες και λοιπά δεν υπάρχει θέμα.

Για να καταλάβεις τι εννοώ. Τους έχω δηλώσει 50/10. Υπήρχαν στιγμές που το net μου ήταν η πρώτη φωτογραφία και στιγμές που έχω τη 2η φωτογραφία.Αυτά τα 2 έχουν ένα κοινό. Στο 1 έχω 150-200ms σταθερά και ανεβαίνει και 400αρι, στην άλλη έχω 70-120 και κάθε 5-7 δευτερόλεπτα spikάρει σαν να μην δέχτηκε ποτέ το input που έδωσα.

Έχω δηλώσει 50/10 ξαναλέω και με έχουν ξεκλειδώσει πλήρως μπας και σταματήσω να παραπονιούμαι αλλά εγώ είμαι gamer οπότε μάντεψε...

Screenshot_5.png

Screenshot_7.png

ναι,μαλλον για gaming δεν ειναι και οτι καλυτερο....

 

οταν δεν εχει κακοκαιρία πιάνει το ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vmaria είπε

ναι,μαλλον για gaming δεν ειναι και οτι καλυτερο....

οταν δεν εχει κακοκαιρία πιάνει το ιντερνετ?

Τώρα που έχει κακοκαιρία,πιάνει μεν το internet,αλλά είναι πολύ πιο ασταθή.Σαν να skippάρει packets/loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, smakepz είπε

Τώρα που έχει κακοκαιρία,πιάνει μεν το internet,αλλά είναι πολύ πιο ασταθή.Σαν να skippάρει packets/loss

Οκ σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2020 στις 3:12 ΜΜ, smakepz είπε

Τώρα που έχει κακοκαιρία,πιάνει μεν το internet,αλλά είναι πολύ πιο ασταθή.Σαν να skippάρει packets/loss

Φιλε το προβλημα με το latency παραμενει; Παίζω συχνά παιχνίδια και η vodafone που εχω μου δινει 8 9 βαρια mbps ενω πληρωνω για 24... Οποτε ψαχνω αλλον παροχο και το ειχα ψησει για HTELCO. Διαβασα ομως και απο σενα για τα ψηλα ms και δισταζω. Λες να παω για παραδοσιακη συνδεση σε αλλη εταιρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 13/2/2020 στις 7:11 ΜΜ, CHR1Sgr είπε

Φιλε το προβλημα με το latency παραμενει; Παίζω συχνά παιχνίδια και η vodafone που εχω μου δινει 8 9 βαρια mbps ενω πληρωνω για 24... Οποτε ψαχνω αλλον παροχο και το ειχα ψησει για HTELCO. Διαβασα ομως και απο σενα για τα ψηλα ms και δισταζω. Λες να παω για παραδοσιακη συνδεση σε αλλη εταιρια;

Sorry που απάντησα αργά, είχα καιρό να μπω εδώ μέσα. Όπως μου λες αφού παίζεις συχνά παιχνίδια αυτόματα σε παροτρύνω μακριά απο την εταιρία.Μέχρι και σήμερα ακόμα έχω προβλήματα. Αυτή τη στιγμή που σου γράφω έχω στο LoL 200-300 avg, με peak 1k+ ping, τους στέλνω κάθε τόσο και στις μπάλες τους, οπότε θα τους αρχίσω στα τηλέφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, smakepz είπε

Sorry που απάντησα αργά, είχα καιρό να μπω εδώ μέσα. Όπως μου λες αφού παίζεις συχνά παιχνίδια αυτόματα σε παροτρύνω μακριά απο την εταιρία.Μέχρι και σήμερα ακόμα έχω προβλήματα. Αυτή τη στιγμή που σου γράφω έχω στο LoL 200-300 avg, με peak 1k+ ping, τους στέλνω κάθε τόσο και στις μπάλες τους, οπότε θα τους αρχίσω στα τηλέφωνα.

θενξ φιλε παω για HCN  , περιμενω τους τεχνικους.. I think it totally worth it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2020 στις 12:01 ΜΜ, CHR1Sgr είπε

θενξ φιλε παω για HCN  , περιμενω τους τεχνικους.. I think it totally worth it

Όπως και να έχει προτιμάς μια γραμμή μέσω γείωσης παρά ασύρματη σύνδεση οπότε αν έχεις την δυνατότητα να πας HCN εννοείται το προτιμάς, στην δικιά μου περίπτωση μου είπαν για τελείως άγνωστο χρόνο για πολλούς λόγους οπότε είμαι κάπως σε περίεργη κατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...