Προς το περιεχόμενο

Τα ασύρματα ακουστικά AirDots της Xiaomi έρχονται με τιμή €25


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλη φαση.ψαχνω εδω και καιρο να βρω σε λογικη τιμη.θελω airpods αλλα κοστιζουν μια περιουσια ακομα και μεταχειρισμενα.αν ερχονται οντως σε τετοια τιμη θα τα ηθελα πολυ και ελπιζω να ειναι βολικα στα αυτια

53 minutes ago, imvrios said:

3 φορτίσεις μόνο είναι γελοίος αριθμός. Τα δικά μου μπορούν να φορτιστούν 17 φορές από τη θήκη τους. Ενώ η θήκη είναι και mini power bank και μπορεί σε ώρα ανάγκης να φορτίσει (micro usb) κινητά.

Από την άλλη τα δικά μου με πλήρη φόρτιση διαρκούν δυόμισυ ώρες όταν είναι σε stereo mode. Η Xiaomi υπόσχεται 4 ώρες.

ποια ειναι τα δικα σου?

1 hour ago, imvrios said:

Έχω αγοράσει από Κίνα τα X2-TWS . Ιδιο concept bluetooth ακουστικών με τα Xiaomi και τα λατρεύω.

Ο ήχος είναι κατώτερος από τα (ακριβά) ενσύρματα in-ear Huawei που επίσης έχω. Λίγο flat. Αλλά η έλλειψη καλωδίων είναι απίστευτη αίσθηση ελευθερίας.

καθονται καλα στο αυτι?φαινονται ιδια σχεδον,ποσο σου κοστισαν?κοντα στα 40 τα βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Μάλλον 2 εννοεί. Το πρώτο 4ωρο είναι με φορτισμένα ακουστικά.

Βασικά 3 είναι. Γιατί υποτίθεται όταν θα βγεις από το σπίτι με πλήρη φορτισμένη τη βάση, θα είναι φορτισμένα και τα ακουστικά. 

Μικρή σημασία έχει, είτε 2 είτε 3 είναι ελάχιστος αριθμός. 

Επίσης, όσο value for money και να είναι, με τόσο λίγα χρήματα αντικειμενικά ο ήχος δε θα έχει τίποτε το ιδιαίτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, άσχετη αλλά και σχετική. Το διπλό Bluetooth το γράφει ένας στρατόκ@υλος τροχονόμος? Δεν το ήξερα /ακούσει μέχρι πρόσφατα. Ισχύει? 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, barman_ είπε

καλη φαση.ψαχνω εδω και καιρο να βρω σε λογικη τιμη.θελω airpods αλλα κοστιζουν μια περιουσια ακομα και μεταχειρισμενα.αν ερχονται οντως σε τετοια τιμη θα τα ηθελα πολυ και ελπιζω να ειναι βολικα στα αυτια

ποια ειναι τα δικα σου?

καθονται καλα στο αυτι?φαινονται ιδια σχεδον,ποσο σου κοστισαν?κοντα στα 40 τα βλεπω

Κάθονται τέλεια στο αυτί. Με περπάτημα /ταχύ βάδισμα δε πέφτουν. Έχω τρέξει επίσης και δεν έπεσαν αλλά δεν είναι για δρομείς. Κάποια στιγμή θα φύγουν. 

Κόστισαν 40€ με priority line από Banggood πριν 7-8 μήνες. Προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με αυτή την αγορά. Και σε 5 ημέρες έχουμε singles day στην Κίνα. Μπορεί να παίξει καμία καλή τιμή.

Όμως έχουν περάσει αρκετοί μήνες και δε ξέρω αν τώρα θα αγόραζα τα ίδια. Ίσως θα περίμενα για την επόμενη έκδοση. Προσωπικά προσεύχομαι για έκδοση με μεγαλύτερη αυτονομία, υποστήριξη Bluetooth 5.0 και aptX. Και χωρίς να είναι βαρύτερα. Έτσι και βγει κάτι τέτοιο, τα πληρώνω και 100€ από Κίνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Superuser είπε

Γιατί τόσος ενθουσιασμός;

Δεν είναι ούτε τα πρώτα ασύρματα ακουστικά αλλά ούτε και τα φθηνότερα

Με την σύγκριση των αντίστοιχων της apple λίγο άκυρη την βρίσκω 

Σύγκριση να γίνει με κάποια στο ίδιο εύρος τιμής γιατί εννοείτε ότι τα ακριβότερα της apple θα είναι και ποιοτικότερα...

Της Apple ποιοτικότερα λέει, να υποθέσω ποιοτικά βρίσκεις και τα Beats της Apple επειδή απλά κοστίζουν 300€? Οτινανε. Όπως και να έχει εγώ προσωπικά προτιμώ on-ear  για μουσική, με 29-50€ παίρνεις JBL Bluetooth on-ear ακουστικά με 16 ώρες διάρκεια μπαταρίας. Άμα έχεις τύχη θα βρίσκεις και με 29€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το ότι ενθουζιαζόμαστε με κάθε τι φυσιολογικό που παρουσιάζουν οι εταιρίες με ξεπερνάει... σόρρυ κι όλας αλλά απλά bluetooth ακουστικά είναι, τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο... 

Ακριβώς αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά ακουστικά στο ίδιο στύλ με 3 ώρες αυτονομία και τα δύο σε λειτουργία και καμιά 10 φορτίσεις δοκιμασμένα απο τη βάση τους και εργοστασιακά αναφέρει 20 αλλά δεν το άφησα να αδειάσει τελείως η βάση τους,  είναι τα defunc true! Με ένα 50αρικο προσφορά από πλαίσιο πριν κανα διμηνο ήταν η καλύτερη αγορά που έκανα σε ακουστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, eemix είπε

Ερώτηση, άσχετη αλλά και σχετική. Το διπλό Bluetooth το γράφει ένας στρατόκ@υλος τροχονόμος? Δεν το ήξερα /ακούσει μέχρι πρόσφατα. Ισχύει? 

Ωραίοι χαρακτηρισμοί. Ποιος σου είπε ότι είναι στρατόκαβλος. Τεσπά δειξτου ότι είναι Bluetooth και όχι ότι ακούς μουσική το man on the edge των maiden και πατάς κόσμο με το αμάξι (carmageddon 2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Plapoutas said:

Της Apple ποιοτικότερα λέει, να υποθέσω ποιοτικά βρίσκεις και τα Beats της Apple επειδή απλά κοστίζουν 300€? Οτινανε. Όπως και να έχει εγώ προσωπικά προτιμώ on-ear  για μουσική, με 29-50€ παίρνεις JBL Bluetooth on-ear ακουστικά με 16 ώρες διάρκεια μπαταρίας. Άμα έχεις τύχη θα βρίσκεις και με 29€

το εχουν παραδεχτει ολοι τουλαχιστον στα ριβιους οτι ειναι οτι καλυτερο,τουλαχιστον σε αυτη τη κατηγορια χρηματων

 

ποια ειναι αυτα που λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aris1986 είπε

Ωραίοι χαρακτηρισμοί. Ποιος σου είπε ότι είναι στρατόκαβλος. Τεσπά δειξτου ότι είναι Bluetooth και όχι ότι ακούς μουσική το man on the edge των maiden και πατάς κόσμο με το αμάξι (carmageddon 2)

Ηταν ένας χαρακτηρισμός για σε ορισμένους του σώματος που πατάνε καθαρά στο γράμμα του νόμου. Αναφέρομαι σε ενημέρωση που είχα απο γνωστό που με αποθάρυνε να αγοράσω 2πλο bluetooth (τύπου sporty) διότι προ μηνός έγραψαν γνωστό του με παρόμοιο bluetooth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FELIX είπε

..αφού φέρουν αρκετές ομοιότητες στην ονομασία και στην εμφάνιση με τα γνωστά ακουστικά της Apple....

που τις ειδε τις ομοιοτητες στην εμφανιση ο ποητης?

Έχουν το ίδιο χρωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Istros είπε

Έχουν το ίδιο χρωμα

Ίσως γιατί μπαίνουν και στο αυτί και δεν είναι υποθέτο...

 Είπαμε να βλέπουμε φαντάσματα της Apple παντού αλλά και μέχρι ένα σημείο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, eemix είπε

Ηταν ένας χαρακτηρισμός για σε ορισμένους του σώματος που πατάνε καθαρά στο γράμμα του νόμου. Αναφέρομαι σε ενημέρωση που είχα απο γνωστό που με αποθάρυνε να αγοράσω 2πλο bluetooth (τύπου sporty) διότι προ μηνός έγραψαν γνωστό του με παρόμοιο bluetooth...

Για μένα πρέπει να πατάνε στο γράμμα του νόμου για το αντίθετο έχω και εγώ πείρα. Είχα γλιτώσει τόσες φορές στο παρελθόν λέγοντας είμαι άνεργος, με μια ξεχασμένη κάρτα ΟΑΕΔ, ξέχασα ζώνη μην μου κόψεις κλήση, έλα δεν έγινε κάτι θα βάλω τώρα, η μάνα μου είναι άρρωστη και μιλούσα στο κινητό κτλπ.

Κανονικά δεν πρέπει ούτε από μένα ούτε από αυτόν να μου την χαρίζει.

Άμα απαγορεύεται απαγορεύεται γιατί δεν ξέρει άμα ακούς μουσική από τους 1002 τρόπους που υπάρχουν πια με την τεχνολογία και δίκαιο θα έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, kg1973 είπε

Ίσως γιατί μπαίνουν και στο αυτί και δεν είναι υποθέτο...

 Είπαμε να βλέπουμε φαντάσματα της Apple παντού αλλά και μέχρι ένα σημείο 

Αυτό λέω και γω μόνο στο χρώμα μοιάζουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...