Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@DanielRGr Μιας και έπεσε στα χέρια μου ένα v100, μπορείς να μου πεις πως κατάφερες το Bridge?? Βλέπω πως ακόμη και με τον root account λείπει το menu για τα Network Groups όπου ορίζεις από ποια LAN θέλεις να φεύγει το 8/35. Έχω 3 γραμμές σε Load Balancing (MikroTik) και είπα να παίξω και με αυτόν τον εξοπλισμό μιας και έπεσε στα χέρια μου. Σε γραμμή Cyta η οποία ακόμη παίζει στο δίκτυο κορμού τους, σέταρα την τηλεφωνία κανονικά (είχα τους κωδικούς) αλλά δεν μπορώ να σηκώσω με τπτ το PPP γιατί δεν μπορώ να στείλω με τπτ το Bridge Connection σε συγκεκριμένη LAN...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, SaFiS είπε

@DanielRGr Μιας και έπεσε στα χέρια μου ένα v100, μπορείς να μου πεις πως κατάφερες το Bridge?? Βλέπω πως ακόμη και με τον root account λείπει το menu για τα Network Groups όπου ορίζεις από ποια LAN θέλεις να φεύγει το 8/35. Έχω 3 γραμμές σε Load Balancing (MikroTik) και είπα να παίξω και με αυτόν τον εξοπλισμό μιας και έπεσε στα χέρια μου. Σε γραμμή Cyta η οποία ακόμη παίζει στο δίκτυο κορμού τους, σέταρα την τηλεφωνία κανονικά (είχα τους κωδικούς) αλλά δεν μπορώ να σηκώσω με τπτ το PPP γιατί δεν μπορώ να στείλω με τπτ το Bridge Connection σε συγκεκριμένη LAN...

Δεν εχω τωρα το v100 μαζι μου, port binding κοιταξες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DanielRGr είπε

Δεν εχω τωρα το v100 μαζι μου, port binding κοιταξες;

Αυτό εννοώ. Δεν υπάρχει πουθενά. Βάση manual από άλλο μοντέλο της TP-Link, θα έπρεπε να υπάρχει ένα μενού με “Interface Groups”, όπου ορίζεις / παντρεύεις VLAN με το interface που θες. Γενικά, το έχουν κουτσουρέψει το firmware και δυστυχώς έχουν κλειδώσει και το telnet. Μάλλον θα πέσει εγχείρηση για να δω αν παίζει serial στην πλακέτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Είμαι σε φάση αναβάθμισης από 100αρι ίντερνετ σε 200αρι. Είχα το ZXHN H267A V1.0 και τώρα μου έστειλαν το H300s. Να κρατήσω το παλιό modem; Σηκώνει το 200αρι ίντερνετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω μια γραμμή που έχω συχνα αποσυνδέσεις. Άλλες φορές για 5 λεπτά (ίσα μέχρι να συγχρονίσει ξανά) ενώ άλλες για μερικές ώρες. Οσες φορές έχουν έρθει τεχνικοί βρίσκουν την γραμμή τέλεια. Έχω αλλάξει 3 φορές (προληπτικά όπως λένε) modem και πάντα στέλνουν το h300s. 

Με το παλιο modem της cyta όλα παίζουν μια χαρά αλλά... Δεν έχω τηλέφωνο. Ζήτησα προχθές πάλι ένα tp link μήπως και λυθεί το προβλημα αλλά... Δεν έχουν διαθεσιμότητα λέει.

Δευτέρα θα μιλήσω μαζί τους μια τελευταία φορά και θα φύγω. Και πολύ υπομονή έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Προσωπικά έχω μια γραμμή που έχω συχνα αποσυνδέσεις. Άλλες φορές για 5 λεπτά (ίσα μέχρι να συγχρονίσει ξανά) ενώ άλλες για μερικές ώρες. Οσες φορές έχουν έρθει τεχνικοί βρίσκουν την γραμμή τέλεια. Έχω αλλάξει 3 φορές (προληπτικά όπως λένε) modem και πάντα στέλνουν το h300s. 

Με το παλιο modem της cyta όλα παίζουν μια χαρά αλλά... Δεν έχω τηλέφωνο. Ζήτησα προχθές πάλι ένα tp link μήπως και λυθεί το προβλημα αλλά... Δεν έχουν διαθεσιμότητα λέει.

Δευτέρα θα μιλήσω μαζί τους μια τελευταία φορά και θα φύγω. Και πολύ υπομονή έκανα.

Αρκεί να μην σε χρεώσουν

Γενικώς απο την ώρα που vodafone-cyta έγιναν ένα παρατήρησα όλα τα αιτήματα γίνονται με μεγάλη αργοπορία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bill2015 είπε

Αρκεί να μην σε χρεώσουν

Γενικώς απο την ώρα που vodafone-cyta έγιναν ένα παρατήρησα όλα τα αιτήματα γίνονται με μεγάλη αργοπορία 

Δεν είμαι άνθρωπος που αφήνει οφειλές δεξιά αριστερά. Και η τιμή που μου έδωσαν είναι τιμή που δεν θα βρω αλλου. Αλλά αν δεν έχω υπηρεσίες τι να την κάνω την τιμή. Εφόσον είναι δηλωμένες 500 φορές οι βλάβες αν δεν... Θα κάνω μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χρόνια vdsl με cyta δεν είχα πρόβλημα. Όταν στήθηκε η καμπίνα και μπήκε σε λειτουργία έκανα αμέσως αίτηση για 50. Αποσυνδέσεις μηδέν. Από όταν μπήκα voda με το σούπερ μόντεμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...