Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Metaksas είπε

ειμαι ετοιμος να ζησω την κλασικη εκδοση οπως την εζησαν οι βετερανοι πριν χρονια, ισχυει οτι δν θα εχει συνδρομη?? αν ναι preorder απο τωρα!!

Η συνδρομη ισχυει απο το κανονικο παιχνιδι. Αν εχεις WoW subscription, μπορεις να παιξεις το classic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα ειδικα το Naxxramas οι περισσοτεροι το εβλεπαν σε video μονο.

Ηταν και το raid το οποιο ειχε βγει τοτε το δυσκολοτερο που δεν μπορουσε καμια guild να βγαλει.

Το μονο θετικο σε σχεση με παλια ειναι οτι πλεον περισσοτερος κοσμος γνωριζει λιγο καλυτερα τις τακτικες στα raid αυτα σε σχεση με τοτε και γενικα εχει μεγαλυτερη εξοικιωση με το παιχνιδι.

Αλλα προβλεπω να γινεται χαμος παλι με guild drama,κλαψα για το ποσο δυσκολα ειναι να βγαζεις gold για τα βασικα,να δω ποσοι που λενε οτι δεν εχουν χρονο για raid στο wow του σημερα θα εχουν ξαφνικα χρονο για τα παλια raid που αυτα και αν ηταν χρονοβορα και με pugs δεν βγαινανε,και παει λεγοντας.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Η συνδρομη ισχυει απο το κανονικο παιχνιδι. Αν εχεις WoW subscription, μπορεις να παιξεις το classic

εχθες διαβασα οτι δν θα εχει συνδρομη και οτι θα ειναι one time buy για αυτους που δν εχουν ενεργη συνδρομη ηδη στο wow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Metaksas είπε

εχθες διαβασα οτι δν θα εχει συνδρομη και οτι θα ειναι one time buy για αυτους που δν εχουν ενεργη συνδρομη ηδη στο wow.

Χμ δεν ξερω αν ισχυει αυτο, εγω γραφω οτι ειπανε στο live panel

Mπορει και να ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Σκληρό ναρκωτικό το WoW, θεωρώ ότι η εποχή του έχει περάσει προ πολλού και απλά συνεχίζουν το άρμεγμα.

Δεν συνεχιζουν το αρμεγμα γιατι ο ιδιος ο κοσμος το ζηταγε αυτο,δεν παει να το πασαρει η Blizzard απο μονη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Σκληρό ναρκωτικό το WoW, θεωρώ ότι η εποχή του έχει περάσει προ πολλού και απλά συνεχίζουν το άρμεγμα.

ποιο αρμεγμα ? Παντου γραφεις ασχετα πραματα. Ο κοσμος το ζητουσε, δεν ηρθε ουρανοκατεβατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ζητάνε οι καμμένοι που ασχολούνται ακόμα μαζί του και η Blizzard άλλο που δεν θέλει ν' αρπάξει πάλι λεφτά για κάτι που είχε βγάλει το 2004.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Metaksas είπε

ειμαι ετοιμος να ζησω την κλασικη εκδοση οπως την εζησαν οι βετερανοι πριν χρονια, ισχυει οτι δν θα εχει συνδρομη?? αν ναι preorder απο τωρα!!

Αν ήταν η κλασσική έκδοση όπως την ζήσαμε οι βετεράνοι θα έμπαινα και εγώ στη φάση αλλά στην κλασσική έκδοση ένα κυρίως συστατικό ήταν το πόσο νοιαζόταν ο κόσμος για την πλευρά του, πράγμα που υποθέτω πως έχει ξεφτίσει άσχημα. Θυμάμαι στην αρχή δηλαδή στον server που έπαιζα εγώ πως γινόντουσαν επικές μάχες μεταξύ Alliance και horde, θυμάμαι που μας είχαν πάρει το Zeppelin που ένωνε την Orgrimmar με την Undercity σε μια φάση, θυμάμαι τι χαμός γινόταν όταν βλέπαμε πως κάποιος αρχηγός της horde ήταν "under attack" κλπ κλπ. Μετά απλά πήγαν νύχτα και τους φάγανε τους αρχηγούς μερικές φορές, και έγιναν και μερικές αλλαγές ακόμα (ούτε καν θυμάμαι πλέον τι αλλαγές), έφυγε και ο ενθουσιασμός του καινούργιου κόπηκαν όλα αυτά και μπήκαμε όλοι σε instances.

Δυστυχώς μόνο αν εφεύρει η Blizzard χρονομηχανή παίζει να μας γυρίσει σε κάτι τέτοιο. Εγώ έχω να παίξω από τότε πάντως, και το αγαπημένο μου κομμάτι του παιχνιδιού ήταν αυτό που περιγράφω. Μόλις έφυγε αυτό λίγο αργότερα (μερικούς μήνες μετά) έφυγα και εγώ.

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι το ζητάνε οι καμμένοι που ασχολούνται ακόμα μαζί του και η Blizzard άλλο που δεν θέλει ν' αρπάξει πάλι λεφτά για κάτι που είχε βγάλει το 2004.

Μα αυτος ειναι ο σκοπος μιας εταιρειας,να προσφερει αυτο το οποιο ζηταει ο κοσμος/πελατες της.

Δεν λεγεται αρμεγμα αυτο,ουτε ειναι κατακριτεο.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Εσύ κόλλησες με το Classic, εγώ μίλησα γενικά για το WoW ότι τόσα χρόνια είναι άρμεγμα.

Μα το παρον θεμα αφορα συγκεκριμενα το Wow Classic,που κολλαει το τι γινεται στο κανονικο WoW?

Αλλα και παλι απο την στιγμη που τα τελευταια expansions πουλανε τρελα(για δεδομενα mmorpg εν ετη 2018),παλι απο που προκυπτει το αρμεγμα,αν σε αρκετο κοσμο αρεσει?

Και οι αλλες εταιρειες με τα mmorpg τους αν μπορουσαν αυτο θα εκαναν οπως κανει η Blizzard,αλλα επειδη δεν εχουν τον κοσμο του Wow γιαυτο το εχουν γυρισει σε free to play.

Αρμεγμα λογω και την ιδιας της φυσης των παιχνιδιων γινεται στα ετησια call of duty/αθλητικα παιχνιδια,που και ακομα και σε αυτα αφου πουλανε τρελα καθε χρονο(που σημαινει οτι εξακολουθουν να αρεσουν στον περισσοτερο κοσμο),δεν υπαρχει προβλημα.

Ναι δεν λεω και εγω μαζι σου στο οτι μακαρι να βλεπαμε περισσοτερα καινουργια(Ip)παιχνιδια τα τελευταια χρονια,αλλα ειναι τελειως διαφορετικη η κατασταση απο το πως το βλεπει μια εταιρεια καθαρα απο πλευρας κοστους παραγωγης αλλα φυσικα και υψηλου ρισκου αποτυχιας(λογω της μοδας των Fortnite,Pubg).

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νέα expansions δεν είναι άρμεγμα, είναι κάτι που ένα μεγάλο playerbase δεν έχει σταματήσει να ζητάει. Άσχετα αν κάποια απ' αυτά δεν είναι καλά.

Το classic επίσης δεν είναι άρμεγμα γιατί επίσης πολύς κόσμος το ζήτησε και μάλιστα η Blizzard ήταν αρνητική κάποια χρόνια πριν.

Άρμεγμα είναι να χρησιμοποιείς ένα μεγάλο franchise name για να βγάλεις ένα νέο προϊόν που δε ζήτησε κανείς και να βασίζεις την επιτυχία του μόνο λόγω ονόματος (Diablo mobile game, Assassin's Creed, CoD κλπ), πόσο μάλλον αν αυτό αναφέρεται σε συγκεκριμένο market και έχει micro transactions.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...