Προς το περιεχόμενο

Windows 10 October 2018 Update: Το χρονικό ενός φιάσκου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ μετά τα καταραμμένα updates το download speed απο το wi-fi του laptop μου εχει σταματήσει στα 5 Mbps ενώ όλες άλλες συσκευές μου (τηλέφωνα, tablet) κατεβάζουν ασύρματα απο 30 και πάνω. Δεν έχει επηρεαστεί όμως η ενσύρματη ταχύτητα που δίνει και τα 50. Μέχρι και πρίν από λίγο καιρό κατέβαζε κανονικά ασύρματα με 40 μέσο όρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, 7700K είπε

Φιασκο ειναι απο τοτε που βγηκαν σε ολα τα επιπεδα , σωζωνται μονο απο καποια παιχνιδια και υπηρεσιες (microsoft store)  ειδαλλως θα ειχαν παει απατα σαν τα 8

Ενδεικτικα εχω την x-fi xtreme music οι επισημοι της drivers της creative δεν δουλευαν μετα απο καθε restart χωρις να εχουν το Console manager , ευτηχως βρηκα unofficial drivers με ολο το πακετο , ωστοσο η ενταση ειναι ελαφρως χαμηλοτερη και η ποιοτητα ηχου ειναι καλυτερη στα 7αρια 

Oπως και να εχει τα 10αρια δεν προκειται να φτασουν ποτε τα 7αρια ουτε σε αξιοπιστια  αλλα ουτε σε επιδοσεις 

 

  

στο συγκεκριμένο πρόβλημα φταίει η creative κ οι drivers της

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, pitogiro είπε

Σε 3 πισιά, το ένα έκανε update πριν κανα μήνα και τα άλλα δύο ακόμα περιμένουνε.

Θέλω το update κυρίως για το dark theme στον windows explorer.

Ναι απλά η microsoft εκανε dark και τα αρχεια του κοσμάκη και τώρα τρεχουν και δεν φτάνουν!😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα που πέρασα την τελευταία αναβάθμιση (17763.1) σε 4 υπολογιστές.

Dell Xps 9560 i7 - Native (Upgrade)

Macbook pro 13 15.2 2018 - Bootcamp (Fresh install)

Mac Pro 6.1 2013 Xeon - Bootcamp (Upgrade)

Asus X99 USB 3.1 i7 6950x Ubuntu 18.10 Kernel 4.19 Low Latency - KVM (Upgrade)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, GrooveOn είπε

Εγώ μετά τα καταραμμένα updates το download speed απο το wi-fi του laptop μου εχει σταματήσει στα 5 Mbps ενώ όλες άλλες συσκευές μου (τηλέφωνα, tablet) κατεβάζουν ασύρματα απο 30 και πάνω. Δεν έχει επηρεαστεί όμως η ενσύρματη ταχύτητα που δίνει και τα 50. Μέχρι και πρίν από λίγο καιρό κατέβαζε κανονικά ασύρματα με 40 μέσο όρο...

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ μετα το update....

Με επαναφορά σε προηγούμενο σημείο, μπορώ να επανέλθω;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...