Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, Apaleytos80 είπε

 Δλδ βρήκες tank μετά από πολύ ψάξιμο και έφυγες γιατί ζήτησε 3g για τα repairs?...Σχεδόν κανένας δεν θέλει να τανκαρει γιατί δεν

1)  Δεν εχει tanking gear η spec,DPS παίζουν στα raids.Τα τανκς είναι λίγα και καθορισμένα από τα guilds.

2) Δεν υπάρχει χειρότερο πράμα από το να τανκαρεις pug με άτομα να βαρανε ότι να ναι,τα dps junkies κτλ.Οι περισσότεροι τανκαρουν μόνο για το guild τους και καλά κάνουν. Άσε που άμα κάποιος έχει tank,όλοι σου ζαλίζουν τα ...να μπεις να τανκαρεις.

3) Ο Warrior δεν ειναι hunter h σαν τον mage (μου) που κανει αοε 100 mobs και κονομαει gold.

 3g ζήτησε (σιγά το πόσο στα 60 😁), έτσι για το βανιλα experience να περιμένουμε 2 ωριτσες για τανκ και να γουστάρουμε (ΝΟΤ) αχαχαχαχ

12g ήθελε, 3 από τον καθένα. Χέστηκα για τα λεφτά, θα έφευγα ούτως ή άλλως γιατί δεν είχα χρόνο απλά είπαν ότι θα ψάξουμε για έναν με λεφά και περίμενα να μπει να τον βρίσω. 

Εντωμεταξύ εγώ φταίω γιατί σαν μ@λ@κας δεν έκανα νωρίτερα το quest για το onyxia attunement που πρέπει να σκοτώσεις τα Bossάκια στο LBRS και άντε βρες γκρουπάκι τώρα... Ήμουν σε ένα guild, που μου λέγανε θα το κάνουμε μαζί κτλ, νέκρωσε το guild και έμεινα με το πουλί στο χέρι. Άλλαξα βέβαια guild αλλά οι περισσότεροι πάνε σε raids γιατί είναι 60 lvl.

Βρίσκω χθες ένα γκρουπάκι και μπάινω, τα συμωνούεμ όμορφα και ωράια σκοτώνουμε τα 2 από τα 3 bosses και φεύγουν. Στα @@ τους, άντε τώρα ξανά βρες γκρουπάκι. Τέλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Hawk_K είπε

12g ήθελε, 3 από τον καθένα. Χέστηκα για τα λεφτά, θα έφευγα ούτως ή άλλως γιατί δεν είχα χρόνο απλά είπαν ότι θα ψάξουμε για έναν με λεφά και περίμενα να μπει να τον βρίσω. 

Εντωμεταξύ εγώ φταίω γιατί σαν μ@λ@κας δεν έκανα νωρίτερα το quest για το onyxia attunement που πρέπει να σκοτώσεις τα Bossάκια στο LBRS και άντε βρες γκρουπάκι τώρα... Ήμουν σε ένα guild, που μου λέγανε θα το κάνουμε μαζί κτλ, νέκρωσε το guild και έμεινα με το πουλί στο χέρι. Άλλαξα βέβαια guild αλλά οι περισσότεροι πάνε σε raids γιατί είναι 60 lvl.

Βρίσκω χθες ένα γκρουπάκι και μπάινω, τα συμωνούεμ όμορφα και ωράια σκοτώνουμε τα 2 από τα 3 bosses και φεύγουν. Στα @@ τους, άντε τώρα ξανά βρες γκρουπάκι. Τέλεια.

Το onyxia attunement ξεκιναει απο το dragonkin menace στα steppes και οδηγει στο BRD με jailbreak και με τη συνοδεια του windsor.

Πετα πρεπει να πας winterspring μια βολτα και τελος UBRS για να σκοτωσεις το Boss εκει.

Αυτο που λες ειναι το quest για το κλειδι του UBRS. Δεν το χρειαζεσαι για onyxia, απλα πρεπει ενας απο το 10 man group να το εχει να ανοιξει την πορτα για UBRS.

Επειδη ειναι λιγο σπαστικο quest chain γενικως (δεν τελειωνει με τα 3 orbs του LBRS) καποιοι που το εχουν το πουλανε ως service. Τους βαζεις στο group, ανοιγουν την πορτα, τους πληρωνεις και φευγουν

Αυτο που φευγουν χωρις προειδοποιηση γαιδουριά αλλα συνηθισμενο. Θυμαμαι τα UBRS runs με warriors/rogues που φταναμε στον Rend και ολοι περιμενανε τα σπαθια. Τον σκοτωναμε και μετα μυστηριωδως αρχιζαν τα disconnects!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Bspus είπε

Το onyxia attunement ξεκιναει απο το dragonkin menace στα steppes και οδηγει στο BRD με jailbreak και με τη συνοδεια του windsor.

Πετα πρεπει να πας winterspring μια βολτα και τελος UBRS για να σκοτωσεις το Boss εκει.

Αυτο που λες ειναι το quest για το κλειδι του UBRS. Δεν το χρειαζεσαι για onyxia, απλα πρεπει ενας απο το 10 man group να το εχει να ανοιξει την πορτα για UBRS.

Επειδη ειναι λιγο σπαστικο quest chain γενικως (δεν τελειωνει με τα 3 orbs του LBRS) καποιοι που το εχουν το πουλανε ως service. Τους βαζεις στο group, ανοιγουν την πορτα, τους πληρωνεις και φευγουν

Αυτο που φευγουν χωρις προειδοποιηση γαιδουριά αλλα συνηθισμενο. Θυμαμαι τα UBRS runs με warriors/rogues που φταναμε στον Rend και ολοι περιμενανε τα σπαθια. Τον σκοτωναμε και μετα μυστηριωδως αρχιζαν τα disconnects!

Αυτό που περιγράφεις είναι για alliance, για τους horde έχει άλλο chain. Δες παρακάτω.

https://classic.wowhead.com/guides/onyxia-lair-attunement-classic

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, PareKosme είπε

Και που θα το βρούμε αυτό;

Με μια αναζήτηση στο google δεν βρήκα κάτι (πέρα από κάποιες αναφορές του wowhead το Σεπτέμβριο του '19).

Λέω και εγώ να γυρίσω μόνο για το classic. Είχα παίξει 2 μήνες όταν είχε γίνει το release και έπειτα το παράτησα. Μόνο για το ganking/griefing το παίζω και για αυτό έχω rogue (40 lvl).

Όποιος έχει alliance στον Ashbringer (τότε ο μοναδικός server με καλό A:H ratio) να μου στείλει.

https://ironforge.pro/servers/

Δεν είναι απόλυτα ακριβές αλλά σου δίνει μια γενική ιδέα. Μετράει μόνο τους 60αριδες από όσο ξέρω.

Εγώ πάντως από mograine που έκανα έναν αλτ dreadmist που είναι κάτι γνωστοί μου νομίζω ότι όλα είναι άδεια. Δεν ξέρω πόσο θα την παλέψω σε τέτοιο σέρβερ και είναι και medium. Ίσως φταίει ότι έκανα ally για πρώτη φορά και είναι αρκετά outnumbered στον dreadmist.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο πράγμα στο classic είναι το να βρίσκεις group σε ένα low-mid pop σερβερ. Βρήκα ένα guild ,έχει κόσμο άλλα είναι όλοι ντυμένοι δεν έχουν λόγο να πάνε dungeons με τον mage μου που μαζεύει τα pre-bis(έστω κάποια από αυτά).Μονο με τα alt τους δλδ αν τα ντύνουν,γενικά δεν αγγαρευω κόσμο να έρθει. Μπαίνω,ψάχνω party καν μισάωρο και βγαίνω αν δεν βρω.Μου λείπουν οι εποχές που έπαιζα 5mans,PvP παρέα με IRL φίλους.Τα βαριέμαι απίστευτα πλέον αυτά τα LF tank κτλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Apaleytos80 είπε

Το χειρότερο πράγμα στο classic είναι το να βρίσκεις group σε ένα low-mid pop σερβερ. Βρήκα ένα guild ,έχει κόσμο άλλα είναι όλοι ντυμένοι δεν έχουν λόγο να πάνε dungeons με τον mage μου που μαζεύει τα pre-bis(έστω κάποια από αυτά).Μονο με τα alt τους δλδ αν τα ντύνουν,γενικά δεν αγγαρευω κόσμο να έρθει. Μπαίνω,ψάχνω party καν μισάωρο και βγαίνω αν δεν βρω.Μου λείπουν οι εποχές που έπαιζα 5mans,PvP παρέα με IRL φίλους.Τα βαριέμαι απίστευτα πλέον αυτά τα LF tank κτλ....

Λογικά φαρμαρουν και τα raid. Μπες μέσα με τα πράσινα και βγες επικ. Ή κάνε ένα transfer να χαρείς το game 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/3/2020 στις 11:33 ΠΜ, Liapisftw είπε

Λογικά φαρμαρουν και τα raid. Μπες μέσα με τα πράσινα και βγες επικ. Ή κάνε ένα transfer να χαρείς το game 

Έπεσα σε πολύ καλό guild,τελικά. Είδανε οτι είμαι πρόθυμος να βοηθήσω γενικά σε runs, με βοηθήσανε στα attunments/55 lvl mage water και γενικά βρίσκω party συνέχεια. Καμία σχέση με πριν, όντως θα μπω έτσι raids ας μην έχω τα pre-bis. Μόλις μασω και λίγο stam gear θα παίξω και pvp 😄.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές έκανα το πρώτο μου pug onyxia. Δεν βγήκε αλλά πήγαμε πολύ καλά. Το περίμενα χειρότερο από την στιγμή που δεν ήταν οργανωμένο από το guild κτλ, αλλά λογικά η μεγάλη εμπειρία και γνώση γύρω από το παιχνίδι τα παλαιότερα χρόνια τα κάνουν όλα ευκολότερα.

Αν δεν τον έπαιζαν κάτι rogues να τραβάνε aggro στο άσχετο θα το βγάζαμε. Επίσης, ο έταιρος healer βάραγε μόνο μεγάλα heals και επειδή ήταν deep holy στο phase 3 τράβαγε aggro, κάτι 120k healing έβγαζε. Το τελευταίο try αυτός το έχασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την καραντίνα του κορονοιου,σχεδόν έντυσα τον Mage μου και εξηνταρiζω τον tankadin 😁

Πάλι καλά που υπάρχουν και αυτά και περνάνε οι μέρες ποιο εύκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται πηγαίνουμε ολοταχώς για το The Burning Crusade Classic... Ανεπίσημα αλλά αν δεν δείχνει κάτι τέτοιο το εωρτηματολόγιο της blizzard, τότε τι δείχνει; Ερωτηματολόγιο το οποίο έστειλαν σε συγκεκριμένους παίκτες.

Πολλοί hardcore παίκτες το γουστάρουν φουλ. Προσωπικά ήμουν σίγουρος πως το πράγμα δεν θα μείνει εκεί αλλά θα προχωρήσει αλλά περίμενα και κάτι λίγο πιο προτότυπο, όχι απλά να βγάλουμε ξανά το πρώτο expansion...

Εσείς πως το βλέπετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμενω TBC , ακυρωσα και την συνδρομη απο το classic.

Πολυ ωραια περασα μεχρι τωρα, αλλα να πληρωνω συνδρομη για ενα δυωρο raid καθε Κυριακη δεν ειναι καλο

Βαζω και μια παλια φωτογραφια εδω απο οταν ακομα ρανκαρα στο AV για να εχω να θυμαμαι τον warrior

Annotation 2020-04-01 140850.jpg

Επεξ/σία από Radiatedsoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως group για μπουντρούμια είναι πλεον πολύ δύσκολο να βρεις.Οπότε απλά ανεβάζεις τον παίκτη σου και ό,τι βγει.Ξύλο στο open world στους pvp servers έχει σταματήσει να πέφτει ,εκτός κιαν πέσεις σε  βαρεμένους ψυχοπαθείς ,και  οι pvp servers έχουν  ακόμη κάποιους . Και δεν μιλάω για χαβαλέ έξω απο το MC που πλακώνονται τα raids μεταξύ τους για να περάσει η ώρα ,αλλά για ψυχοπαθείς προβληματικούς gangers που την πέφτουν πισώπλατα σε   lowbies .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...