Προς το περιεχόμενο

δεν ανοιγουν οι σελιδες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εδω και 2 μερες αντιμετωπιζω απο ολες τις συσκευες μου το εξης θεμα ενω ολα ειναι συνδεμενα και συγχρονισμενο το adsl και το ιντερνετ ξαφνικα δεν ανοιγουν οι σελιδες σαν να μην εχω συνδεση ενω ολα ειναι κανονικα η συνδεση ειναι cosmote και το ρουτερ ενα netgear 3700 στο pc εχω καρφωτες ip εχω δοκιμασει google dns και cloudflare τι αλλο μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, lak10 said:

για καποιο λογο εχω packet loss να δηλωσω βλαβη στο ΟΤΕ?

δοκιμαζεις με τον εξοπλισμο του οτε και με καλωδιο ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, poulinos είπε

δοκιμαζεις με τον εξοπλισμο του οτε και με καλωδιο ethernet.

ethernet εχω ρουτερ του ΟΤΕ δεν μετα την αλλαγη πολιτικης που εγινεμ χρησιδανειο δεν ζητησα ρουτερ  το εχω δηλωσει βλαβη και περιμενω μου μαλλον αυριο η αποκτασταση. Αποχθες πουδηλωσα βλαβη δεν εχει γινει ψηφιακος ελγχος στην γραμμη θα πνιγονται μαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λετε με ενα απλο reset της γραμμης να λυνοταν το προβλημα χωρις να χρειαζοταν αλλαγη ρουτερ

υπαρχει περιπτωση αν κατεβαζουμε και τρωμε ολο το bandwith να παρουσιαστει packet loss?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
On 08/11/2018 at 06:29, lak10 said:

ηρθε τεχνικος δεν βρηκε προβλημα με περασε σε voip με την ευκαιρια αφου ετσι κι αλλιως τον Μαιο περνανε ολοι σε voip

ναι σιγα σιγα ολοι πανε voip.

On 08/11/2018 at 12:33, lak10 said:

λετε με ενα απλο reset της γραμμης να λυνοταν το προβλημα χωρις να χρειαζοταν αλλαγη ρουτερ

υπαρχει περιπτωση αν κατεβαζουμε και τρωμε ολο το bandwith να παρουσιαστει packet loss?

τωρα 1002 μπορει να εφταιγαν.μπορει κατι να ειχε γινει στο dslam,μπορει ο εξοπλισμος σου ,μπορει καποιο γενικοτερο προβλημα.αν τρως ολο το bandwidth τοτε θα εχεις delay στο να ανοιξεις πχ σελιδα ειτε απο το ιδιο το Pc ειτε απο αλλη συσκευη όπως και ναι μπορει να κανεις ενα ping καπου και να βλεπεις request time out  αφου χρησιμοποιεις ολο το bandwidth της γραμμης.το ειπα οσο πιο απλα γινεται.εκει πολλες φορες βοηθαει ειτε να μπουν ορια στο bandwidth με προγραμμα ή μεσα απο το router οπως και να σεταριστει qos στο router.αν μιλαμε για τορρεντ μπορει καποιος να περιορισει μεσα απο το Mtorrent το download και το upload.

On 07/11/2018 at 01:13, lak10 said:

ethernet εχω ρουτερ του ΟΤΕ δεν μετα την αλλαγη πολιτικης που εγινεμ χρησιδανειο δεν ζητησα ρουτερ  το εχω δηλωσει βλαβη και περιμενω μου μαλλον αυριο η αποκτασταση. Αποχθες πουδηλωσα βλαβη δεν εχει γινει ψηφιακος ελγχος στην γραμμη θα πνιγονται μαλλον


το δικαιουσαι να το παρεις δωρεαν απλα το επιστρεφεις αμα φυγεις.αλλιως και με δανεικο απο κανα φιλο εκανες δοκιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, lak10 said:

τελικα το προβλημα ηταν το xbox one x Εξηγω σπιτι εχω 2 adsl μια ΟΤΕ μια cyta στην cyta εχω κλεισει DHCP Server και εχω καρφωτες ip και αλλαζω την προεπιλεγμενη πυλη αναλογα με το με ποια συνδεση θελω να βγω στο ιντερνετ. Το xbox για φαινεται οτι λατρευει το ipv6 και ετσι παρολο που εδινα gateway της cyta αυτο εβγαινε και με ipv6 ΟΤΕ δηλαδη αλλα και με ipv4 cyta με αποτελεσμα να γονατιζει τον ΟΤΕ και να μου δημιουργει αυτα τα προβληματα. Σαν μονη λυση που βρηκα ειναι να κλεισω το ipv6 απο ρουτερ του. ΟΤΕ Ομολογω οτι πρωτη φορα συναντω τετοια περιπτωση σε συσκευη

αλλη λυση μηπως να εκλεινες το ipv6 απο το xbox ή να εδινες και Ipv6 στο xbox/?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2019 στις 10:45 ΜΜ, poulinos είπε

αλλη λυση μηπως να εκλεινες το ipv6 απο το xbox ή να εδινες και Ipv6 στο xbox/?

δεν εχει σχετικη επιλογη το xbox. αυτοματα τα παιρνει ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/01/2019 at 01:01, lak10 said:

δεν εχει σχετικη επιλογη το xbox. αυτοματα τα παιρνει ολα

δεν εχει πεσει xbox στα χερια μου για αυτο και το εκανα σε στυλ ερωτησης.ξερω οτι στις περισσοτερες κονσολες μπορεις να ρυθμισεις Ip και dns αλλα για Ipv6 δεν εχει τυχει να δω. εκτος αν το κλεισεις απο το ρουτερ μετα αν σε αφηνει και εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, lak10 said:

μπορεις να ρυθμισεις ip και τα σχετικα οχι ομως να διαλεξεις ipv4/ipv6

τοτε μονο αν βαλεις καρφωτα Ip και σε ipv4 και σε ipv6 για να βγεις απο την συνδεση που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...