Προς το περιεχόμενο

Αναφορές για σημαντικά προβλήματα στην ενεργοποίηση των Windows


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μαλλον το προβλημα διορθώθηκε, πηγαινετε στα settings>update & security>activation και πατήστε το λινκ για το troubleshooter

Επεξ/σία από ksessalonikios
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, nikοs είπε

Τι να σου απαντήσω τώρα ;;; Ότι δηλαδή πρέπει να είσαι “μάχιμος” ακόμα και με τον υπολογιστή που θα έπρεπε να σου απλοποιεί και όχι να σου περιπλέκει την καθημερινότητα οκ !

Κάνεις ένα βασικό λάθος.  Mac και gamer δεν πάνε μαζί. Στα mac δεν μπορείς να επιλέξεις τίποτα άλλο από αυτά που σου δίνει η apple. Για πολλούς αυτό είναι απροσπεραστος περιορισμός. Είτε το σέβεσαι και προχωράς παρακάτω η δεν μπαίνεις σε θέμα που δεν σε αφορά. 

Επεξ/σία από alexis67676767
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Κάνεις ένα βασικό λάθος.  Mac και gamer δεν πάνε μαζί. Στα mac δεν μπορείς να επιλέξεις τίποτα άλλο από αυτά που σου δίνει η apple. Για πολλούς αυτό είναι απροσπεραστος περιορισμός. Είτε το σέβεσαι και προχωράς παρακάτω η δεν μπαίνεις σε θέμα που δεν σε αφορά. 

Δεν μίλησα για gaming και προσωπικά δεν με απασχολεί το κομμάτι του gaming. Αν θέλω να παίξω έχω το desktop μου στο οποίο μπορώ να το κάνω. Αυτό που λέω είναι ότι όταν θέλω να κάτσω στο Pc, laptop , tablet, smartphone μου και να αράξω θέλω να έχω μια απροβλημάτιστη λειτουργία χώρις κολλήματα ,χωρίς τίποτα να με απασχολεί ,θέλω να κάνω την δουλειά μου δίχως να έχω να ασχολούμαι και πολύ. Αυτό τα προϊόντα της apple το πετυχαίνουν πολύ καλά , δουλεύουν απροβλημάτιστα και ομαλά . Θες εσυ να σχολιάσεις πως σε περιορίζει ; Πως το hardware δεν ανταποκρίνεται στην τιμή οκ κάνε το , προσωπικά δεν θα κάνω κόντρα με κανέναν αν έχω καλύτερη cpu ή αν έχει 4 ή 8 ram στο κινητό του ή αν το Pc του έχει την τελευταία gpu και 32gb ram γιατί δεν με απασχολεί.Εγω θέλω όταν είμαι σπίτι κι δεν πληρώνομαι για να λύνω προβλήματα να μην έχω προβλήματα να λύσω.- Προτιμώ ένα πιο αδύναμο hardware με ένα ομαλό και σταθερό λειτουργικό  παρά ένα δυνατό hardware με ένα λειτουργικό που δεν μπορεί να παραμείνει “λειτουργικό”.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παθων  και γω απο νωρις το μεσημερι,μου εσπασε τα νευρα,ημουν ετοιμος για φορματ μεχρι που διαβασα αναφορες..οντως λυθηκε πριν λιγη ωρα,πρεπει να εγινε χαμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nikοs είπε

Δεν μίλησα για gaming και προσωπικά δεν με απασχολεί το κομμάτι του gaming. Αν θέλω να παίξω έχω το desktop μου στο οποίο μπορώ να το κάνω. Αυτό που λέω είναι ότι όταν θέλω να κάτσω στο Pc, laptop , tablet, smartphone μου και να αράξω θέλω να έχω μια απροβλημάτιστη λειτουργία χώρις κολλήματα ,χωρίς τίποτα να με απασχολεί ,θέλω να κάνω την δουλειά μου δίχως να έχω να ασχολούμαι και πολύ. Αυτό τα προϊόντα της apple το πετυχαίνουν πολύ καλά , δουλεύουν απροβλημάτιστα και ομαλά . Θες εσυ να σχολιάσεις πως σε περιορίζει ; Πως το hardware δεν ανταποκρίνεται στην τιμή οκ κάνε το , προσωπικά δεν θα κάνω κόντρα με κανέναν αν έχω καλύτερη cpu ή αν έχει 4 ή 8 ram στο κινητό του ή αν το Pc του έχει την τελευταία gpu και 32gb ram γιατί δεν με απασχολεί.Εγω θέλω όταν είμαι σπίτι κι δεν πληρώνομαι για να λύνω προβλήματα να μην έχω προβλήματα να λύσω.- Προτιμώ ένα πιο αδύναμο hardware με ένα ομαλό και σταθερό λειτουργικό  παρά ένα δυνατό hardware με ένα λειτουργικό που δεν μπορεί να παραμείνει “λειτουργικό”.

Σε προηγούμενο σου μήνυμα ανέφερες πως τα 900 ευρώ που ζητάει ένα mac είναι όσα δίνει ένας μέσος gamer, αλλά  ξέχασες να αναφέρεις πως ποτέ ένας gamer δεν θα δώσει 900 για mac. Εάν όλοι επέλεγαν mac δεν θα ήξεραν ούτε σκληρό να αλλάξουν, ποσο μάλλον να στήσουν μηχάνημα από την αρχή (pc build). Καλά τα mac, αλλά δεν είναι μονόδρομος σε καμία περίπτωση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Σε προηγούμενο σου μήνυμα ανέφερες πως τα 900 ευρώ που ζητάει ένα mac είναι όσα δίνει ένας μέσος gamer, αλλά  ξέχασες να αναφέρεις πως ποτέ ένας gamer δεν θα δώσει 900 για mac. Εάν όλοι επέλεγαν mac δεν θα ήξεραν ούτε σκληρό να αλλάξουν, ποσο μάλλον να στήσουν μηχάνημα από την αρχή (pc build). Καλά τα mac, αλλά δεν είναι μονόδρομος σε καμία περίπτωση. 

 Το ανέφερα για να εξηγήσω ότι το ποσό που ζητάει ένα mac είναι ναι μεν μεγάλο αλλά είναι ένα ποσό που πολύς κόσμος δίνει για να αποκτήσει έναν υπολογιστή. Προφανώς και δεν είναι μονόδρομος τα mac , απλά για οικιακό υπολογιστή είναι καλύτερη λύση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikοs είπε

 Το ανέφερα για να εξηγήσω ότι το ποσό που ζητάει ένα mac είναι ναι μεν μεγάλο αλλά είναι ένα ποσό που πολύς κόσμος δίνει για να αποκτήσει έναν υπολογιστή. Προφανώς και δεν είναι μονόδρομος τα mac , απλά για οικιακό υπολογιστή είναι καλύτερη λύση .

Εάν δεν ενδιαφέρεται ο καταναλωτής για gaming, θα συμφωνήσω, αλλά μπαίνει το θέμα της τιμής, όπου ο άλλος δύσκολα θα δώσει 900 για εκτέλεση απλών εφαρμογών. Ο gamer δίνει 900 (Και περισσότερα), αλλά ο απλος χρήστης χωρίς πολλές απαιτήσεις...πάρα πολύ δύσκολα. Γι'αυτο τα παίρνουν για επαγγελματική χρηση οι περισσότεροι και οχι για οικιακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Εάν δεν ενδιαφέρεται ο καταναλωτής για gaming

Με linux είναι κομπλέ. Και δεν πληρώνει hardware στην τριπλάσια τιμή (apple) .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Με linux είναι κομπλέ. Και δεν πληρώνει hardware στην τριπλάσια τιμή (apple) .

Το mac απλά το ανοίγεις και δουλεύει και δεν το 'σκαλίζεις' Το linux είναι για αυτόν που θέλει να προχωρήσει λίγο (η πολυ) τις γνώσεις του στο λειτουργικό. Σε αφήνει και σε ωθεί να ασχοληθείς και να καταλάβεις τι είναι όλα αυτά τα αρχεία που βλέπεις στα αλλα λειτουργικά (apple, ms) και δεν ξέρεις σε τι χρησιμεύουν και πως λειτουργούν. Ειναι τόσο ελεύθερο όσο θέλεις να προχωρήσεις. Όλα τα λειτουργικά έχουν το κοινό τους γιατί όλοι σκεφτόμαστε και θέλουμε διαφορετικά πράγματα. Δεν υπάρχει 'σωστό' η 'λάθος' στην επιλογή μας αρκεί να ξέρουμε τι ζητάμε για αυτά που δίνουμε. Μια συνειδητοποιημένη αγορά δεν είναι λάθος για εμάς κι ας είναι για τους άλλους. Σέβομαι τις επιλογές όλων, αλλά δεν δέχομαι να προσπαθεί να επιβάλει κάποιος την επιλογή του στους άλλους επειδή είναι η μόνη 'σωστή' (Δεν το λέω για σένα, για να μην παρεξηγηθώ).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nikοs είπε

Ας μιλήσουν οι apple haters λίγο ... “Ποσό τον πισινό μας πιάνουν όσους έχουμε mac” ...”Δεν υπάρχει λόγος να έχεις mac γιατί τα 10αρια είναι απροβλημάτιστα”... Οκ ας ενεργοποιηθούν πρώτα και μετά μιλάμε για απροβλημάτιστη λειτουργία ...

Φίλε εσείς που έχετε mac παίζετε κανένα παιχνίδι η το έχετε μόνο για μούρη ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα και εγω παρόμοιο θέμα σε μηχάνημα που ειχε 'γνησια' δεκάρια μετα την αναβάθμιση απο τα 7(για όσους θυμούνται τοτε γίνονταν γνήσια σχεδόν ολα). 

Πέρασα ενα αλλο κανονικο κλειδί που έτυχε να εχω απο 10αρια και ενεργοποιήθηκε αμέσως. 

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...