Προς το περιεχόμενο

Το νέο nubia X έχει δύο οθόνες και δύο fingerprint readers


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να δουμε την χρησιμοτητα της δευτερης οθονης .& επισης πολλα κινητα παρουσιαζοντε  εχουμε χασει το μετρημα πλεον δεν  προλαβαινουμε καν να παρακολουθησουμε της παρουσιασεις και τη κυκλοφορει στην αγορα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντι να λετε παλι καλα που ξεφυγε απο το concept του notch, γκρινιαζετε για την δευτερη οθονη! Με τιποτα δεν συμβιβαζεστε!

Αν και εχω one plus 6, δεν μπορω να πω οτι δεν θa ειναι υποψηφιο το nubia :P

Το μονο χαλια που εχουν τα ZTE ειναι το UI, εuτυχως υπαρχουν τα launcer...Ουσιαστικα ενα Yotaphone χωρις e-ink οθονη. Και ενα βιντεο για οσους εχουν αποριες για τη δευτερη οθονη.....

 

 

 

Επεξ/σία από manousos82003
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Homecinemakias είπε

Λογικότατο και έξυπνο. Εαν με τον έναν finger ξεκλείδωνε και η άλλη οθόνη αντί αυτής μόνο που ξεκλειδώνεις, θα είχες προβλήματα κακής χρήσης, ενεργοποίηση δηλαδή λειτουργιών με καταλάθος πατήματα.

Πιστεύω πως δεν θα λειτουργούν ταυτοχρόνως οι 2 οθόνες παρα μόνο ίσως για την χρήση ως φωτογραφική μηχανή.

Μα θα μπορούσε να ξεκλειδώνει την κυρία οθόνη και με ένα switch, όπως στην κάμερα, να το γυρνάς στην δεύτερη...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

εγω το βρίσκω ομορφο, πρακτικο και χρήσιμο. Η μπροστινη κάμερα για πολύ κόσμο ειναι παντελως αχρηστη και τα 8.4μμ πλάτος με μπαταρία 3800mah ειναι άψογα!

για να μην πω οτι αν το έβγαζε η απλ θα ήταν -και καλά- το ινοβέσιο της χιλιετίας...

εδιτ: η δεύτερη οθόνη του ειναι oled με λίγο μικρότερη ανάλυση απο την lcd του iphone xr... 

Συμφωνώ απόλυτα με τις απόψεις σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 κάμερες το Honor Magic 2, με 2 οθόνες αυτό, άιντε να δούμε τι άλλο θα βγάλουν. Έχουμε ξεφύγει μου φαίνεται και επειδή τα κινητά έχουν φτάσει ταβάνι (προς το παρών), απλά προσθέτουμε βλακείες και ότι βγει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει. Κάτι διαφορετικό. Σαν πιο light χρήση της 2ης οθόνης είναι ότι η "selfie" αλλά και οι βιντεοκλήσεις θα γίνονται με την κύρια κάμερα του κινητού.

Αλλά όλο και κάποια άλλη χρήση θα βρεθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Homecinemakias είπε

Λογικότατο και έξυπνο. Εαν με τον έναν finger ξεκλείδωνε και η άλλη οθόνη αντί αυτής μόνο που ξεκλειδώνεις, θα είχες προβλήματα κακής χρήσης, ενεργοποίηση δηλαδή λειτουργιών με καταλάθος πατήματα.

Πιστεύω πως δεν θα λειτουργούν ταυτοχρόνως οι 2 οθόνες παρα μόνο ίσως για την χρήση ως φωτογραφική μηχανή.

δες το βιντεακι στην 2η σελιδα για να δεις ποσο παραλογο ειναι. ΑΦΟΥ το εχει ξεκλειδωσει, αναλογα ποια οθονη ειναι απο πανω, αυτη  ενεργοποιειται. δεν θα μπορουσε να το κανει αυτο με ενα δαχτυλικο αποτυπωμα και χρειαζοταν 2ο, ξεχωριστο; αν ειναι ενιαιο και δεν λειτουργει ανεξαρτητα, αντε καλα, αν ενεργοποιει αποκλειστικα ξεχωριστη οθονη το καθε finger reader, τοτε ειναι μεγαλη παπατζα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Καλά θα μας τρελάνουν οι Κινέζοι???? τι παλαβομάρα είναι αυτή με τον κάθε αισθητήρα να ξεκλειδώνει διαφορετική οθόνη... πάνω στην ίδια συσκευή δεν είναι οι οθόνες????

Μπορει να ειναι διπλη προσωπικοτητα ο ανθρωπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kallair είπε

δες το βιντεακι στην 2η σελιδα για να δεις ποσο παραλογο ειναι. ΑΦΟΥ το εχει ξεκλειδωσει, αναλογα ποια οθονη ειναι απο πανω, αυτη  ενεργοποιειται. δεν θα μπορουσε να το κανει αυτο με ενα δαχτυλικο αποτυπωμα και χρειαζοταν 2ο, ξεχωριστο; αν ειναι ενιαιο και δεν λειτουργει ανεξαρτητα, αντε καλα, αν ενεργοποιει αποκλειστικα ξεχωριστη οθονη το καθε finger reader, τοτε ειναι μεγαλη παπατζα.

Λέω εγώ τώρα αν και δεν ξέρω αν το έχουν υλοποιήσει έτσι. Ανάλογα ποια οθόνη να ξεκλειδώνεις να έχεις και τις αντίστοιχες ρυθμίσεις.
πχ αν ξεκλειδώνεις την κύρια η πίσω να εμφανίζει πχ αριθμομηχανή. Αν ξεκλειδώνεις την πίσω να μπορείς να επιλέξεις ή κάτι αντίστοιχο για την μπροστά ή να μένει σβηστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο λογικο (και ελπιζω να ισχυει) ειναι οτι ειναι καθαρα θεμα εργονομιας. δλδ αν καποιος χειριζεται αποκλειστικα το κινητο με το αριστερο χερι, να μην χρειαζεται να χρησιμοποιησει το 2ο χερι ή να το ξεκλειδωσει απο την αλλη πλευρα πριν το γυρισει.

12 λεπτά πριν, billomnia είπε

Λέω εγώ τώρα αν και δεν ξέρω αν το έχουν υλοποιήσει έτσι. Ανάλογα ποια οθόνη να ξεκλειδώνεις να έχεις και τις αντίστοιχες ρυθμίσεις.
πχ αν ξεκλειδώνεις την κύρια η πίσω να εμφανίζει πχ αριθμομηχανή. Αν ξεκλειδώνεις την πίσω να μπορείς να επιλέξεις ή κάτι αντίστοιχο για την μπροστά ή να μένει σβηστή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι γίνεται με την ευαισθησία-προστασία-ασφάλεια στην χρήση; Δεν βλέπω να μπορούμε να βάλουμε θήκη. Εκτός κι αν βγάλουν αυτές τις περιμετρικές που καλύπτουν το πλαίσιο κυρίως  και που με το πάχος τους θα αποφεύγεται η επαφή των οθονών με τις επιφάνειες που θα τ'ακουμπάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...