Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, toketog είπε

[email protected]

κωδικος: guest

αυτοι ισχυουν και για τη VDSL ? Στη δικη μου περιπτωση ,(γιαυτο εκρυψα και το username) ειναι τηλεφωνο μου ακολουθουμενο απο 3 a οπως φαινετε στη φωτο. Το guest δεν ειναι μονο για adsl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα σε καμπίνα Vodafone παίζει γενικά ότι και να βάλω. Αν παίρνεις απο ΟΤΕ ίσως θέλει άλλο. Ωστόσο αν πάρεις 13840 θα στο δώσουν

Επεξ/σία από toketog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, toketog είπε

Εμένα σε καμπίνα Vodafone παίζει γενικά ότι και να βάλω. Αν παίρνεις απο ΟΤΕ ίσως θέλει άλλο. Ωστόσο αν πάρεις 13840 θα στο δώσουν

Ευχαριστω πολυ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως από καμπίνα 50αρα και παίζει ότι και αν βάλω. Και το παλιό της cyta αν βάλω πάνω με τους εκεί κωδικούς περασμένους.... Το ίντερνετ θα λειτουργεί κανονικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακομα και [email protected] /otenet να βαλεις παλι θα παιξει

Με το root ελπίζω να μπορέσει κάπιος 

Με το battery drain κανένα update ακούσαμε αν θα βγεί ;

Ο οτε το δικό του το sercomm το έστρωσε απο ότι διαβάζω η vodafone ακόμα 

Επεξ/σία από bill2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και το δικό μου έχει αρχίσει τα "περίεργα" σκαλώματα και άδειες σελίδες στον browser, παρότι φαίνεται να υπάρχει κανονικά σύνδεση, και διαβάζοντας εδώ για battery drain:

1) Είναι εύκολο να συνδεθεί νέο modem/router (κωδικοί usernames κλπ)? Γιατί απ' ότι διαβάζω παραπάνω η συμπεριφορά της vodafone είναι προβληματική. Έχω voip αλλά δεν με απασχολεί η τηλεφωνική μου σύνδεση, ούτως η άλλως δεν έχω δωρεάν χρόνο ομιλίας, με αστική χρέωση τηλεφωνώ.

2) Γίνεται να συνδέσω router πχ σε passthrough mode? εκεί υπάρχουν δυσκολίες με τα στοιχεία που θα πρέπει να συμπληρωθούν, και αυτό λύνει θέματα αποσυνδέσεων ή battery drain? Φαντάζομαι τις αποσυνδέσεις δεν τις γλιτώνουμε, ίσως το battery drain μόνο. όποιος μπορεί να επιβεβαιώσει...

Εσείς τι από τα παραπάνω θα προτιμούσατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο δεύτερος τρόπος είναι προτιμότερος αλλά και ανέφικτος εφόσον δεν έχει βρεθεί ακόμα τρόπος να γυρίσουμε το H300 σε bridge mode. Ο πρώτος τρόπος είναι πολύ απλός γιατί γενικά δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, απλώς κουμπώνεις το νέο VDSL modem/router πάνω στη γραμμή και παίζει (προσοχή να είναι ΚΑΙ modem, όχι μόνο router). Δεν θα έχεις VoIP αλλά αφού δεν σε ενδιαφέρει η σταθερή τηλεφωνία τότε μικρό το κακό.

Το ιδανικό βέβαια είναι να κάνεις το κόλπο που αναφέρει ο toketog πριν μερικές σελίδες, ώστε να αποκτήσεις πρόσβαση στο H300 με περισσότερα δικαιώματα, να βρεις username/password για το VoIP λογαριασμό σου και να τα περάσεις σε μια δική σου συσκευή VDSL modem/router/VoIP (που γενικά δεν είναι φθηνές) ώστε τελικά να έχεις όλες τις υπηρεσίες.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα εχω βαλει το H267A με το τσεχικο firmware να κανει forward τις κλησεις του σταθερου στο κινητο. 

Το h300s το εχω στην ακρη μεχρι να σταματησει το battery draining και τα ξαφνικα drops στη ταχυτητα συγχρονισμου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαία έπεσα σε αυτό 

Που είναι το Vodafone h300s απο τουρκία είδα ότι φοράει πιο επόμενη έκδοση απο εμάς και έει ρύθμιση και για usb stick κάτι που σε εμάς δεν εχει ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί αλλά υποψιάζομαι ότι το αντίστοιχο H300s της Vodafone Κάτω Σουαζιλάνδης θα είναι κλάσεις ανώτερο από τη σαπίλα που μας δίνουν με το ζόρι εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...