Προς το περιεχόμενο

Τα ασύρματα ακουστικά AirDots της Xiaomi έρχονται με τιμή €25


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, barman_ είπε

καλη φαση.ψαχνω εδω και καιρο να βρω σε λογικη τιμη.θελω airpods αλλα κοστιζουν μια περιουσια ακομα και μεταχειρισμενα.αν ερχονται οντως σε τετοια τιμη θα τα ηθελα πολυ και ελπιζω να ειναι βολικα στα αυτια

ποια ειναι τα δικα σου?

καθονται καλα στο αυτι?φαινονται ιδια σχεδον,ποσο σου κοστισαν?κοντα στα 40 τα βλεπω

oneplus bullets wireless. enjoy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα που με ενοχλεί στα αυτιά και με εκνευρίζει το ακουστικό που μπαίνει μέσα στο αυτί, έχω κάποια άλλη επιλογή σε ασύρματο εκτός από τα airpods?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Ρε την Ξαϊομάρα, δεν υπάρχει τίποτα με το οποίο να μην ασχολείται, μέχρι και μπατονέτες για τ'αυτιά έχει βγάλει!
Εξαιρετική τιμή γι'αυτό που προσφέρει, δεν αμφιβάλλω ότι θα'χουν και ποιοτικό ήχο, πολύ καλό νέο.

Σσαομάρα.. όχι ξαιομαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Ηλίας_1988 είπε

Χωρίς να ξέρω πολλά, πανομοιότυπα bluetooth ασύρματα ακουστικά στο gear best έχουν 6-7 ευρώ χωρίς να είναι βέβαια κάποιας εταιρίας, δεν ξέρω εάν έχουν κάποια διαφορά, εαν γνωρίζει κάποιος ας μας πει.

Έχοντας τα x2t τα οποία ήταν καλά για 20 ευρώ και τους το δίνω δλδ κάνανε αρκετές διακοπές σε σχέση με airpods που επίσης είχα πιο παλιά η μεγάλη διαφορά που λογικά έχουν φτιάξει και με αυτά τώρα είναι: έχεις 2 ακουστικά το ένα συνδεόταν με το κινητό και το δεύτερο με το πρώτο επαιρνε τον ήχο  και τον έστελνε  στο 2ο οπότε όταν το πρώτο έχανε σύνδεση τότε και το 2ο έχανε ενω τα airpods και τώρα κάποια καινούργια συνδέονται το κάθε ένα με το κινητό οπότε έχεις καλύτερη σύνδεση και το ένα δεν εξαρτάται με το άλλο για μεταξύ τους συνεννόηση αλλά την κάνει το κινητό. Τώρα στα λέω φουλ απλοϊκά απλά για να καταλάβεις σε ένα αρχικό επίπεδο γιατί τα airpods ήταν τόσο ανωτερο (συν ένα τσιπ) για τώρα αν θες έβγαλε και η blitzwolf με κάπου 20κατι με τεχνολογία όπως σου λέω συν aptx αν θες αλλά λένε μπαταρία μόνο 2 ώρες...οπότε θα πρότεινα να περιμένουμε για τα σαομι.

Επεξ/σία από PokemonEnthousiast
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Plapoutas said:

Της Apple ποιοτικότερα λέει, να υποθέσω ποιοτικά βρίσκεις και τα Beats της Apple επειδή απλά κοστίζουν 300€? Οτινανε. Όπως και να έχει εγώ προσωπικά προτιμώ on-ear  για μουσική, με 29-50€ παίρνεις JBL Bluetooth on-ear ακουστικά με 16 ώρες διάρκεια μπαταρίας. Άμα έχεις τύχη θα βρίσκεις και με 29€

Τυχαινει να εχω και τα Airpods και το JBL Everest 300.

Εννοειται οτι τα over the ear, ειναι ανωτερα σε ποιοτητα ηχου λογω σχεδιασμου (και JBL=εγγυηση), ομως και τα Airpods δεν τα πανε καθολου ασχημα.Το μονο προβλημα των Airpods ειναι το ανυπαρκτο isolation. 

Aπο την αλλη στο Everest 300 το μικροφωνο ειναι πρακτικα αχρηστο και η συνδεση μερικες φορες χανεται. Πλεον τα χρησιμοποιω μονο στο Desktop μου για CS:GO ενσυρματα.

Τελευταια που δοκιμασα ακουστικα Xiaomi δεν ενθουσιαστηκα, οποτε τι προσδοκια να εχεις απο ενα ασυρματο set; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι να ναι κάποιοι εδώ μέσα. Ξέρει κανένας κάποια αλλά ασύρματα ακουστικά και ασύρματα μεταξύ τους που να παίζουν σε αυτή τη τιμή ; Έλεος 

Μια ερώτηση : δηλαδή εμείς ποτε θα μπορούμε να τα κάνουμε preorder από Κίνα ; 

Επεξ/σία από newton91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, PokemonEnthousiast said:

Έχοντας τα x2t τα οποία ήταν καλά για 20 ευρώ και τους το δίνω δλδ κάνανε αρκετές διακοπές σε σχέση με airpods που επίσης είχα πιο παλιά η μεγάλη διαφορά που λογικά έχουν φτιάξει και με αυτά τώρα είναι: έχεις 2 ακουστικά το ένα συνδεόταν με το κινητό και το δεύτερο με το πρώτο επαιρνε τον ήχο  και τον έστελνε  στο 2ο οπότε όταν το πρώτο έχανε σύνδεση τότε και το 2ο έχανε ενω τα airpods και τώρα κάποια καινούργια συνδέονται το κάθε ένα με το κινητό οπότε έχεις καλύτερη σύνδεση και το ένα δεν εξαρτάται με το άλλο για μεταξύ τους συνεννόηση αλλά την κάνει το κινητό. Τώρα στα λέω φουλ απλοϊκά απλά για να καταλάβεις σε ένα αρχικό επίπεδο γιατί τα airpods ήταν τόσο ανωτερο (συν ένα τσιπ) για τώρα αν θες έβγαλε και η blitzwolf με κάπου 20κατι με τεχνολογία όπως σου λέω συν aptx αν θες αλλά λένε μπαταρία μόνο 2 ώρες...οπότε θα πρότεινα να περιμένουμε για τα σαομι.

εχει γινει λες τοσο καλη δουλεια τελευταια?σκεφτομαι να χτυπησω airpods αλλα μηπως να περιμενω να μη δωσω παραλογα πολλα χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Hetfield είπε

Τυχαινει να εχω και τα Airpods και το JBL Everest 300.

Εννοειται οτι τα over the ear, ειναι ανωτερα σε ποιοτητα ηχου λογω σχεδιασμου (και JBL=εγγυηση), ομως και τα Airpods δεν τα πανε καθολου ασχημα.Το μονο προβλημα των Airpods ειναι το ανυπαρκτο isolation. 

Aπο την αλλη στο Everest 300 το μικροφωνο ειναι πρακτικα αχρηστο και η συνδεση μερικες φορες χανεται. Πλεον τα χρησιμοποιω μονο στο Desktop μου για CS:GO ενσυρματα.

Τελευταια που δοκιμασα ακουστικα Xiaomi δεν ενθουσιαστηκα, οποτε τι προσδοκια να εχεις απο ενα ασυρματο set; 

Το μικρόφωνο των airpods είναι σίγουρα καλύτερο από αυτό των on-ear JBL, αλλά 150€ δεν αξίζουν για τον ήχο που προσφέρουν. Στα 70€ θα έπρεπε να πουλιούνται όχι παρακάτω λόγω της ασύρματης τεχνολογίας και της case. Δεν είχα ποτέ παράπονο με των ήχο των ακουστικών της apple, σίγουρα καλύτερος αυτών της Xiaomi αλλά σε καμία περίπτωση δεν αξίζουν τα λεφτά τους. Κοστολογούνται υπερβολικά ειδικά τα Beats για τον ήχο που προσφέρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάλι συγκρίνετε μεταξύ τους συσκευές που η μια κάνει 200 και η άλλη ...20, πιστεύοντας πως είναι ίδιες μεταξύ τους; 

😱

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά πλέον έξω οι χρήστες με AirPods πολλαπλασιάστηκαν! Εκεί που έβλεπα έναν τη μέρα με το ζόρι, εδώ και κάτι μήνες έγιναν δεκάδες! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από ότι φαίνεται η xiaomi έχει πιάσει για τα καλά το νόημα δηλαδή ότι αν και οι καταναλωτές λένε ότι θέλουν κάτι να κρατάει για χρόνια στη πραγματικότητα η πλειοψηφία δεν κρατάει gadget για πολύ γιατί είτε τα βαριέται είτε βγαίνει κάτι καλύτερο (ή πιο μουράτο) που να το θέλει. Το μόνο που χρειάζεται είναι να είναι σχετικά φθηνό αλλά και όσο λειτουργεί να λειτουργεί καλά.

Ό,τι xiaomi gadget έχω δεί σε άλλους ή έχω αγοράσει ο ίδιος, δεν ήταν apple ή samsung αλλά με λίγα λεφτά παραπάνω από τις άλλες κινεζιές είχες μεγάλη άνοδο στην ποιότητα και την εμπειρία χρήσης. Τοσο ένα xiaomi powerbank που ήταν πολύ καλό, ενα smartwatch, ενσύρματα ακουστικά και κάτι bluetooth ακουστικά με καλό ήχο που κρατάνε πολλές ώρες και πιάνουν από κάμποσα δωμάτια μακρια είναι από τις καλύτερες και φθηνότερες αγορές που έχω κάνει. Αλλά όπως είπα δεν κρατάνε για πάντα (πχ. το powerbank) αλλά για αυτή τη τιμή... είναι όντως value for money.

Επεξ/σία από INick
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 25 ευρο και μαπα που είναι , σιγουρα θα κανουν την δουλεια τους αψογα για οσους δεν είναι audiophile .

Xiaomi εχει κανει μεγαλο καλο στον ανταγωνισμο παντος. 

13 ώρες πριν, ougxar είπε

Σαν το soundstage των open headphones δεν εχει...

Σιγουρα ναι , όμως για IN EAR open back πρεπει να πας σε AUDEZE  και εκει μιλαμε για τιμες από 600 ευρο και πανω … 

Εδώ μιλαμε για ακουστικα 25-100 ευρο , Που είναι για οσους δεν ασχολουντε με τον ηχο και σιγουρα δεν θα εδιναν 1.000 ευρο για ακουστικα . 

Για την ακριβεια εδώ και 100 ευρο και τους φαίνονται ακριβα  φαντασου να τους πεις 500-1000 ευρο , το πρωτο που ακους είναι πας καλα ? τρελος εισαι ? Είναι το ιδιο πραγμα με τα κινητα και με Xiaomi 150 ευρο κανεις την δουλεια σου  και με Note 9 800 euro , το θεμα είναι ποσο απαιτητικος εισαι και τη χρηση κανεις.

Πχ να παρεις 1.000 ευρο ακουστικα και να ακους μια φορα την βδομαδα μουσικη, η να ακους 96kbps mp3 σε ένα κακο dac , δεν εχει νοημα.

12 ώρες πριν, Ilbabis είπε

Εμένα που με ενοχλεί στα αυτιά και με εκνευρίζει το ακουστικό που μπαίνει μέσα στο αυτί, έχω κάποια άλλη επιλογή σε ασύρματο εκτός από τα airpods?

Ναι και υπαρχει επιλογή , όμως είναι σαφος πολύ ανωτερη τοσο σε τιμη τοσο και σε ποιοτητα κατασκευης , ηχου κτλ κτλ . Tα BOSE soundsport wireless FREE είναι  στην Κατηγορια  midrange (οσο εχει να κανει τους audiophile) είναι στα 200 ευρο και είναι αδιάβροχα , εχουν V shaped ηχο με πολύ εντονα τα Low bass χωρις όμως να εχουν στακατο μπασο High bass extension , όπως τα Sennheiser momentum ( σου λεω αυτά διοτι ολοι τα ξερουν , Δεν εχουν εντονα mids , και εχουν flat highs , είναι ολο καθαρος ο ηχος , η μπαταρια είναι απλα οκ...  είναι πολύ ελαφρια και από οσα εχω δοκιμασει ( και εχω δοκιμασει σχεδόν τα παντα από τις γνωστες μαρκες) είναι τα ποιο αναπαυτικα αν και ασχημα σε εμφανιση . Τα silicone tips που εχουν κλειδωνουν σαν αγκιστρη στο αυτή και δεν πεφτουν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ , ο Driver είναι ΕΚΤΟΣ αυτιου και ελαχιστα ο nose του tip μπαινει μεσα στο αυτι οποτε ουσιαστικα εχεις τον driver μακρια , με αυτό τον τροπο εχεις ένα μεγαλυτερο soundstage για αυτό το ειδος του ακουστικου, και επισης όπως όλα τα open soundstage υπαρχει audio leak και μεσα και εξω , σε χαμηλη ενταση δλδ ακους το περιβαλον σου . 

Αν θες κατι ποιο οικονομικο θα βρεις μονο κατι μαρκες απομίμηση που κάθονται εξω από το αυτι , που προσωπικα για πολους λογους δεν θα αγοραζα. (δεν αναλύω για να μην ζαλιζω το κοσμο)   Αν θες μετα κατι ακομα καλυτερο από αυτά πρεπει να πας σε τιμες 600-1200 όπως πχ beyerdymanic xelento wireless που και αυτά κάθονται εξω από το αυτι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, newton91 είπε

Μια ερώτηση : δηλαδή εμείς ποτε θα μπορούμε να τα κάνουμε preorder από Κίνα ; 

Εγώ τα παρήγγειλα από banggood πριν καμιά ώρα, μαζί με τα μεταφορικά, επέλεξα priority direct, μου βγήκε στα 50€. Πότε θα έρθει δεν ξέρω, αλλά δεν με νοιάζει και ιδιαίτερα κιόλας. Τα ήθελα!! 😂

Σε σχέση με τον ανταγωνισμό πάντως, άλλα επώνυμα προϊόντα δηλαδή Apple, Huawei, Tic κλπ, η τιμή είναι super. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...