Προς το περιεχόμενο

Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, telis είπε

Όχι ρε συ. Και εγώ το έγραψα αλλά το έσβησαν. Δημοκρατικά πράγματα.... 

Τόσο δημοκρατικά, που υπάρχουν άλλα 2-3 σχετικά μηνύματα πριν το δικό σου που φυσικά σου ξέφυγαν

38 λεπτά πριν, simaras είπε

Δυο τα τινα.

α)Ο συντακτης του αρθρου δεν εχει παρει χαμπαρι τι εχει συμβει με τις lg οθονες 

β)Γνωριζει και επιλεγει  συνειδητα να μην το αναφερει στους υποψηφιους αγοραστες.

Διαλεγετε και παιρνετε.....

Θα διαλέξω το γ, το παρακάτω. 

37 λεπτά πριν, just for today είπε

Σε ολες τις εταιριες βγαινουν ελατωματικα κοματια ειτε σε οθονη η καπου αλου.Να μη ξεχναμε τις μπλε οθονες σε apple η σκασιμο μπαταριας σε σαμσουνκ  η οτιδηποτε αλο.Τουλαχηστον τα τελευταια χρονια παντα κατι ακουγαμε 

Με τα μέχρι τώρα δεδομένα, δεν υπάρχει κανένα γενικό θέμα με την οθόνη του Mate 20 Pro και μιλάμε για μεμονωμένες περιπτώσεις. Θέλετε να κάνετε την τρίχα τριχιά, κάντε την, το άσπρο δε γίνεται μαύρο. Φυσικά αν αλλάξει η κατάσταση τότε θα υπάρξει ενημέρωση του review. 

14 λεπτά πριν, telis είπε

Ρε συ η ουσία της λειτουργίας και της επιτυχίας ενός site είναι ο κόσμος που το στηρίζει, που κατ'επέκταση φέρνει τα έσοδα, τις χορηγίες κλπ. 

Τα συμφέροντα λόγω διαφημίσεων είναι εύλογα, όμως αγνοώντας εσκεμμένα και αρνητικά που έχει αυτή τη στιγμή το συγκεκριμένο κινητό και κάνοντας που δεν τρέχει τίποτα (μιλάω για ΑΥΤΉ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΌΧΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ)  το site ζημιώνεται μακροπροθεσμα.

Προέχει η σωστή και ολοκληρωμένη εικόνα απέναντι στους αναγνώστες, όχι η ευκαιριακή διαφήμιση που αύριο θα είναι άλλης εταιρίας.... 

Είσαι μέλος στο insomnia από το 2003. Πόσο μακροπρόθεσμα πιστεύεις πρέπει να περιμένεις για να δεις αν το site έχει ζημιωθεί από τη στάση του στα reviews. Μιλάτε για συμφέροντα μερικοί και είμαι σίγουρος ότι δεν έχετε διαβάσει καν το review, όμως να προσβάλλετε και να κατηγορείτε για ευκαιριακή διαφήμιση, είναι για εσάς υπόθεση 10 δευτερολέπτων. Δε τα παίρνουμε αψήφιστα αυτά τα σχόλια, να είστε σίγουροι, υπάρχουν όρια. 

Συνεχίζουμε με συζήτηση κανονική και όχι μπούρδες. Οποιαδήποτε ένσταση, πάντα διαθέσιμος μέσω email hal9000 at insomnia.gr

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μειονέκτημα η εγκοπή, το ηχείο αλλά και η απουσία θύρας ακουστικών. Επίσης ο Kirin δε νομίζω να είναι για πολύ ακόμα ο γρηγορότερος επεξεργαστής... Για όποιον έχει να ξοδέψει τόσα χρήματα επιβάλλεται να περιμένει το Samsung Galaxy S10 που προβλέπεται να κάνει τη διαφορά για το 2019.

Επεξ/σία από panathatube
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το γλείψιμο της apple σε όλα τα άρθρα ειδικά τα τελυταία καταντά κουραστικό. Καλά να το κάνουν τα fanboys όχι και οι ίδιοι οι editors όμως. Όποτε μας συμφέρει αναπαράγουμε τα memes της κοινότητας, όταν όμως σπαμάρανε όλοι α-π-α-τ-ο δε μας άρεσε.

Επεξ/σία από the other one
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Hal9000 είπε

Τόσο δημοκρατικά, που υπάρχουν άλλα 2-3 σχετικά μηνύματα πριν το δικό σου που φυσικά σου ξέφυγαν

Θα διαλέξω το γ, το παρακάτω. 

Με τα μέχρι τώρα δεδομένα, δεν υπάρχει κανένα γενικό θέμα με την οθόνη του Mate 20 Pro και μιλάμε για μεμονωμένες περιπτώσεις. Θέλετε να κάνετε την τρίχα τριχιά, κάντε την, το άσπρο δε γίνεται μαύρο. Φυσικά αν αλλάξει η κατάσταση τότε θα υπάρξει ενημέρωση του review. 

Είσαι μέλος στο insomnia από το 2003. Πόσο μακροπρόθεσμα πιστεύεις πρέπει να περιμένεις για να δεις αν το site έχει ζημιωθεί από τη στάση του στα reviews. Μιλάτε για συμφέροντα μερικοί και είμαι σίγουρος ότι δεν έχετε διαβάσει καν το review, όμως να προσβάλλετε και να κατηγορείτε για ευκαιριακή διαφήμιση, είναι για εσάς υπόθεση 10 δευτερολέπτων. Δε τα παίρνουμε αψήφιστα αυτά τα σχόλια, να είστε σίγουροι, υπάρχουν όρια. 

Συνεχίζουμε με συζήτηση κανονική και όχι μπούρδες. Οποιαδήποτε ένσταση, πάντα διαθέσιμος μέσω email hal9000 at insomnia.gr

Φίλε HAL με όλο το σεβασμό προς εσένα και το site είναι εντελώς άστοχο να λες ότι πρόκειται για μεμονωμένες περιπτώσεις και ότι δεν υπάρχει γενικό θέμα. Έχει γίνει τεράστιος χαμός και στη χώρα μας και στο εξωτερικό με σχεδόν το σύνολο των συσκευών να παρουσιάζει το πρόβλημα, με αντικαταστάσεις επί αντικαταστασεων και φτου και από την αρχή. Είμαι και γω ένας από τους άτυχους. Το οτι μερικοί ίσως να μην το έχουν ακόμα παρατηρήσει δεν σημαίνει κάτι. Από δική μου εμπειρία σου μιλάω το πρόβλημα όντως χειροτερεύει με την μέρα και θα φτάσει ο καιρός που όλοι θα το παρατηρήσουν και σε κανονικές συνθήκες φωτισμού και όχι στο σκοτάδι, όπως εγώ. Ξεκίνησε χωρίς να υπάρχει καν πρόβλημα και 5 μέρες μετά η οθόνη γύρω γύρω ήταν πράσινη με κανονική φωτεινότητα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sheik είπε

Φίλε HAL με όλο το σεβασμό προς εσένα και το site είναι εντελώς άστοχο να λες ότι πρόκειται για μεμονωμένες περιπτώσεις και ότι δεν υπάρχει γενικό θέμα. Έχει γίνει τεράστιος χαμός και στη χώρα μας και στο εξωτερικό με σχεδόν το σύνολο των συσκευών να παρουσιάζει το πρόβλημα, με αντικαταστάσεις επί αντικαταστασεων και φτου και από την αρχή. Είμαι και γω ένας από τους άτυχους. Το οτι μερικοί ίσως να μην το έχουν ακόμα παρατηρήσει δεν σημαίνει κάτι. Από δική μου εμπειρία σου μιλάω το πρόβλημα όντως χειροτερεύει με την μέρα και θα φτάσει ο καιρός που όλοι θα το παρατηρήσουν και σε κανονικές συνθήκες φωτισμού και όχι στο σκοτάδι, όπως εγώ. Ξεκίνησε χωρίς να υπάρχει καν πρόβλημα και 5 μέρες μετά η οθόνη γύρω γύρω ήταν πράσινη με κανονική φωτεινότητα.

Sorry, αλλά όλα αυτά που γράφεις δεν προκύπτουν από πουθενά. Έχεις κάποιο αξιόπιστο link που να δηλώνει τον "τεράστιο χαμό" και ότι η πλειοψηφία των συσκευών έχει πρόβλημα?  Γιατί αν το πάμε εμπειρικά, γνωρίζω 6 άτομα που το έχουν χωρίς να έχουν πρόβλημα με την οθόνη. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η συσκευή αυτή τη στιγμή είναι από τις καλύτερες αν όχι η καλύτερη που κυκλοφορεί στην αγορά.Οθονη AMOLED 6,4,Τριπλή κάμερα Leica με 40mp κυρία camera,ληψη micro στα 2.5cm,IP68,kirin980 με dual NPU,LTE21,Dual GPS(L1+L5),μπαταρία 4200mAh,super charge 40w,γρηγορη ασύρματη φόρτιση και αντίστροφα,3d front camera,in display fingerprint sensor.Φημες αναφέρουν ότι το dxomark δεν παρουσιάζει βαθμολογία γιατί είναι πάρα πολύ υψηλή για τα σημερινά δεδομένα.Η συσκευή έχει τα πάντα και την τελευταία λέξη της τεχνολογίας και έχετε κολλήσει όλοι με την οθόνη που πρασινίζει.Λογικο να υπάρχουν αστοχίες σε hardware όπως και σε πολλές άλλες εταιρείες.Το θετικό είναι ότι είναι μεμονωμένο και γίνεται αντικατάσταση της συσκευής.Σε 3-4 μήνες θα πέσει και η τιμη

Επεξ/σία από Istros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Istros είπε

Για τις οθόνες έχει βγάλει ανακοίνωση η Huawei οτι θα αντικαταστήσει ολες τις συσκευές ανεξαιρέτως και να μην δεχθεί κανένας πελάτης αντικαταστήση οθονης

Είναι σίγουρο αυτό? Μέχρι χθες δεν υπήρχαν νέα από εταιρεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ntomntom1 είπε

Είναι σίγουρο αυτό? Μέχρι χθες δεν υπήρχαν νέα από εταιρεία. 

Η Huawei Φιλανδίας και UK έχουν ήδη ανακοινωσεί αντικατάσταση όλων των συσκευών και να μην δεχθεί κανένας αντικατάσταση οθόνης.Ειναι θέμα χρόνου να ανακοινωθεί και επισημα.Επισης το πρόβλημα όπως έχει αναφερθεί αφορά την έκδοση LYA-L09 που ειναι single sim ενώ στην έκδοση LYA-L29 dual SIM δεν έχει αναφερθεί κάτι αντίστοιχο.

Επεξ/σία από Istros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Καλά προφανώς, π.χ το φθηνότερο Mate 20 lite δεν έχει θέματα οθόνης. Αλλά γενικά ότι παιδικές ασθενειες είναι να εμφανίσει ένα μοντέλο θα είναι στις αρχές. Αφήνεις να περάσει ένα διάστημα 2-3 μήνες ώστε όποιο πρόβλημα υπάρξει να φτιάξει + μια λογική τιμή αγοράς, και όχι χιλιάρικο με το καλημέρα.

Σε 3 μήνες δεν θα έχει δώρο ρολόι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Istros είπε

Η Huawei Φιλανδίας και UK έχουν ήδη ανακοινωσεί αντικατάσταση όλων των συσκευών και να μην δεχθεί κανένας αντικατάσταση οθόνης.Ειναι θέμα χρόνου να ανακοινωθεί και επισημα.Επισης το πρόβλημα όπως έχει αναφερθεί αφορά την έκδοση LYA-L09 

Καμία σχέση, τα ελληνικά είναι L29 και έχουν κι αυτά πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δούμε. Πρώην κάτοχος s9 plus δεν μετάνιωσα στιγμή το τηλέφωνο τα σπάει. Τώρα έχω αχνά μια ένδειξη πράσινο στης άκρες και σε άσπρο φόντο μόνο ίσα που φαίνεται. Παμε για αντικατάσταση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Hal9000 είπε

Τόσο δημοκρατικά, που υπάρχουν άλλα 2-3 σχετικά μηνύματα πριν το δικό σου που φυσικά σου ξέφυγαν

Θα διαλέξω το γ, το παρακάτω. 

Με τα μέχρι τώρα δεδομένα, δεν υπάρχει κανένα γενικό θέμα με την οθόνη του Mate 20 Pro και μιλάμε για μεμονωμένες περιπτώσεις. Θέλετε να κάνετε την τρίχα τριχιά, κάντε την, το άσπρο δε γίνεται μαύρο. Φυσικά αν αλλάξει η κατάσταση τότε θα υπάρξει ενημέρωση του review. 

Είσαι μέλος στο insomnia από το 2003. Πόσο μακροπρόθεσμα πιστεύεις πρέπει να περιμένεις για να δεις αν το site έχει ζημιωθεί από τη στάση του στα reviews. Μιλάτε για συμφέροντα μερικοί και είμαι σίγουρος ότι δεν έχετε διαβάσει καν το review, όμως να προσβάλλετε και να κατηγορείτε για ευκαιριακή διαφήμιση, είναι για εσάς υπόθεση 10 δευτερολέπτων. Δε τα παίρνουμε αψήφιστα αυτά τα σχόλια, να είστε σίγουροι, υπάρχουν όρια. 

Συνεχίζουμε με συζήτηση κανονική και όχι μπούρδες. Οποιαδήποτε ένσταση, πάντα διαθέσιμος μέσω email hal9000 at insomnia.gr

Hal9000 θέμα γενικό υπάρχει με ΟΛΑ τα panel της LG στο mate 20 pro. Μιλάω και από προσωπική εμπειρία και από φίλους μου που έτρεξαν να αγοράσουν day one σαν εμένα αλλά και από τα άπειρα thread στο reddit και σε πάμπολλα φόρουμ παγκοσμίως. Μέχρι και άτυπη δήλωση έγινε από στέλεχος της Huawei (αλλά όχι από την ίδια την εταιρεία) άλλα και από την Huawei Φιλανδίας αντικαταστάσεις σε όλα τα προβληματικά μοντέλα.

Προφανώς δεν παρακολουθείτε τις εξελίξεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...