Προς το περιεχόμενο

ΕΦΚΑ απορίες


Χάρης Μυλωνίδης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτή τη περίοδο κάνουν εκκαθαρίση για προηγούμενο έτος (αν πάτε ανα δείτε οφειλές δε βγάζει, τουλάχιστον μέχρι προχθές που κοιτούσα τελευταία φορά και λέει ότι είναι σε εξέλιξη η διαδικασία της εκκαθάρισης) οπότε έχετε στο νου σας αν αλλάξει και το ποσό του εφκα για όσους είχαν διαφορές σε κέρδη/ζημιές ειδικά όσοι δεν δίνετε το ελάχιστο 

 

edit και για του λόγου το αληθές , οπότε ίσως αυτό καθυστερεί αυτή τη φορά την ιστορία 

45644645454554654.png

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, Mr_Terror said:

Ακομα να εκδοθει η εισφορα του Μαιου. Πληρωνουμε  η περιμενουμε να βγει το ειδοποιητηριο Μαιου?

Περιμένουμε. Λογικά θα δοθεί και μια εβδομάδα για την πληρωμή, απ' τη στιγμή που θα εκδοθεί.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ανεβηκε η εκκαθαριση του 2018 απο χθες. Εφοσον δωσατε παραπανω το 2018 γινεται συμψηφισμός. Με βγαζει οτι εχω να περνω πισω 1163 οποτε για 8 μηνες δεν θα πληρωσω κατι ειχα δωσει περσι 2900 και εκανα τωρα συμψηφισμό. Αν δεν κανετε συμψηφισμό θα τα παρετε επιστροφη αργοτερα αλλα θα πληρωνετε κανονικα εφκα καθε μηνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Arkin said:

Ανεβηκε η εκκαθαριση του 2018 απο χθες. Εφοσον δωσατε παραπανω το 2018 γινεται συμψηφισμός. Με βγαζει οτι εχω να περνω πισω 1163 οποτε για 8 μηνες δεν θα πληρωσω κατι ειχα δωσει περσι 2900 και εκανα τωρα συμψηφισμό. Αν δεν κανετε συμψηφισμό θα τα παρετε επιστροφη αργοτερα αλλα θα πληρωνετε κανονικα εφκα καθε μηνα. 

Σαν και σένα ήμουν πέρσι. Έκανα συμψηφισμό γιατί τα λεφτά δεν ξέρεις πότε θα τα πάρεις.

Φέτος το αντίθετο. 😩 (+1500€~, σε 5 δόσεις, από Αύγουστο έως Δεκέμβριο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Σαν και σένα ήμουν πέρσι. Έκανα συμψηφισμό γιατί τα λεφτά δεν ξέρεις πότε θα τα πάρεις.

Φέτος το αντίθετο. 😩 (+1500€~, σε 5 δόσεις, από Αύγουστο έως Δεκέμβριο).

Περσι ηταν κανα 200αρι σε 5 δοσεις. 1500 που εχεις + τα φετινα θα πας αρκετα πανω απο τα 3000. Να δουμε τι θα κανουμε με αυτους.

 

Καθε μηνα παντως εκτυπωνω το χαρτι απο το taxis το πληρωνω μεσω εθνικης χωρις προμηθεια(η πειραιως κραταει 50 λεπτα) και εκτυπωνω και εκεινο το χαρτι και συρραπτικο να τα εχω ολα τακτοποιημενα γιατι ποτε δεν ξερεις με αυτους. Ερχεται και ενφια τωρα ακομα ενα διχιλιαρο στους κλεφτες.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Aν ο οφειλη στον ΕΦΚΑ ειναι πχ 300 ευρω και κατα λαθος βαλει καποιος 3000, τα 2700 θα υπαρχουν ως πιστωτικο για επομενες πληρωμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
1 hour ago, 4saken said:

Πληρωνω κανονικα ΕΦΚΑ καθε μηνα το 2020 και μου βγαζει μη βεβαιωμενες οφειλες για ολους τους μηνες,ειναι φυσιολογικο?

Ναι, και εμένα απλήρωτους τους δείχνει.  Γενικά φέτος έχει χαθεί η μπάλα λίγο με το νέο σύστημα εισφορών και τον covid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...