Προς το περιεχόμενο

Το «throttling» της Apple επέστρεψε με το iOS 12.1 και για τα iPhone 8, iPhone 8 Plus και iPhone X


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Κατά τ άλλα τώρα μου είπες τι; ότι δεν πειράζει που η Huawei πουλάει κινητά με προβληματικά panel στα 1000€ επειδή είχε εμφανιστεί θέμα και στο Χ ;;

Καμία συσκευή δεν αξίζει τόσο. Έκανε η Apple την αρχή και ακολούθησε ο όχλος την μαλακία της. Τα ίδια προβλήματα που έβλεπες, τα ίδια θα βλέπεις αλλά με μεγαλύτερο price tag. Όσο απαράδεκτη είναι η Apple, είναι και η Huawei απλά η Apple σου δίνει λιγότερα για περισσότερα λεφτά και λες και ευχαριστώ (όχι εσύ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή εξέλιξη είναι αρκεί να ενημερώνονται οι χρήστες για την ύπαρξη της απενεργοποίησης! Μία μορφή throttling είναι και το performance mode του android!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Istros είπε

Διάβασε καλά τι είχα είχα αναφέρει στα σχόλια μου για τον Kirin γιατί είναι off topic

for_laughs.png.a6162d734399cedc67a713fdb2f7bdfd.png

Scripta manent δυστυχώς για εσένα.. 😂😂

Εκτός και αν νόμιζες ότι το συγκεκριμένο μαργαριτάρι, όπως και άλλα πολλά τέτοιου είδους το πέταξες στο καφενείο της γειτονιάς 😆

 

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsakfot είπε

for_laughs.png.a6162d734399cedc67a713fdb2f7bdfd.png

Scripta manent δυστυχώς για εσένα.. 😂😂

Εκτός και αν νόμιζες ότι το συγκεκριμένο μαργαριτάρι, όπως και άλλα πολλά τέτοιου είδους το πέταξες στο καφενείο της γειτονιάς

Διάβασε τα όλα γιατί την τελευταία φορά που απάντησα σε κάποιον σαν εσένα με πέταξαν έξω για μια βδομάδα ως off topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vargas είπε

Όχι στο x  στο xs

Τώρα θα φταίω εγώ φίλε μου σύγγαυρε όταν πω ότι δεν καταλαβαίνετε τι διαβάζετε???

Έχει αποστροφο λέει X's που σημαίνει ότι αναφέρεται στο Χ. 

Άλλωστε αν παταγες το υπογραμμισμένο σημείο θα έβλεπες αναφορές 1 χρόνο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, margaritagr είπε

Τώρα θα φταίω εγώ φίλε μου σύγγαυρε όταν πω ότι δεν καταλαβαίνετε τι διαβάζετε???

Έχει αποστροφο λέει X's που σημαίνει ότι αναφέρεται στο Χ. 

Άλλωστε αν παταγες το υπογραμμισμένο σημείο θα έβλεπες αναφορές 1 χρόνο πριν.

Το διόρθωσα καλή μου αφού το ειδες μην αρχίσουμε τώρα και τα λαθάκια να τα κρίνουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Istros είπε

Διάβασε τα όλα γιατί την τελευταία φορά που απάντησα σε κάποιον σαν εσένα με πέταξαν έξω για μια βδομάδα ως off topic.

Υπερ-κιρινικό όπλο μας έταζες.. νερομπίστολο μας βγήκε.

Λοιπόν την γλώσσα στο μυαλό πριν γράψουμε, καθώς τα γραπτά είπαμε μένουν.

Και τα λέμε ξανά στο επόμενο Apple thread ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vargas είπε

Το διόρθωσα καλή μου αφού το ειδες μην αρχίσουμε τώρα και τα λαθάκια να τα κρίνουμε 

Δημοτικό και πιο πριν αυτές οι γνώσεις ρε, τστστσ, απαράδεκτος 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, Istros said:

Σε τοπικ της Huawei είμαστε η στο τοπικ για throttling της apple?Γιατί συνηθίζεται να μας πετάνε καμία βδομάδα έξω ως offtopic αν απαντήσουμε σε κάποιον που μας ρωτάει κάτι άσχετο.Αλλα μάλλον αυτό ισχύει για λίγους.

Μείνετε on topic όμως τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε πόσοι apple users θα ξέρουν την ύπαρξη μιας τέτοια ρύθμισης;  Αν σου κάνει “throttling” πόσες ώρες θα κερδίσεις και πόσο θα επηρεάσει αρνητικά την εμπειρία με αυτό;

Μειώνεται η θερμοκρασία λειτουργίας 🤣

 

Έχω huawei και το φορτίζω με συνεχή χρήση μια φορά ανά 48 ώρες, (νοσοκομείο γαρ δεν είχα τι να κάνω όλο το 24ωρο…) και σε κανονικές συνθήκες μια φορά ανά 5 - 6 μέρες…. Το κινητό είναι 2 ετών…. throttling... in premium 4 figure devices... 🤔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, stafaf είπε

Μα αυτό σου λέω ότι έχεις biased φαντασία.

Απλα ξέρεις τί συμβαίνει? Ακου για να καταλάβεις.

Κανείς άλλος δεν ασχολείται με τις μπαταρίες των κινητών που πουλάει γιατί με το που κλατάρει το πάνε στην ανακύκλωση.

Με την apple δεν ισχύει αυτό, σόρυ κιόλας που δεν είναι το ίδιο. Αυτός που δίνει ένα 1000ρικο πολύ πιθανό θα κρατήσει το τηλέφωνό του καιρό, ή θα το πουλήσει και θα δουλεύει σαν day 1. 

Ε τί να κάνουμε ίσως ένας από τους λόγους που είναι εταιρία με αξία 1.1Τρις$ να είναι και η προσοχή στη λεπτομέρεια, ή στην αποφυγή λαθών του παρελθόντος. Και όχι μόνο στο ότι τα αγοράζουν πρόβατα (που ΚΑΙ αυτό παίζει).

Αντε τώρα στο miui (aka ξεπατικωτούρα inc) και προσοχή ποια rom θα περάσεις μην το μπρικάρεις αν και φαίνεσαι ψαγμένο παιδί.

Σόρρυ που το κινητό μου δεν έχει 1000 ευρώ. Που παίρνει ακόμα αναβαθμίσεις και που δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία του 🤷

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Havik said:

Άραγε πόσοι apple users θα ξέρουν την ύπαρξη μιας τέτοια ρύθμισης;  Αν σου κάνει “throttling” πόσες ώρες θα κερδίσεις και πόσο θα επηρεάσει αρνητικά την εμπειρία με αυτό;

Μειώνεται η θερμοκρασία λειτουργίας 🤣

Έχω huawei και το φορτίζω με συνεχή χρήση μια φορά ανά 48 ώρες, (νοσοκομείο γαρ δεν είχα τι να κάνω όλο το 24ωρο…) και σε κανονικές συνθήκες μια φορά ανά 5 - 6 μέρες…. Το κινητό είναι 2 ετών…. throttling... in premium 4 figure devices... 🤔

Ποιος σου είπε πως μετά από ένα χρόνο ή απο 2 θα ενεργοποιηθεί με το ζόρι το throttling σε ένα iphone??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, macboy είπε

Για φόρτωσε ένα s9 plus με εφαρμογές και βάλε την ποιο μεγάλη ανάλυση και όλα τα notification ανοιχτά και θα δούμε ποσό θα κρατά η μπαταρία!!! 

Επειδή έχω και S9 αλλά και S8+ λες μπούρδες. Μια χαρά κρατάει η μπαταρία, 2 μέρες βγάζει και δεν χρειάζεται να το βάλω στα 2960x1440, μια χαρά είναι στα 2220x1080. iPhone είχα και κυκλοφορούσα με τον φορτιστή στο χέρι. Τώρα το τρώει η σκόνη στο συρτάρι. Θα μου πεις όταν έχεις δώσει 1200€ για να πάρεις Smartphone και ένα χρόνο μετά σου ενεργοποιεί η αγαπημένη σου εταιρία το throttling, τι να πεις για να τα μπαλώσεις, θα βρεις διάφορες δικαιολογίες όπως ο Jobs την εποχή που το 4 δεν είχε σήμα. Αντί να παραδεχτεί το λάθος της εταιρίας του, έλεγε ποια άλλα Smartphones έχουν το ίδιο και καλά πρόβλημα, σαν να είναι στο νηπιαγωγείο. Είπαμε η Apple μόνο ποιότητα πουλάει. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, kirileman είπε

Εμ μπρο μου. Ξέρεις... Η μόνη χρήση που του κάνω είναι φωτό fb web browsing.   Σόρρυ που λέω την αλήθεια ενώ το κινητό σου δε βγάζει μέχρι το μεσημέρι . Σόρρυ ε 🤷

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Havik είπε

Έχω huawei και το φορτίζω με συνεχή χρήση μια φορά ανά 48 ώρες, (νοσοκομείο γαρ δεν είχα τι να κάνω όλο το 24ωρο…) και σε κανονικές συνθήκες μια φορά ανά 5 - 6 μέρες…. Το κινητό είναι 2 ετών…

Μήπως εννοείς 2 ημερών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...