Προς το περιεχόμενο

Windows 10 October 2018 Update: Το χρονικό ενός φιάσκου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα το update μού κατέστρεψε το MBR και γενικά όσο κι αν προσπάθησα να κάνω αποκατάσταση είτε με φλασάκι, είτε με τα εργαλεία που έχει στην αποκατάσταση, δε τη γλύτωσα τελικά. Πάλευα τόσες μέρες μπας και γλυτώσω το φορμάτ, αλλά δε το γλύτωσα.
Τελικά πέρασα 7άρια Ultimate 64bit SP1 και "καθάρισα"...
Από την αρχή με τη δωρεάν αναβάθμιση από 7άρια σε 10άρια είχα πολλά τέτοια μικροπροβληματάκια θυμάμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ που έχασα τα αρχεία μου μετά από την αναβάθμιση, επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν να μην ανησυχώ. Τα έχουν αυτοί και θα μου τα στείλουν. Ουπςς!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούστηκε πάντως ότι στις 30 Φεβρουαρίου η Microsoft θα αναβαθμίσει πλήρως τα Windows με Linux kernel γιατί κει η ίδια κουράστηκε με το προϊόν της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν μου επιτρεπετε ..... 

Συμβαινουν και θα συμβαινουν αυτα....

To OS X Mojave κανει τα δικα του μετα την εγκατασταση τοσο διοτι εχει πιο tight security οσο και επειδη οι εφαρμογες που μεχρι την προηγουμενη εκδοση επαιζαν σωστα τωρα σκανε (πχ eset enpoint antivirus , sequel pro .... to name just a few) 

Το linux θελει γνωση και περισκεψη για να το συντηρησεις .... καθε apt-get update ; apt-get upgrade ; apt-get dist upgrade η τα αντοσποιχα σε yum ......μπορει να φερουν την δυσλειτουργια η και την καταστροφη..

Τα windows εχουν πλεον αποψη για το τι μας χρειαζεται και τι οχι ,οποτε διαγραφουν δεδομενα και φυσικα εαν για καποιο λογω κατι συμβει κατα το boot η κατα το shutdown/restart  ειναι μετα ικανα να μην φωρτονουν ... (πχ. για καποιο λογω σβηνουμε το μηχανημα βιαια.... δεν πρεπει αλλα σιγουρα εχει τυχει σε ολους μας)

 

Αρα τι συζηταμε ... κουραγιο και υπομονη θελει τελικα ....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bazg είπε

Εγώ που έχασα τα αρχεία μου μετά από την αναβάθμιση, επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν να μην ανησυχώ. Τα έχουν αυτοί και θα μου τα στείλουν. Ουπςς!!! 

Πώς επικοινώνησες; Υπάρχει περίπτωση άραγε να μην έχουν χαθεί και τα δικά μου και να τα έχουν κάπως αυτοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχει σωθεί τίποτα,  θα βρίσκεται στο "old windows" directory. Αν αυτό το έχουμε σβήσει (όπως κάνω εγώ κάθε φορά αμέσως μετά την δημιουργία του), δεν υπάρχει ελπίδα. Αλλά πάλι για μένα δεν είναι πρόβλημα γιατί έχω image του δίσκου πριν και μετά απο κάθε update...

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...