Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Silverage είπε

Ποιό ήταν το πιο σπασμένο class στο  vanilla; Warrior, rogue;

Warrior ηταν το μοναδικο τανκ στα raids, και ηταν και το καλυτερο dps class αλλα μονο με τα πολυ καλα items που βγηκαν στο aq40 και μετα. Στο pvp ηταν παλι το καλυτερο class αλλα μονο με healer απο πισω. 

Και εδω αρχιζουν τα προβληματα, π.χ στα περισσοτερα raids χρειαζεται ενα-δυο tanks, αρα οι θεσεις ειναι περιορισμενες για tanks. Για warrior dps...οταν παρει το καλυτερο tier 2 gear  θα φτασει σε dmg εναν μετρια ντυμενο μαγο μισο tier1, οποτε και εκει εχουμε προβλημα, θα περνουν αλλα dps στα raids εκτος απο warriors. 

Και για να τελειωσω να μιλαω για τον warrior, ειναι ο πιο δυσκολος απο ολους να τον κανεις level up, θα πονεσεις, θα ματωσεις, θα πεθανεις, εκτος αν εχεις φιλο healer να πεζετε μαζι.

O rogue ειναι παρα πολυ πιο ευκολος στο level up, ειναι πολυ ευκολο να σολαρεις, ειναι πολυ χρησιμος στα raids και ειδικα στο bwl μονο οι rogues κανανε απενεργοποιηση κατι παγιδες στο δωματιο με το δευτερο βοσσ. Και δεν ρολλαρεις με κανεναν αλλον τα αντικειμενα σου, τα daggers σου δεν θα στα ρολλαρει κανενα αλλο class. Και ειναι και απο τα πιο σπασμενα classes στο solo pvp.

Αν δεν σκοπευεις να γινεις guild leader ή να παιζεις πολυ αφωσιωμενα σε guild για main tank ή off tank, θα σε συμβουλευα μακρια απο warrior

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, Radiatedsoul είπε

Warrior ηταν το μοναδικο τανκ στα raids, και ηταν και το καλυτερο dps class αλλα μονο με τα πολυ καλα items που βγηκαν στο aq40 και μετα. Στο pvp ηταν παλι το καλυτερο class αλλα μονο με healer απο πισω. 

Και εδω αρχιζουν τα προβληματα, π.χ στα περισσοτερα raids χρειαζεται ενα-δυο tanks, αρα οι θεσεις ειναι περιορισμενες για tanks. Για warrior dps...οταν παρει το καλυτερο tier 2 gear  θα φτασει σε dmg εναν μετρια ντυμενο μαγο μισο tier1, οποτε και εκει εχουμε προβλημα, θα περνουν αλλα dps στα raids εκτος απο warriors. 

Και για να τελειωσω να μιλαω για τον warrior, ειναι ο πιο δυσκολος απο ολους να τον κανεις level up, θα πονεσεις, θα ματωσεις, θα πεθανεις, εκτος αν εχεις φιλο healer να πεζετε μαζι.

O rogue ειναι παρα πολυ πιο ευκολος στο level up, ειναι πολυ ευκολο να σολαρεις, ειναι πολυ χρησιμος στα raids και ειδικα στο bwl μονο οι rogues κανανε απενεργοποιηση κατι παγιδες στο δωματιο με το δευτερο βοσσ. Και δεν ρολλαρεις με κανεναν αλλον τα αντικειμενα σου, τα daggers σου δεν θα στα ρολλαρει κανενα αλλο class. Και ειναι και απο τα πιο σπασμενα classes στο solo pvp.

Αν δεν σκοπευεις να γινεις guild leader ή να παιζεις πολυ αφωσιωμενα σε guild για main tank ή off tank, θα σε συμβουλευα μακρια απο warrior

αστα !
στο vanilla είχα φτύσει αίμα να lvlraro τον Tauren Warrior μου.....solo....με warrior.......SOLO....τοτε καταλαβα τι σημαινει καρκινος σε online game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Radiatedsoul είπε

Αν δεν σκοπευεις να γινεις guild leader ή να παιζεις πολυ αφωσιωμενα σε guild για main tank ή off tank, θα σε συμβουλευα μακρια απο warrior

Warrior με healer από πίσω είναι unstoppable killing force. Θα διαφωνήσω πάντως για το leveling , όντως ο warrior αν δεν πρόσεχε θα ψόφαγε αλλά θα έβγαζε και λίγο dmg σε αντίθεση με τον paladin που θα έπρεπε να είναι κάποιος ανθρώπινος βραδύποδας για να ανεβάσει holy/prot.

Όλοι οι high warlords warrior ήταν απ'ότι θυμάμαι.... Σε 1v1 τούμπανο ήταν και ο shadow priest (νομίζω το καλύτερο solo class). Οι warlocks ήταν mediocore όπως και οι druid. Βασικά στο vanilla (για καθαρά pve) αν η class σου μπορούσε να healarei (pala/shaman/dudu/priest) θα ήσουν και healer.

Εγώ θα ανεβάσω mage απλά δεν έχω ακόμα αποφασίσει το race, μάλλον για human το κόβω για την νοσταλγία του elwynn forest. Είχα σκεφτεί και ruge ώστε να griefarw lowbies/noobs αλλά είμαι τεμπέλης και θέλω να έχω τα teleports και το conjured mana/food.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Radiatedsoul είπε

Warrior ηταν το μοναδικο τανκ στα raids, και ηταν και το καλυτερο dps class αλλα μονο με τα πολυ καλα items που βγηκαν στο aq40 και μετα. Στο pvp ηταν παλι το καλυτερο class αλλα μονο με healer απο πισω. 

Και εδω αρχιζουν τα προβληματα, π.χ στα περισσοτερα raids χρειαζεται ενα-δυο tanks, αρα οι θεσεις ειναι περιορισμενες για tanks. Για warrior dps...οταν παρει το καλυτερο tier 2 gear  θα φτασει σε dmg εναν μετρια ντυμενο μαγο μισο tier1, οποτε και εκει εχουμε προβλημα, θα περνουν αλλα dps στα raids εκτος απο warriors. 

Και για να τελειωσω να μιλαω για τον warrior, ειναι ο πιο δυσκολος απο ολους να τον κανεις level up, θα πονεσεις, θα ματωσεις, θα πεθανεις, εκτος αν εχεις φιλο healer να πεζετε μαζι.

O rogue ειναι παρα πολυ πιο ευκολος στο level up, ειναι πολυ ευκολο να σολαρεις, ειναι πολυ χρησιμος στα raids και ειδικα στο bwl μονο οι rogues κανανε απενεργοποιηση κατι παγιδες στο δωματιο με το δευτερο βοσσ. Και δεν ρολλαρεις με κανεναν αλλον τα αντικειμενα σου, τα daggers σου δεν θα στα ρολλαρει κανενα αλλο class. Και ειναι και απο τα πιο σπασμενα classes στο solo pvp.

Αν δεν σκοπευεις να γινεις guild leader ή να παιζεις πολυ αφωσιωμενα σε guild για main tank ή off tank, θα σε συμβουλευα μακρια απο warrior

 

Επαιζα warrior σε vanilla, χωρις raiding, κυριως pvp. Ηθελα warrior γιατι μου αρεσει να φοραω plate και να εχω μεγαλα weapons. Πιστευα οτι θα ειναι καποιου ειδους killing machine αλλα σε οποιοδηποτε group αρνουνταν να με δουν σαν κατι παραπανω απο Human shield να τραβαω το damage. Ηταν ενας ρολος που δεν μου αρεσε καθολου.

Δεν μπορω να πω οτι ηταν κακος στο pvp, ειδικα αμα υπηρχε συνεργασια στα BGs αλλα στο open world πραγματικα ενοιωθα οτι ημουν everybody's bitch.

Ο warrior κατα κανονα δεν μπορει να ξεφυγει απο καποια μαχη, οποτε οταν καποιος σου επιτιθεται (ηδη εχασες το charge με το καλημερα) και ακομα χειροτερα οταν πολεμας καποιο Mob, 9/10 φορες εισαι νεκρος εκτος αν ο αλλος ειναι πολυ ηλιθιος ή πολυ πιο χαμηλου επιπεδου (αλλα τοτε δεν θα σου επιτιθετο).

Αντιθετα, αν επιτεθεις εσυ σε καποια classes οπως mage, rogue, ακομα και χαμηλοτερου επιπεδου, εχουν τα μεσα να σου ξεφυγουν. Το χειροτερο ειναι να κανουν και bubble shield γιατι αμεσως γινεσαι rage starved και πραγματικα σε τελειωνει αυτο. Δεν ξερω αν ηταν Intended αλλα το θεωρω τρομερα αδικο και επηρεαζει μονο warrior.

Ενα ακομα πραγμα που παρατηρησα προσφατα με μια μικρη εμπειρια σε private servers ειναι ποσο εχει αλλαξει ο τροπος που παιζουν. Ελπιζω να μην ειναι ολο το κοινο του classic ετσι, τουλαχιστον οχι απο την αρχη, αλλα να προκειται για μια μικρη μειοψηφια που απλως εχει μαθει τα παντα για το παιχνιδι. Πχ pvp εκει αν δεν εισαι maxed engineer δυσκολα στεκεσαι. Στο Vanilla δεν θυμαμαι να ηταν ετσι, ακομα δεν ξεραμε τοσα και δεν ακολουθουσαν ολοι παντα βελτιστες πρακτικες.

Νομιζω αυτη τη φορα θα δοκιμασω rogue. Ταιριαζει πιο πολυ στο στυλ παιχνιδιου που μου αρεσει, με solo play, να επιλεγω τις μαχες μου και να εχω τροπους γενικως να δραπετευω, και πολυ δυνατος σε 1v1. Και θα καταπιω το γεγονος οτι θα πρεπει να πολεμαω με οδοντογλυφιδες :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
29 λεπτά πριν, Bspus είπε

Επαιζα warrior σε vanilla, χωρις raiding, κυριως pvp. Ηθελα warrior γιατι μου αρεσει να φοραω plate και να εχω μεγαλα weapons. Πιστευα οτι θα ειναι καποιου ειδους killing machine αλλα σε οποιοδηποτε group αρνουνταν να με δουν σαν κατι παραπανω απο Human shield να τραβαω το damage. Ηταν ενας ρολος που δεν μου αρεσε καθολου.

Δεν μπορω να πω οτι ηταν κακος στο pvp, ειδικα αμα υπηρχε συνεργασια στα BGs αλλα στο open world πραγματικα ενοιωθα οτι ημουν everybody's bitch.

Ο warrior κατα κανονα δεν μπορει να ξεφυγει απο καποια μαχη, οποτε οταν καποιος σου επιτιθεται (ηδη εχασες το charge με το καλημερα) και ακομα χειροτερα οταν πολεμας καποιο Mob, 9/10 φορες εισαι νεκρος εκτος αν ο αλλος ειναι πολυ ηλιθιος ή πολυ πιο χαμηλου επιπεδου (αλλα τοτε δεν θα σου επιτιθετο).

Αντιθετα, αν επιτεθεις εσυ σε καποια classes οπως mage, rogue, ακομα και χαμηλοτερου επιπεδου, εχουν τα μεσα να σου ξεφυγουν. Το χειροτερο ειναι να κανουν και bubble shield γιατι αμεσως γινεσαι rage starved και πραγματικα σε τελειωνει αυτο. Δεν ξερω αν ηταν Intended αλλα το θεωρω τρομερα αδικο και επηρεαζει μονο warrior.

Brother from another mother. ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Bspus είπε

 

Νομιζω αυτη τη φορα θα δοκιμασω rogue. Ταιριαζει πιο πολυ στο στυλ παιχνιδιου που μου αρεσει, με solo play, να επιλεγω τις μαχες μου και να εχω τροπους γενικως να δραπετευω, και πολυ δυνατος σε 1v1. Και θα καταπιω το γεγονος οτι θα πρεπει να πολεμαω με οδοντογλυφιδες

UD Rogue με engineering ήταν ότι πιο σπασμένο, με κοντινό δεύτερο gnome. If all else fails prep->vanish/sprint κ γεια σας. Αυτό που δεν θυμάμαι είναι τι έπαιζε με τα διάφορα builds (εκτός από daggers παίζανε κάποιοι και με swords/maces αν θυμάμαι καλά.

Vanilla πάντως το PvP για τους περισσότερους ήταν random BG ή gankfest, λίγοι ασχολιόντουσαν με σοβαρό pvp και εννοείται το gear έπαιζε τρελό ρόλο (late AQ+ warrior πχ τράβαγε κάτι 3-4Κ σε 2 GCD με μέσο hp pool τα ~4.5Κ ή PoM Pyro mage με ToEP κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το περιμένω πως και πως.. να θυμηθώ τα παλιά όταν ξεκίνησα το 2005.. είχα παίξει και nostalrius όταν είχε βγει.. Αυτό θα πει wow, όχι αυτο που έχει καταντήσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να θυμηθώ το πάνω κάτω πήγαινε φερε  η το 95 % shitstorm /gankfest 5 % gameplay :PWarrior πόσο σπάσιμο ήτανε .... Φαντάζομαι υπήρχαν και χειρότερα . Διόρθωση δεν υπήρχε χειρότερη εμπειρία από να είσαι warrior  σε raid :lol:

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/11/2018 στις 12:46 ΜΜ, Zaknafein είπε

UD Rogue με engineering ήταν ότι πιο σπασμένο, με κοντινό δεύτερο gnome. If all else fails prep->vanish/sprint κ γεια σας. Αυτό που δεν θυμάμαι είναι τι έπαιζε με τα διάφορα builds (εκτός από daggers παίζανε κάποιοι και με swords/maces αν θυμάμαι καλά.

Vanilla πάντως το PvP για τους περισσότερους ήταν random BG ή gankfest, λίγοι ασχολιόντουσαν με σοβαρό pvp και εννοείται το gear έπαιζε τρελό ρόλο (late AQ+ warrior πχ τράβαγε κάτι 3-4Κ σε 2 GCD με μέσο hp pool τα ~4.5Κ ή PoM Pyro mage με ToEP κτλ).

Θεωρώ τον mage πιο σπασμένο με engineering..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/11/2018 στις 5:14 ΠΜ, Zengar Zombolt είπε

αστα !
στο vanilla είχα φτύσει αίμα να lvlraro τον Tauren Warrior μου.....solo....με warrior.......SOLO....τοτε καταλαβα τι σημαινει καρκινος σε online game

Καλά μπροστά σε εμένα που σαν νουμπας τότε ανέβαζα paladin σαν holy εως 60lvl δεν είναι τίποτα..Έκανα ένα με δυο λεπτα να φαω ενα τέρας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, aleilo03 είπε

Καλά μπροστά σε εμένα που σαν νουμπας τότε ανέβαζα paladin σαν holy εως 60lvl δεν είναι τίποτα..Έκανα ένα με δυο λεπτα να φαω ενα τέρας..

Γιατί το έκανες αυτό στον εαυτό σου;;;!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά θα παίξει κανείς σας? Αν είναι να μαζευτούμε παρεάκι από ινσομνια να πάμε μαζί σε έναν σέρβερ να θυμηθούμε τα παλιά. Classic και καλή παρέα είναι ότι καλύτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...