Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω καιρό να ποστάρω, δεν ξέρω αν έχει το έχει πει κάποιος αυτό.

VXNlcm5hbWU6IFZvZEFkbWluClBhc3N3b3JkOiBWb2RhNTU2TmV0MTI=

Αν όχι, δοκιμάστε και πείτε μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, snowflake99 είπε

Επειδή έχω καιρό να ποστάρω, δεν ξέρω αν έχει το έχει πει κάποιος αυτό.

VXNlcm5hbWU6IFZvZEFkbWluClBhc3N3b3JkOiBWb2RhNTU2TmV0MTI=

Αν όχι, δοκιμάστε και πείτε μου :)

καλησπερα 

τι καλό είναι αυτό και που να το τεστάρουμε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!έχω 50αρα σύνδεση της vodafone με αυτό το "καταπληκτικό" h300s. Για να πω την αλήθεια δεν μου έχει κάνει τα κουλά που έχω διαβάσει. Πριν είχα adsl με το tp-link vr400 υποστηρίζει και vdsl αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει το σταθερό. Μπορώ να έχω το h300s για το σταθερό και το tp-link για το internet; 

Επεξ/σία από WestMan_swiftsport
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 minutes ago, snowflake99 said:

Επειδή έχω καιρό να ποστάρω, δεν ξέρω αν έχει το έχει πει κάποιος αυτό.

VXNlcm5hbWU6IFZvZEFkbWluClBhc3N3b3JkOiBWb2RhNTU2TmV0MTI=

Αν όχι, δοκιμάστε και πείτε μου :)

Ναι, έχει αναφερθεί πριν μήνες αυτός ο συνδυασμός χρήστη/κωδικού, αλλά δεν λειτουργεί στο firmware της ελληνικής Vodafone.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, WestMan_swiftsport είπε

Καλησπέρα!έχω 50αρα σύνδεση της vodafone με αυτό το "καταπληκτικό" h300s. Για να πω την αλήθεια δεν μου έχει κάνει τα κουλά που έχω διαβάσει. Πριν είχα adsl με το tp-link vr400 υποστηρίζει και vdsl αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει το σταθερό. Μπορώ να έχω το h300s για το σταθερό και το tp-link για το internet; 

Μπορεις, κανοντας bridge το vlan 837 για την τηλεφωνια στο H300s. Δηλαδη, να συνδεσεις το TP-LINK στην DSL γραμμη και μετα με LAN να συνδεσεις το h300s πανω στο tp-link. Αν δεν ξερεις το μενου του TP-LINK, μπορω να σε καθοδηγησω εγω καθως εχω ακριβως το ιδιο και το εχω ψαξει πάρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, geoavlonitis είπε

Μπορεις, κανοντας bridge το vlan 837 για την τηλεφωνια στο H300s. Δηλαδη, να συνδεσεις το TP-LINK στην DSL γραμμη και μετα με LAN να συνδεσεις το h300s πανω στο tp-link. Αν δεν ξερεις το μενου του TP-LINK, μπορω να σε καθοδηγησω εγω καθως εχω ακριβως το ιδιο και το εχω ψαξει πάρα πολυ.

Καλημέρα! Δοκίμασα μια φορά να το κάνω αλλά δεν κατάφερα τίποτα.... Με το φτωχό μου μυαλό προσπαθούσα να δώσω internet από το h300s στο tp-link. Σου είναι εύκολο να μου πεις τι πρέπει να κάνω, ώστε όταν πάω σπίτι να το δοκιμάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, WestMan_swiftsport είπε

Με το φτωχό μου μυαλό προσπαθούσα να δώσω internet από το h300s στο tp-link. Σου είναι εύκολο να μου πεις τι πρέπει να κάνω, ώστε όταν πάω σπίτι να το δοκιμάσω;

Ανάποδα, το tp link μπροστά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακιρβως, και μετα στο TP-Link ανοιγεις νεα συνδεση απο το μενου Advanced->Network->Internet (με το κουμπι Add) με DSL Modulation Type=VDSL, VLAN ID=837 και Internet Connection Type=Bridge. Πιθανοτατα  να μην χρειαστει να κανεις τιποτα αλλο, απλως συνδεεις μια θυρα LAN απο το TP-Link με τη θυρα WAN του H300s.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, snowflake99 said:

Επειδή έχω καιρό να ποστάρω, δεν ξέρω αν έχει το έχει πει κάποιος αυτό.

VXNlcm5hbWU6IFZvZEFkbWluClBhc3N3b3JkOiBWb2RhNTU2TmV0MTI=

Αν όχι, δοκιμάστε και πείτε μου :)

Αυτο ειναι το VodAdmin? Δεν δουλευει στην Ελλαδα, αλλα στην Τουρκια. Εμεις εδω εχουμε username superuser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Doubt είπε

Ανάποδα, το tp link μπροστά.

 

40 λεπτά πριν, geoavlonitis είπε

Ακιρβως, και μετα στο TP-Link ανοιγεις νεα συνδεση απο το μενου Advanced->Network->Internet (με το κουμπι Add) με DSL Modulation Type=VDSL, VLAN ID=837 και Internet Connection Type=Bridge. Πιθανοτατα  να μην χρειαστει να κανεις τιποτα αλλο, απλως συνδεεις μια θυρα LAN απο το TP-Link με τη θυρα WAN του H300s.

Σας ευχαριστώ και τους δύο!! Μόλις πάω σπίτι θα ξανά δοκιμάσω, αν δεν καταφέρω τίποτα θα σας ενημερώσω! Αν κάνω σωστά τα βήματα και λειτουργήσει, κλείνω το ασύρματο από το h300s, αντιγράφω username και password στο tp-link για να μην αλλάζω σε όλες τις συσκευές κωδικούς και τέλος ε;

 

 

 

Επεξ/σία από WestMan_swiftsport
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, DanielRGr είπε

Αυτο ειναι το VodAdmin? Δεν δουλευει στην Ελλαδα, αλλα στην Τουρκια. Εμεις εδω εχουμε username superuser.

Ναι γτ οι τούρκοι έχουν Vodafone-H-300s-v1.0.09.05 

Αν δεν κάνω λάθος έχουν κάποιες εκδόσεις μπροστά από εμάς και κάπου διάβασα ότι ειναι huawei αντί για sercomm αν ισχύει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ενεργοποιηθηκε η 50αρα γραμμη στο σπιτι. Συμφωνα με το βοηθο εγκαταστασης πρεπει το τηλεφωνο να συνδεθει μεσω ταφ με το ρουτερ στη θυρα τηλ.1 . Εκανα όλα τα βηματα και παρ όλα αυτά δεν λειτουργει το τηλεφωνο , καλει μεν , αλλα δεν "χτυπάει" . Μηπως γνωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, bill2015 said:

Ναι γτ οι τούρκοι έχουν Vodafone-H-300s-v1.0.09.05 

Αν δεν κάνω λάθος έχουν κάποιες εκδόσεις μπροστά από εμάς και κάπου διάβασα ότι ειναι huawei αντί για sercomm αν ισχύει 

Δεν εχει να κανει με το firmware version, η Vodafone TR επελεξε να βαλει αυτους τους κωδικους. Η Vodafone GR επελεξε το superuser.

5 minutes ago, Filippos12 said:

Σημερα ενεργοποιηθηκε η 50αρα γραμμη στο σπιτι. Συμφωνα με το βοηθο εγκαταστασης πρεπει το τηλεφωνο να συνδεθει μεσω ταφ με το ρουτερ στη θυρα τηλ.1 . Εκανα όλα τα βηματα και παρ όλα αυτά δεν λειτουργει το τηλεφωνο , καλει μεν , αλλα δεν "χτυπάει" . Μηπως γνωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτό ?

Το τηλ συνδεεται απευθειας πανω στη θυρα TEL 1 του μοντεμ χωρις να υπαρχει καποιο εξαρτημα στο ενδιαμεσο.

Το μοντεμ στις ρυθμισεις του λεει οτι το σταθερο ειναι up?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DanielRGr είπε

Δεν εχει να κανει με το firmware version, η Vodafone TR επελεξε να βαλει αυτους τους κωδικους. Η Vodafone GR επελεξε το superuser.

Το τηλ συνδεεται απευθειας πανω στη θυρα TEL 1 του μοντεμ χωρις να υπαρχει καποιο εξαρτημα στο ενδιαμεσο.

Το μοντεμ στις ρυθμισεις του λεει οτι το σταθερο ειναι up?

Περιεργως δεν αναφερει κατι , αλλα στο εγχειριδιο δειχνει μεσω εικονας οτι πρεπει να συνδεθει μεσω ταφ το τηλεφωνο με τη γραμμη και το μοντεμ . Το θετικο ειναι οτι το προβλημα επιλυθηκε μονο του υστερα απο επανεκινηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...