Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, Skia11 είπε

Flying mounts = the death of old school world pvp

Ναι, τα flying mounts φταίνε. Όχι τα instanced battlegrounds με τα άπλετα rewards.

Μάλλον δεν έπαιξες ποτε τα pvp zone objectives στην outland...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και τα Bgs ,μιλάω για vanilla πάντα όταν ήταν server only, είχανε τη θέση τους στο Pvp δλδ μπορούσες να λείωσεις με το Honor system (Brutal) ακόμα και τα ranks είχανε τη θέση τους.

Μπορώ να μετρήσω εκατοντάδες ώρες επικών world  PvP μαχών (μιλάμε γονάτιζε ο server) απο το πουθενά.

Ειδικά σε κάτι World boss spawns, Onyxia, Black Rock και Major cities raids έχω ζήσει τις ωραιότερες gaming φασείς σε online.

Σου μιλάει κάποιος ο οποίος παίζει απο το πρώτο battlenet το 96.

To Vanilla ήταν αξεπέραστο στο πως έχτιζε τα Server guild rivalries.

Μετά μας έφαγαν τα casual piranhas 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο οτι εχω βρει μεχρι στιγμης googlαροντας θα ειναι "free" σε οσους εχουν συνδρομη στο κανονικο WoW....
για μενα μεγα λαθος αν το κανουν ετσι δεν θα μαζευτει κοσμος..... ενας απο τους λογους που εφυγαν πολλά ατομα απο το WoW ηταν η συνδρομη....
για μενα θα ηταν καλυτερα να βαζανε μια fix price (κανα 20-30αρι€ )για το game και τελος 

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευει κανεις αλλος οτι αντι για ανοιξη θα το βγαλουν καλοκαιρι ωστε να μην πεσει πανω στην σκια της τελευταιας σεζον game of thrones;

Μονο εγω σκεφτηκα τετοια θεωρια συνομωσιας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον από ότι είπαν θα χρησιμοποιήσουν το sharding μονο στο launch ώστε να μην υπάρχει υπερπληθυσμός στις αρχικές περιοχές, κι αργότερα μόλις αρχίσει να στρώνει ο πληθυσμός τον server θα το αφαιρέσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Radiatedsoul είπε

Πιστευει κανεις αλλος οτι αντι για ανοιξη θα το βγαλουν καλοκαιρι ωστε να μην πεσει πανω στην σκια της τελευταιας σεζον game of thrones;

Μονο εγω σκεφτηκα τετοια θεωρια συνομωσιας;

 

χαχαχαχα,τι λες ρε μαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Radiatedsoul είπε

Πιστευει κανεις αλλος οτι αντι για ανοιξη θα το βγαλουν καλοκαιρι ωστε να μην πεσει πανω στην σκια της τελευταιας σεζον game of thrones;

Μονο εγω σκεφτηκα τετοια θεωρια συνομωσιας;

Μα καλοκαιρι εχουν ανακοινωσει

 

15 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

απο οτι εχω βρει μεχρι στιγμης googlαροντας θα ειναι "free" σε οσους εχουν συνδρομη στο κανονικο WoW....
για μενα μεγα λαθος αν το κανουν ετσι δεν θα μαζευτει κοσμος..... ενας απο τους λογους που εφυγαν πολλά ατομα απο το WoW ηταν η συνδρομη....
για μενα θα ηταν καλυτερα να βαζανε μια fix price (κανα 20-30αρι€ )για το game και τελος 

θα το τσακισουν οι κινεζοι gold farmers. Wow χωρις συνδρομη δε γινεται. Θα ηθελα να εχουν μειωμενη τιμη για καποιον που επιλεγει μονο classic αλλα δεν μου κανει εντυπωση που δεν το κανανε.

Αν παρατηρηθει μετα οτι κοσμος κοβει το retail και αλλαζει σε classic συνδρομη θα ειναι πολυ ρομπα για τη blizzard. Καλυτερα να εχουν να λενε οτι ειναι ολα απλως WoW χωρις διακριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bspus είπε

θα το τσακισουν οι κινεζοι gold farmers. Wow χωρις συνδρομη δε γινεται. Θα ηθελα να εχουν μειωμενη τιμη για καποιον που επιλεγει μονο classic αλλα δεν μου κανει εντυπωση που δεν το κανανε.

Αν παρατηρηθει μετα οτι κοσμος κοβει το retail και αλλαζει σε classic συνδρομη θα ειναι πολυ ρομπα για τη blizzard. Καλυτερα να εχουν να λενε οτι ειναι ολα απλως WoW χωρις διακριση

ναι αλλά συνδρομή για game 15 χρονών ειναι too much προτιμο πχ να τα δώσω για Final Fantasy 14 online  
το καλύτερο μοντέλο για μένα θα ήταν αγορά μια φορά το game και τέλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο FF ρε man. Το WoW δεν το πιάνει τίποτα, δυστυχώς παίζει μπάλα μόνο του. Προσωπικά μόνο το Wildstar μ' άρεσε στην αρχή αλλά πάτωσε για δύο λόγους. Έτρεχε αισχρά σε συστήματα με AMD και είχε hardcore content μόνο στις αρχές με αποτέλεσμα να την κάνουν πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για PvE: Δεν θυμάμαι να υπήρχε θέμα σπασμένου, περισσότερο θυμάμαι πως υπήρχε θέμα πως τα καθαρά class (priest και warrior) ήταν πολύ περισσότερο χρήσιμα απ'τα hybrids τύπου Shaman και druid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Silverage είπε

Ποιό ήταν το πιο σπασμένο class στο  vanilla; Warrior, rogue;

Εξαρτάται για τι μιλάς... για pve raid dps mage & rogue, και από κοντά warrior/lock/hunter. Τα hybrids από tier2 κ μετά ήταν μαύρα χάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...