Προς το περιεχόμενο

Revolut: Το μυστικό της επιτυχίας μας είναι το «no bullshit»


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα capital controls τους έκαναν "μάγκες" στην Ελλάδα.

Από εκεί και πέρα είναι όντως απλοί και "τιμιοι" σε αυτό που λένε. Φίλος μου με κάρτα Πειραιώς στην Αγγλία (νομίζω debit) για κάθε (για κάθε λέμε) συναλλαγή του χρέωνε 1€ ελάχιστο έξοδα "μετατροπής" ευρώ σε λίρες (και παραπάνω ανάλογα το ποσό). Δεν ξέρω τι ακριβώς συνέβη, δεν το πίστευα αλλά επιμένει. Τε πα.. έβγαλε μία τέτοια και σε πλαστική την φόρτωσε με ευρώ και την χρησιμοποίησε στο λονδίνο πρόσφατα χωρίς πρόβλημα. 

Υπάρχουν και άλλες αντίστοιχες όπως η mywirecard από Γερμανία. Το ίδιο είναι. Και αυτές από τα cc τις μάθαμε. Για αυτήν εδώ την revolut δεν ξέρω τι θα γίνεται με τα εμβάσματα γεμίσματος άμα/όταν η UK βγει από ΕΕ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

21 minutes ago, Kostasspil said:

Πανω σε αυτο κι επειδη ειμαι παθων, οταν ερθει η ανεπαφη, η τωρινη καρτα παυει να ισχυει? Η τις χρησιμοποιω και τις 2?

Μέχρι να λήξει η πρώτη νομίζω μπορείς να την χρησιμοποιείς κανονικά. Η ανέπαφη ίσως να πρέπει να μπει μια φορά σε ΑΤΜ για να ενεργοποιηθεί (την είχα πατήσει σε κάποια ευρωπαΐκή χώρα και δεν περνούσε πουθενά μέχρι που την έβαλα σε ΑΤΜ και έκανα μια μικρή ανάληψη, μετά όλα καλά). 

Επίσης, να σιγουρευτείς οτι στην εφαρμογή είναι ενεργή η κάρτα και όχι frozen. 

3 minutes ago, Ntinaras said:

Φανταζομαι και απο τους τοκους?

Τόκους δεν νομίζω, δεν δίνει πιστωτικές (εκτός εαν έχω χάσει κάτι). Απο την ισοτιμία υποθέτω εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Είμαστε από τις λίγες εταιρείες που δεν πληρώνουμε τους πελάτες μας για να μας συστήσουν σε φίλους τους"

Στην  σελίδα στην Ελλάδα:

https://revolutgreece.gr/autumn-offer/?gclid=EAIaIQobChMIl5rRr_mz3gIVTMayCh2BVgvUEAAYAiAAEgJWOvD_BwE

"Για κάθε 10, 20, 40 φίλους σου που παραγγέλνουν την κάρτα, προστίθενται ευρώ στον λογαριασμό σου."

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Μα δεν υπαρχει αλλος τροπος προς το παρων.

Top up μεσω καρτας την LeuPay -> την Revolut. Ετσι παιζω απο την αρχη για να μην περιμενω εμβασματα (και την βαρετη διαδικασια αυτων)

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

Top up μέσω κάρτας ξέρουμε πότε θα επιτραπει;

Εγω ηθελα να κανω τοπ απ πριν 2 μηνες με την προπληρωμενη moneysafe mastercard και δεν την δεχοταν γιατι αναγνωριζε οτι ηταν απο ελλαδα...τωρα πλεον κανω.αρα θα δεχεται και τις αλλες καρτες απο ελλαδα.λογικα μετα την χαλαρωση των καπιταλ αρθηκε και αυτο το θεμα.

46 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

Top up μέσω κάρτας ξέρουμε πότε θα επιτραπει;

Εγω ηθελα να κανω τοπ απ πριν 2 μηνες με την προπληρωμενη moneysafe mastercard και δεν την δεχοταν γιατι αναγνωριζε οτι ηταν απο ελλαδα...τωρα πλεον κανω.αρα θα δεχεται και τις αλλες καρτες απο ελλαδα.λογικα μετα την χαλαρωση των καπιταλ αρθηκε και αυτο το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nicksoti είπε

«Είμαστε από τις λίγες εταιρείες που δεν πληρώνουμε τους πελάτες μας για να μας συστήσουν σε φίλους τους"

Στην  σελίδα στην Ελλάδα:

https://revolutgreece.gr/autumn-offer/?gclid=EAIaIQobChMIl5rRr_mz3gIVTMayCh2BVgvUEAAYAiAAEgJWOvD_BwE

"Για κάθε 10, 20, 40 φίλους σου που παραγγέλνουν την κάρτα, προστίθενται ευρώ στον λογαριασμό σου."

 

 

Καλά αθάνατο ελληνικό δαιμόνιο... νομίζω απέχουν τα άτομα που την "προωθούν" στην Ελλάδα με το σκεπτικό της Revolut. Μπορεί να εργάζονται για αυτή αλλά ως νοοτροπία είναι πολύ πίσω.

Όποιος θέλει μπορεί να μπει στο Revolut club εδώ στο insomnia 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, jimmyboyk είπε

Εγω ηθελα να κανω τοπ απ πριν 2 μηνες με την προπληρωμενη moneysafe mastercard και δεν την δεχοταν γιατι αναγνωριζε οτι ηταν απο ελλαδα...τωρα πλεον κανω.αρα θα δεχεται και τις αλλες καρτες απο ελλαδα.λογικα μετα την χαλαρωση των καπιταλ αρθηκε και αυτο το θεμα.

Εγω ηθελα να κανω τοπ απ πριν 2 μηνες με την προπληρωμενη moneysafe mastercard και δεν την δεχοταν γιατι αναγνωριζε οτι ηταν απο ελλαδα...τωρα πλεον κανω.αρα θα δεχεται και τις αλλες καρτες απο ελλαδα.λογικα μετα την χαλαρωση των καπιταλ αρθηκε και αυτο το θεμα.

Γι αυτό ρώτησα, ηλπιζα ότι με την τελευταία χαλάρωση θα περνούσε η κάρτα αλλα δεν, θα δοκιμάσω κι άλλες κάρτες μιας και λες ότι σε σένα μία πέρασε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ψωνίζεις από Κίνα, Αμερική ή/και Αγγλία (δολάρια ή λίρες) βγάζει με το παραπάνω τα λεφτά της από την πολύ καλύτερη ισοτιμία.

Επίσης λαμβάνεις έμβασμα από οποιαδήποτε ευρωπαική χώρα χωρίς τις προμήθειες των εδώ τραπεζών και τα κάνεις ανάληψη από οποιοδήποτε ΑΤΜ χωρίς έξοδα.

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

αν δεν κανεις ταξίδια συχνα τι προσφέρει? Ποιά τα οφέλη δλδ της κάρτας αυτης και οχι ας πουμε μιας debit alpha, eurobank κτλ?

 

Επεξ/σία από VRaCh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, VRaCh είπε

Αν ψωνίζεις από Κίνα, Αμερική ή/και Αγγλία (δολάρια ή λίρες) βγάζει με το παραπάνω τα λεφτά της από την πολύ καλύτερη ισοτιμία.

Επίσης λαμβάνεις έμβασμα από οποιαδήποτε ευρωπαική χώρα χωρίς τις προμήθειες των εδώ τραπεζών και τα κάνεις ανάληψη από οποιοδήποτε ΑΤΜ χωρίς έξοδα.

 

Αν και εχω να την χρησιμοποιησω πολυ καιρο , απο τοτε που ανοιξαν οι ελληνικε καρτες , δεν ηξερα οτι μπορεις να κανεις αναληψη απο ελληνικη τραπεζα (atm) χωρις να σου κρατησει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...