Προς το περιεχόμενο

Αναφορές για σημαντικά προβλήματα στην ενεργοποίηση των Windows


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, Istros είπε

Πλάκα μου κανείς τώρα ε; Λινουξ γιατί ;;; Σε οικιακό υπολογιστή γιατί να μπεις σε αυτή την διαδικασία ;; Τέλος πάντων ο καθένας έχει δικαίωμα να ξοδεύει άσκοπα τον χρόνο του.

χαχαχαχαχαχ

Σόρρυ δεν κρατήθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα οι αναβαθμισεις που τα κανουν ολα πουτανα  και τωρα τα activation

Οταν υπαρχει τσαμπα software που κανει την δουλεια απροβληματιστα  , ενω εσεις επιλεγετε να πατε Τριπολη μεσω Εβρου τα θελετε και τα παθαινετε  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ είχα το συγκεκριμένο πρόβλημα το πρωί. Μίλησα με το support της microsoft και ο τεχνικός που αφαίρεσε με remote control, το αυθεντικό κλειδί που είχα από εποχής windows 8 pro και μου το αντικατάστησε με νέο για τα Windows 10 pro.

πλέον τα windows 10 pro μου τα βγάζει ενεργοποιημένα. 

Επεξ/σία από aldon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Istros είπε

Δεν μιλάω για λεφτά,αλλά για hardware.Οσο αφορά τα windows κανένας δεν λέει ότι είναι τέλεια αλλά τ αγαπάμε και ας μας ταλαιπωρούν.

Ο μέσος χρήστης ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να ταλαιπωρείται για ένα ακόμα πράγμα στην καθημερινότητα του όμως και γιατί δηλαδή να θέλει ;;; Το hardware από μόνο του δεν λέει τίποτα , τι να το κάνω εγώ αν έχω ένα τούμπανο Pc με χίλια διαβολια επάνω του και να πρέπει να σε κάθε update να ασχολούμαι με χαζομάρες;;;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nikοs είπε

Ο μέσος χρήστης ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να ταλαιπωρείται για ένα ακόμα πράγμα στην καθημερινότητα του όμως και γιατί δηλαδή να θέλει ;;; Το hardware από μόνο του δεν λέει τίποτα , τι να το κάνω εγώ αν έχω ένα τούμπανο Pc με χίλια διαβολια επάνω του και να πρέπει να σε κάθε update να ασχολούμαι με χαζομάρες;;;  

Καλά έκανες και πήρες Mac δεν είναι για σένα τα windows αλλά για μάχιμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο γκαντεμης επιτελους???Αγορασα καινουργιο ssd για τον σταθερο μου και παρεβαλα σημερα το μεσημερι και αρχισα την διαδικασια φορματ,δεν ηθελα να κανω clone disc...

Εσπαγα το κεφαλι μου γιατι δεν ενεργοποιουνται τα windows με το κλειδι που ειχα (αγορασμενο απο ebay)το οποιο δουλευει απροβληματιστα εδω και παραπανω απο 2 χρονια....

Εφτασα σε σημειο να αγορασω και αλλο κλειδι με 7 ευρω απο ενα σαιτ αλλα τζιφος και αυτο μεχρι που λεω δεν γαμ.....ται και αυριο μερα ειναι,και ανοιξα insomnia και βλεπω το συγκεκριμενο ποστ και λεω ε?? ενταξει ποσο πιο γκαντεμης επιτελους!!!Δηλαδη σημερα ηταν αναγκη να γινει αυτο??σημερα που πηrα εγω ssd??

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Το πρόβλημα εμφανίζεται κυρίως σε εγκαταστάσεις που είχαν αναβαθμίσει από 8 & 8.1 σε 10. Τα clean install Windows 10, με ίδια άδεια, είναι ΟΚ...

Το προβλημα ειναι και σε clean install windows διοτι δεν συνδεεται καν στους διακομιστες της ms για την ενεργοποιηση,μου γραφει συνδεθειτε στο ιντερνετ για να γινει η ενεργοποιηση ενω ιντερνετ εχω κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikοs είπε

Τι να περιμένεις από μια εταιρία που κυκλοφόρησε τα Vista ... που κατάφερε να καταστρέψει την Nokia επειδή επένδυσε στα windows mobile ... που σε κάθε upadate σου επαναφέρει στις default ρυθμίσεις τα πάντα και πρέπει εσυ μετά να κάθεσαι να τα ξανάσεταρεις απ την αρχή  ... Έχω αρκετή χαζομάρα της Microsoft να αντιμετωπίσω κάθε μέρα στην δουλειά , δεν θέλω να ασχολούμαι και για το δικό μου Pc , γι αυτό πήγα σε MacBook , iPad και iPhone ώστε όλα να κάνουν το βασικό δηλαδή να δουλεύουν απροβλημάτιστα ...

Και στο ενδιάμεσο να τα πληρώνεις βαπορίσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bill27 είπε

Το προβλημα ειναι και σε clean install windows διοτι δεν συνδεεται καν στους διακομιστες της ms για την ενεργοποιηση,μου γραφει συνδεθειτε στο ιντερνετ για να γινει η ενεργοποιηση ενω ιντερνετ εχω κανονικα.

Άλλο αυτό. Εγώ μιλάω για ήδη ενεργοποιημένες εγκαταστάσεις που ξαφνικά απενεργοποιήθηκαν και αναφέρουν ότι είναι άλλος τύπος (από Pro σε Home). Clean install εννοώ παλιές εγκαταστάσεις που είχαν ενεργοποιηθεί απευθείας με κλειδί Windows 10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Άλλο αυτό. Εγώ μιλάω για ήδη ενεργοποιημένες εγκαταστάσεις που ξαφνικά απενεργοποιήθηκαν και αναφέρουν ότι είναι άλλος τύπος (από Pro σε Home). Clean install εννοώ παλιές εγκαταστάσεις που είχαν ενεργοποιηθεί απευθείας με κλειδί Windows 10...

και σε εμενα οταν παω αντιμετωπιση προβληματων μου αναφερει επισης οτι υπαρχει κλειδι μονο για home εκδοση,μην το ψαχνεις υπαρχει προβλημα και οταν πας να κανεις φορματ,ειναι γενικο δλδ και αφορα windows 10 pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Istros είπε

Καλά έκανες και πήρες Mac δεν είναι για σένα τα windows αλλά για μάχιμους

Τι να σου απαντήσω τώρα ;;; Ότι δηλαδή πρέπει να είσαι “μάχιμος” ακόμα και με τον υπολογιστή που θα έπρεπε να σου απλοποιεί και όχι να σου περιπλέκει την καθημερινότητα οκ !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...