Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Hawk_K είπε

Οι hardcore gamers και γενικά αυτοί που είχαν την μεγάλη γνώση του παιχνιδιού και παίζουν εντελώς στοχευμένα, έχουν κλέψει όλο το fun από αυτό το παιχνίδι. Οποιοσδήποτε δεν παίζει ανάλογα, δεν έχει λόγο να παίζει αυτό το game imo.

Λογικο και αναμενομενο αυτο. Και παλιοτερα στα 70πχ,ο casual ηταν στο  περιθωριο οταν εφτανε end game αφου κυριως σε heroic και αντε κανενα απο τα αρχικα raid τυπου karazhan,gruul εαν ειδε.

Λιγοι ειναι αυτοι που εκαναν clear Tempest Keep και SSC,και ακομα λιγοτεροι οσοι εκαναν clear Mount Hyjal και Black Temple.

Καλα για Sunwell ουτε λογος.

Δεν ξερω τι ακριβως περιμενατε να δειτε στο classic,ειδικα οταν μιλαμε για endgame.

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Και στο PvP τα ίδια αν ήσουν garbage player του <1500 rating :P

Σε pvp υπηρχαν οι αρενες και τα bg που ειχαν προσβαση ολοι. Στα raids ομως ειχαν προσβαση λιγοι.

Εδω ακομα και στα heroic dungeons επεφτε ο ψοφος του αιωνα,εαν δεν πηγαινες με καλο group.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/6/2021 στις 2:50 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Τα ίδια πήγε να κάνει και το Wildstar αργότερα που ενώ ήταν πολύ καλό παιχνίδι, λόγω hardcore only content θάφτηκε.

Συμφωνω για το Wildstar το οποιο μου αρεσε τρομερα. Ωραια γραφικα, ωραιο combat, πολυ προσεγμενα dungeons, boss fights και pve content γενικοτερα. Το μεγαλυτερο σφαλμα του ομως κι αυτο που θεωρω πως το εθαψε δεν ηταν το hardcore αλλα το οτι δεν ειχε καθολου καλο optimization με αποτελεσμα τα πολυ χαμηλα fps σε σημειο που να μην μπορουσες να παιξεις ακομα κι αν ειχες πολυ καλη gpu. Αυτο θεωρω πως το σκοτωσε καθως με εξαιρεση 1-2 παιχνιδια οπως το Final Fantasy ο κοσμος που φευγει στην αρχη δεν ξαναγυριζει ποτε ακομα κι αν διορθωθει ενα παιχνιδι.

Επεξ/σία από Mamatereza
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Mamatereza είπε

Συμφωνω για το Wildstar το οποιο μου αρεσε τρομερα. Ωραια γραφικα, ωραιο combat, πολυ προσεγμενα dungeons, boss fights και pve content γενικοτερα. Το μεγαλυτερο σφαλμα του ομως κι αυτο που θεωρω πως το εθαψε δεν ηταν το hardcore αλλα το οτι δεν ειχε καθολου καλο optimization με αποτελεσμα τα πολυ χαμηλα fps σε σημειο που να μην μπορουσες να παιξεις ακομα κι αν ειχες πολυ καλη gpu. Αυτο θεωρω πως το σκοτωσε καθως με εξαιρεση 1-2 παιχνιδια οπως το Final Fantasy ο κοσμος που φευγει στην αρχη δεν ξαναγυριζει ποτε ακομα κι αν διορθωθει ενα παιχνιδι.

Ναι θυμάμαι είχε αρκετά performance issues με AMD FX CPUs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

 

1 ώρα πριν, petran91 είπε

Το παιχνίδι σε τι φάση βρίσκεται; Έχει ακόμα κόσμο; Μπορεί κάποιος να μπει τώρα και να το ευχαριστηθεί ή δεν έχει νόημα;

Το season of mastery έχει αρκετό κόσμο. Το άλλο είναι νεκρό μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aizensama24 είπε

 

Το season of mastery έχει αρκετό κόσμο. Το άλλο είναι νεκρό μάλλον.

Από ότι βλέπω αυτό αλλάζει phases γρήγορα. Τώρα που βρίσκεται; Και όταν εξαντληθούν τι γίνεται; Μένει εκεί ή wipe όλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Σχεδόν έφτασε η ωρα να ξαναπαίξουμε το δημοφιλέστερο expansion του World of Warcraft ( 26 Σεπτέμβρη). Προσωπικά το σκέφτομαι να "ξανακυλήσω", έπαιζα στον Nethergrade Keep. PvEακιας πλεον, μεγάλωσα, ούτε στα battlegrounds δεν βρισκω το pvp απολαυστικό ενώ το αγαπούσα. Η πρεμιέρα αναμένεται ψιλοφιασκο, αφου και οι ιδιοι δηλώνουν αδυναμία να διαχειριστούνε τις ουρες των server, εγω ειμαι σε mid pop server δεν νομίζω να εχω θέμα, αν τελικά παίξω.

Θα παίξετε Wotlk classic η έχετε κλείσει την πορτα στην Blizzard δια παντός ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα παίξω, πρέπει να ψοφήσει αυτή η χιλιο-αρμεγμένη αγελάδα επιτέλους γιατί το έχουν ξεφτιλίσει. Ελπίζω το Ashes of Creation να βγει δυνατό και να απαλλαγεί ο κόσμος απ' το WoW ή έστω τώρα που θα τους πάρει η M$, να φτιάξουν επιτέλους κάτι φρέσκο.

2mspu2.jpg?a461880

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εγώ δεν θα παίξω, πρέπει να ψοφήσει αυτή η χιλιο-αρμεγμένη αγελάδα επιτέλους γιατί το έχουν ξεφτιλίσει. 

Ούτε εγώ θα παίξω αλλά τίποτα δεν έχει ξεφτιλίσει μιας και μιλάμε για κάτι το οποίο προέρχεται από τον ίδιο τον κόσμο που θέλει να παίξει μέχρι και σήμερα τα αρχικά expansion οπως αυτό(και που έπαιζε και σε prive servers).

Το κεντρικό wow με τα απειρα expansions ναι να ψοφήσει να φτιάξουν επιτέλους κάτι καινούργιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ούτε εγώ θα παίξω αλλά τίποτα δεν έχει ξεφτιλίσει μιας και μιλάμε για κάτι το οποίο προέρχεται από τον ίδιο τον κόσμο που θέλει να παίξει μέχρι και σήμερα τα αρχικά expansion οπως αυτό(και που έπαιζε και σε prive servers).

Το κεντρικό wow με τα απειρα expansions ναι να ψοφήσει να φτιάξουν επιτέλους κάτι καινούργιο.

Ζητάνε τα παλιά γιατί θυμούνται τα παλιά και το κάνουν γιατί δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Θεωρώ ντροπή να συνεχίζουν να ζητάνε συνδρομή μετά από τόσα χρόνια, ας το έκαναν f2p τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν υπάρχει κάτι καλύτερο μετά από τόσα χρόνια, τοτε δεν βρίσκω τον λόγο γιατι να το κάνουν free2p. Ασε που δεν ειναι καθόλου ντροπή.

Εχουν servers και προσωπικο που ασχολειται με το Classic και φυσικά εταιρεια ειναι που κοιτάζει το κέρδος της.

Ασε που αν δεν κάνω λάθος δεν ζητάνε ξεχωριστή συνδρομή μόνο για το Classic. Η ιδια συνδρομή ειναι και για το κανονικό και για το Classic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...