Προς το περιεχόμενο

Αγορα 2κ 144hz Monitor Gsync


PartyAnimaL88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, Dinoel είπε

 

Είναι ίδιες ως προς τα χαρακτηριστικά, από εκεί και πέρα όποια σου αρέσει σχεδιαστικά επέλεξε. Η viewsonic θεωρητικά έχει καλύτερο quality control.

Για την acer μπορώ να σε διαβεβαιώσω και προσωπικά ότι είναι εξαιρετική σαν οθόνη, και εμφανισιακά ιδιαίτερη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από εμένα,

Μόλις αγόρασα μια 2080 και θέλω να κάνω την αλλαγή από την 24"/144hz/1080/tn οθόνη που έχω τώρα σε μια 27"+/144hz+/2K/ips ή va (+gsync). Όμως έχω μπερδευτεί πάρα πολύ ως προς την επιλογή. Βάσει ότι έχω διαβάσει (δεν έχω καταφέρει να τσεκάρω από κοντά καμία οθόνη) το va είναι καλύτερη επιλογή από το ips αλλά σχεδόν όλοι προτείνουν ips για gaming. Επίσης με έχει μπερδέψει και η επιλογή μεγέθους οθόνης. Γενικά τα παιχνίδια που παίζω είναι  fps και η οθόνη προορίζεται μόνο για gaming.

Η γνώμη σας θα εκτιμηθεί δεόντως :) 

Επεξ/σία από flytz88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, flytz88 είπε

 

Διαλέγεις μια απ' την ''αγία τετράδα'' όπως λέω : https://www.skroutz.gr/comparelists/43?compare=8666511%2C10264137%2C10553981%2C7770825

Κατά βάση είναι ίδιες, όποια σου αρέσει αγόρασε.

Από εκεί και πέρα, λόγω προσωπικής χρήσης σου αναφέρω πως η acer είναι εξαιρετική επιλογή και ότι πρέπει γι' αυτό που ζητάς ακριβώς. Παίζω battlefield και στο επιβεβαιώνω. Και εμφανισιακά έχει αυτόν τον ξεχωριστό ''επιθετικό'' σχεδιασμό.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...